Të pasme seksi? Diçka mund të bëhet

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
pasmet.jpg


Kur të pasmet nuk janë pika jonë më e formë (dhe kjo ndodh vërtet shumë shpesh). Kur kremrat e reklamave nuk të transformojnë në modele. Ka një zgjidhje. Dietë, ushtrime dhe masazhe

Ka mundësi, madje shumë mundësi që nëse do të bënim pyetjen “cila është pjesa jote e trupit që të pëlqen më pak?”, shumë prej jush do të përgjigjeshin: “të pasmet e mia”. Një përgjigje që nuk do të çudiste askënd, nëse do konsideronte faktin që sipas disa statistikave 80% e femrave janë të pakënaqura nga fundshpina, të pakënaqura nga forma, të pakënaqura nga dimensionet, të pakënaqura nga fortësia...
ا’të bësh? Si fillim do të përpiqemi t’ju qetësojmë. Të pasmet ideale, ato që bëjnë të çmenden burrat dhe të zilepsen gratë, janë më shumë unike sesa të rralla. Shpesh një çështje gjenetike dhe moshe më shumë sesa diete dhe ushtrimesh fizike. Pikërisht për këtë arsye shpesh ndihemi si të vëna në lojë kur duhet të pajtohemi me publicitetin e kosit mrekullibërës, ujërave minerale që do të na transformojnë të gjithave të top modele, kremrave çudibërëse që do të na çlirojnë nga i urryeri celulit.
Një këshillë: mos tentoni më shumë seç duhet. Rrini të qeta, sepse modelet që paguhen për t’ju mbushur mendjen se si janë bërë aq të dobëta falë produkteve që reklamojnë, ishin të tilla që më parë, të dobëta dhe të bukura. Dhe janë zgjedhur pikërisht për formën e tyre fizike, që në të shumtën e rasteve është frut i gjenit të trashëguar nga mami. E dimë që e dinit, por nuk bëmë keq që jua kujtuam.
Atëherë ç’të bësh? Të dorëzohesh? Absolutisht jo, sepse gjithsesi diçka mund të bëhet, me pak impenjim dhe vullnet të mirë.
Doni ta provoni? Ja receta jonë e ndarë në tre pika, që do t’u kushtojë vetëm pak nga koha juaj e lirë dhe pak lodhje

1) Aktivitet. Bëni lëvizje, sa më shumë të jetë e mundur. Ecje të gjata, shëtitje me biçikletë. Kërkoni një palestër pranë shtëpisë, ku të jetë të pranishme veglat e duhura për një aktivitet të rregullt aerobik. Ndiqni ato ushtrime që stimulojnë muskujt, që ju interesojnë. Nuk duam të kalojmë në detaje teknike në këtë artikull, por ushtrimet i njohim nga pak të gjitha dhe nëse frekuentoni një palestër, instruktori do të jetë në dispozicionin tuaj për të zhvilluar një program që konsiston në kombinimin duhur të ushtrimeve. Kujtoni: nuk mjafton të regjistroheni në palestër një javë para se të niseni me pushime. Madje që tani është tashmë shumë vonë për detin e këtij viti, por herët ose vonë kjo punë duhej bërë dhe ky është momenti kur jemi më të ndjeshme ndaj formave, prandaj ç’prisni?

2) Dietë! Aktiviteti fizik do të ndihmojë me siguri për të tonifikuar muskujt në zonën që ju intereson dhe për të djegur kaloritë, por pa një dietë të përshtatshme stimuluese, rezultatet do t’ju lënë të prisni më gjatë. Këshilla edhe këtu është që të konsultoheni me instruktorin ose të flisni me një mjek dietolog. Një dietë nuk duhet të jetë absolutisht drastike për të dhënë rezultate, përkundrazi. Një dietë e balancuar që t’i përshtatet stilit tonë të jetës dhe sa më shumë të jetë e mundur edhe shijeve personale, është dieta më e mirë. Duke konsumuar më pak kalori dhe falë aktivitetit fizik, rezultatet e para nuk do t’ju lënë të prisni gjatë.

3) Masazhe. Kushtojnë. Dhe jo të gjitha mund dhe duam t’ia lejojmë vetes. Por ato mund të na ndihmojnë në stimulimin e gjakut në atë zonë, dhe në kombinim me aktivitetin fizik dhe dietën, mund të japin kontributin e tyre në arritjen e një objektivi. Për të mos e rënduar më tej portofolin ne ju bëjmë një propozim: bëni një pakt me partnerin. I kërkoni t’ju bëjë një masazh të mirë në këmbim të diçkaje (diçkanë e vendosni vetë). Nuk do t’i kushtonte gjë as njërit e as tjetrit.
Kaq. Nuk ju premtojmë rezultate të hatashme, të cilat do të varen nga impenjimi juaj dhe nga forma fizike.
Edhe një këshillë të fundit: shmangni dietat dhe ushtrimet e ideuara nga mendja. Jo vetëm që do të merrni rezultate të limituara, por do të rrezikoni të bëni edhe gabime, për të cilat vërtet do të pendoheni. Të paktën në fillim ndiqni këshillat e një eksperti, mjeku ose instruktori. Pastaj, kur të keni mësuar bazat, mund të ecni me këmbët tuaja tashmë të tonifikuar.
Kremrat e mrekullueshme dhe ujërat minerale që do të na transformonin të gjithave në top modele më mirë tua lëmë atyre që u besojmë. RJ
 

junesa

Antarë
Sa per ujrat do thoja se jam dakort qe eshte me i shendetshem sesa lengjet e ndryshme qe kane permbajtje te kushedi sa perberesve te demshem, por qe te bejne te bukra edhe une jam me ate mendim,dhe ne tv dalin per interes te biznesit te cilit perfaqesojne,e per kremrat do thoja se kane arome te mire dhe bejne nje zbutje shume te mire te fytyres, por jo qe te rinojne apo qe te ndryshojne kushedi se cfare...
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Sa per ujrat do thoja se jam dakort qe eshte me i shendetshem sesa lengjet e ndryshme qe kane permbajtje te kushedi sa perberesve te demshem, por qe te bejne te bukra edhe une jam me ate mendim,dhe ne tv dalin per interes te biznesit te cilit perfaqesojne,e per kremrat do thoja se kane arome te mire dhe bejne nje zbutje shume te mire te fytyres, por jo qe te rinojne apo qe te ndryshojne kushedi se cfare...

jam dakort + kremrat permbajne kimikate te ndryshme qe me bejne mos ti besoj!
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
LOLLOL uji minral me verett besoni qe ka efekte kuruese? dhe uji mineral ka ne perberje kimikale [eshte e vertet qe ne nje % me te vogel se pijet e tjera me gaz ....pra nqs doni te filloni te mbani djet hiqni dore aq nga pijet me gaz sa dhe nga uji mineral....]

kremrat se u hodhem nga epasmja tek fytyra....

kremrat me Q10 jan sh te mira per fytyren , le te ken kimikale jan te testuara dhe ndikojne ne parandalimin e rrudhave biles disa prej tyre jan te rekomanduara nga dermatollogu....

po ashtu kremrat per pastrimin e fytyres, pikat e zeza ose per tonifikim, ose thjesht demakianti [qumeshti per te largur make-up] jan okey.... nqs jan te nje cilesie te larte.....
 
sweetzzinna e ke vendosur te na besh forumiste sexy fare e shof une :p
palestra eshte gje shume e mire ke te drejte
 
po 1 dua tju bej 1 per 1:)


une sa i thash mamit ec me bej cik masazh te ... ik tha se te nxiva se jam lodh :D

ben shume mire me keto postime sweet
nganjeher edhe i dime e sna vete mendja nganjehere nuk i dime fare eshte informacion shume i dobishem
nese je ne forme me veten je edhe me te tjeret
 
Top