Të të them kafshë, do fyeja keq kafshët!

Të të them kafshë, do fyeja keq kafshët pasi mjafton të kujtosh se ç'bën një mace kur nuk e gjen të voglin e saj atje ku e ka lënë. Mjaullimat e forta ia impijnë veshët kutjdo që e dëgjon.
Të të them " Nënë", do fyeja të gjitha nënat që me përkushtim dhe dashuri rrisin një fëmijë.
Je thjesht një përbindshëm i frikshëm e riprodhuar me një përbindësh tjetër. Më vjen ndot të shkruaj më gjatë për ju.
Për mua meritoni dënim më të rëndë.
Institucionet përgjegjëse, shoqatat për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve, duhet t'ua heqin të drejtën e prindërimit dy përbindashve në fjalë.
Kjo vajzë duhet të strehohet dhe duhet të trajtohet diku. Kjo histori është tragjike.
U bëj thirrje të gjitha deputeteve në parlament, të ushtrojnë presionin mbi institucionet përkatëse për këtë fëmijë.
Para se të jeni deputete, jeni gra dhe mbi të gjitha jeni nëna.
Mëmësia nuk ka parti. Është një fëmijë në një situatë tragjike që ka nevojë për ndihmë.


Elona Caslli


249904705_1314148732389001_2767517255313585454_n.jpg
 
Ti varin mu ne shesh te bulevardit!
PEr te tilla mostra duhet denim me vdekje makabriteti!
Qe te behet shembull per mostrat e tjera njerzore te ketij lloji! :(
 
Ti varin mu ne shesh te bulevardit!
PEr te tilla mostra duhet denim me vdekje makabriteti!
Qe te behet shembull per mostrat e tjera njerzore te ketij lloji! :(
Jo, mbaron shpejt ashtu.
Per nje gje te jesh e sigurt-
Nese e çojne ne Peqin, Drenove, Burrel etj por edhe ne ndonje siguri te ulet, njelloj eshte, pas dy tre muajsh do lutet ai vete qe ta marre vdekja.
Ai eshte i vdekur qe ecen!
 
Tallesh ti?! Une te kisha gje ne dore do jua merrja shpirtin ne menyren me brutale te mundshme ketyre monstrave.
Po ku e dim ne të vërtetën sa të arrijm të bëjm shkrim për tjetrin.
Një faqe tj virtuale artikulonte përdhunim,një tjetër plagë në çdo pjesë të trupit por jo përdhunim, ti do i marrësh shpirtin pa dijt të vërtetën? Ku e di ti mbase babai sështë fare pjesë e historisë mund jet hakmarrje e gruas?

Po them që pa një hetim smund paragjykojmë e lere pastaj ti kushtojmë shkrim
 
Po ku e dim ne të vërtetën sa të arrijm të bëjm shkrim për tjetrin.
Një faqe tj virtuale artikulonte përdhunim,një tjetër plagë në çdo pjesë të trupit por jo përdhunim, ti do i marrësh shpirtin pa dijt të vërtetën? Ku e di ti mbase babai sështë fare pjesë e historisë mund jet hakmarrje e gruas?

Po them që pa një hetim smund paragjykojmë e lere pastaj ti kushtojmë shkrim
I ati ka pranuar dhunen e ushtruar ndaj vajzes por jo perdhunimin dhe ngacmimet seksuale.
Sidoqofte eshte interesant fakti qe ty te shqeteson me shume respektimi i te drejtave te njeriut se sa (per)dhunimi i nje femije nga prindi i vet.
Nuk po them asgje, thjeshte po konstatoj!
 
I ati ka pranuar dhunen e ushtruar ndaj vajzes por jo perdhunimin dhe ngacmimet seksuale.
Sidoqofte eshte interesant fakti qe ty te shqeteson me shume respektimi i te drejtave te njeriut se sa perdhunimi i nje femije nga prindi i vet.
Nuk po them asgje, thjeshte po konstatoj!
Ça konstaton ti veç se un po them smund flasim pa hetim? Ça tjetër? Që un citova portalet siç Marla Casllin? Që un të shqetësohem për përdhunim kur se dij në ka pas ?
 
Po ku e dim ne të vërtetën sa të arrijm të bëjm shkrim për tjetrin.
Një faqe tj virtuale artikulonte përdhunim,një tjetër plagë në çdo pjesë të trupit por jo përdhunim, ti do i marrësh shpirtin pa dijt të vërtetën? Ku e di ti mbase babai sështë fare pjesë e historisë mund jet hakmarrje e gruas?

Po them që pa një hetim smund paragjykojmë e lere pastaj ti kushtojmë shkrim


Ok ok ja te pres vendimin e gjykates pastaj do e ekzekutoj.
 
Ça konstaton ti veç se un po them smund flasim pa hetim? Ça tjetër? Që un citova portalet siç Marla Casllin? Që un të shqetësohem për përdhunim kur se dij në ka pas ?
I ati ka pranuar dhunen fizike, ai, vete, i ati, e ema gjithashtu ka thene-
E rrihte dhe e kafshonte nga malli.
Ata keshtu kane deklaruar, kane mohuar ngacmimet seksuale por kane pranuar dhunen fizike.
Qe mund te kete pasaktesi ne media nuk e ve ne dyshim por nuk ve ne dyshim mbi te gjitha shenjat ne trupin e vajzes.
Nese del qe ja kane bere komshinjte atehere une personalisht do i kerkoj ndjese ketu ne fv ty dhe atyre.
 
I ati ka pranuar dhunen fizike, ai, vete, i ati, e ema gjithashtu ka thene-
E rrihte dhe e kafshonte nga malli.
Ata keshtu kane deklaruar, kane mohuar ngacmimet seksuale por kane pranuar dhunen fizike.
Qe mund te kete pasaktesi ne media nuk e ve ne dyshim por nuk ve ne dyshim mbi te gjitha shenjat ne trupin e vajzes.
Nese del qe ja kane bere komshinjte atehere une personalisht do i kerkoj ndjese ketu ne fv ty dhe atyre.
Konstatimin që un shqetësohem më shumë për të drejtat e njeriut se sa për përdhunimin ku ishin ktu?

Po nëse del se i ati ka probleme mendore do i kërkosh Marlës mos e ekzekutojnë por ta kurojnë?
 
Konstatimin që un shqetësohem më shumë për të drejtat e njeriut se sa për përdhunimin ku ishin ktu?

Po nëse del se i ati ka probleme mendore do i kërkosh Marlës mos e ekzekutojnë por ta kurojnë?
Nese i ati del me probleme mendore per vajzen e tij fatkeqesisht nuk ndryshon asgje, viktime mbetet, viktime qe do e vuaje gjithe jeten kete qe i ka ndodhur.

Sa per te atin, nese del me probleme mendore (eshte e vetmja mundesi qe kane per ti shpetuar pergjegjesise monstra te tilla) atehere te zbatohet ligji qe merret me te semuret mendore.

Personalisht me lart e kam thene qe nuk jam te ekzekutohet, njerez te tille ja hedhin paq me ekzekutimin.......
 
Nese i ati del me probleme mendore per vajzen e tij fatkeqesisht nuk ndryshon asgje, viktime mbetet, viktime qe do e vuaje gjithe jeten kete qe i ka ndodhur.

Sa per te atin, nese del me probleme mendore (eshte e vetmja mundesi qe kane per ti shpetuar pergjegjesise monstra te tilla) atehere te zbatohet ligji qe merret me te semuret mendore.

Personalisht me lart e kam thene qe nuk jam te ekzekutohet, njerez te tille ja hedhin paq me ekzekutimin.......
Nuk ndryshon asgjë për vajzën? Si jo? Duke u rritur do kuptoji mbi sëmundjen ose do mendoji që babai ishte monstër ,ska dallim kjo nga konstatuesi që do kërkoje ndjesë?
More kuptoni që smund paragjykojmë e linçohemi ndaj kujtdo që sja dijm as hallin, as të vërtetën.
 
Nuk ndryshon asgjë për vajzën? Si jo? Duke u rritur do kuptoji mbi sëmundjen ose do mendoji që babai ishte monstër ,ska dallim kjo nga konstatuesi që do kërkoje ndjesë?
More kuptoni që smund paragjykojmë e linçohemi ndaj kujtdo që sja dijm as hallin, as të vërtetën.
Po behesh me katolik se papa i Romes.

Hera e fundit qe e perseris-
I ati dhe e ema ne polici kane pranuar dhunen fizike, dmth e sigurt eshte ka pasur dhune fizike, seksuale prezumohet per po por priten rezultatet e ekspertizes edhe pse ka shenja kafshimi ne trupin e vajzes.
Tani nese ti di ndonje gje me shume se i ati dhe e ema atehere terhiqem, nese jo merr te mireqena deklaratat e atyre vete.
 
Po behesh me katolik se papa i Romes.

Hera e fundit qe e perseris-
I ati dhe e ema ne polici kane pranuar dhunen fizike, dmth e sigurt eshte ka pasur dhune fizike, seksuale prezumohet per po por priten rezultatet e ekspertizes edhe pse ka shenja kafshimi ne trupin e vajzes.
Tani nese ti di ndonje gje me shume se i ati dhe e ema atehere terhiqem, nese jo merr te mireqena deklaratat e atyre vete.
Po pra,pse duhet shqetësohem un për një përdhunim kur ekspertiza ska dal? Nga urrejtja e casllit apo nga konstatimi jot?
 
Po pra,pse duhet shqetësohem un për një përdhunim kur ekspertiza ska dal? Nga urrejtja e casllit apo nga konstatimi jot?
Me fal qe nderhyj e ... po pse ca ndryshimi ka .. rrahja dhe kafshimi i nje femije 6 vjec ? .. ja ta zeme qe seshte abuzuar seksualisht... cfare dreq prinderish jane keta ? E per me teper e ema ?
 
Po pra,pse duhet shqetësohem un për një përdhunim kur ekspertiza ska dal? Nga urrejtja e casllit apo nga konstatimi jot?
Mire, mos u shqeteso, eshte e drejta jote, ashtu sic eshte e drejta jote te shqetesohesh per parimin-
Gjithkush eshte i pafajshem deri ne momentin qe shpallet i fajshem.

PS-Prapeseprape nuk ndryshon asgje, edhe nese ja kane bere komshinjte shenjat ne trup te njejten urrejtje meritojne!
 
Me fal qe nderhyj e ... po pse ca ndryshimi ka .. rrahja dhe kafshimi i nje femije 6 vjec ? .. ja ta zeme qe seshte abuzuar seksualisht... cfare dreq prinderish jane keta ? E per me teper e ema ?
Lexo sipër, NUK MUND PARAGJYKOJMË pa një hetim.Nuk dijm asgjë, ka qënë i droguar , i sëmurë mendorë,manjak apo viktimë i ksaj historie.Sdijm , me fjal gazetash hajde i kushtojm shkrim?
 
Lexo sipër, NUK MUND PARAGJYKOJMË pa një hetim.Nuk dijm asgjë, ka qënë i droguar , i sëmurë mendorë,manjak apo viktimë i ksaj historie.Sdijm , me fjal gazetash hajde i kushtojm shkrim?
Si nuk e paragjykoj? .. i falsha dreqit .. a ban apo do ma teper ?sme intereson. Femija eshte per meshire te Zotit .. e ata ca do ken ber a jo .. skane asnje te drejte prinderore nese sdine ta mbrojne femijen e vet
 
Raste perdhunimesh po degjojme perdit neper media dhe shteti flen gjume
Dicka duhet bere dhe jemi ne ata qe duhet te ngrem zerin,te mblidhemi e te ngrihemi ne protesta per te mbrojtur te drejtat tona

Gjunah femija i shkrete qe e kan len me pasoja ter jeten 💔
 
Lexo sipër, NUK MUND PARAGJYKOJMË pa një hetim.Nuk dijm asgjë, ka qënë i droguar , i sëmurë mendorë,manjak apo viktimë i ksaj historie.Sdijm , me fjal gazetash hajde i kushtojm shkrim?
Kur vete monstrat e kane pohuar qe e ka rrahur, dhunuar ,ka patur hemoragji te brendshme ( nena dha interviste) , ska vend per maskilizem ne kte pike
Spo thote kush qe gjithe baballaret jane te tille, ama kafshe ka plot dhe ky eshte rasti!
Mjaft mbrojte nje qenie funderrine
 
Lexo sipër, NUK MUND PARAGJYKOJMË pa një hetim.Nuk dijm asgjë, ka qënë i droguar , i sëmurë mendorë,manjak apo viktimë i ksaj historie.Sdijm , me fjal gazetash hajde i kushtojm shkrim?
Cme duhen gjurmet kur kam ujkun para!

Pash Zotin se kupton qe po flet budalliqe.
 
Mire, mos u shqeteso, eshte e drejta jote, ashtu sic eshte e drejta jote te shqetesohesh per parimin-
Gjithkush eshte i pafajshem deri ne momentin qe shpallet i fajshem.

PS-Prapeseprape nuk ndryshon asgje, edhe nese ja kane bere komshinjte shenjat ne trup te njejten urrejtje meritojne!
Po si e urren, sëmundja mendore është gjëndje që arrin kë pushton ta çoi në gjëndje degradimi dhe e gjitha kjo e bën tpa vullnetshme veprimet e të pushtuarit nga kjo sëmundje.
Kur vete monstrat e kane pohuar qe e ka rrahur, dhunuar ,ka patur hemoragji te brendshme ( nena dha interviste) , ska vend per maskilizem ne kte pike
Spo thote kush qe gjithe baballaret jane te tille, ama kafshe ka plot dhe ky eshte rasti!
Mjaft mbrojte nje qenie funderrine
Un spo mbroj njerëz por idenë që pa hetim të thelluar me deklarata mediash smund i bëjmë gjygj publik
Cme duhen gjurmet kur kam ujkun para!

Pash Zotin se kupton qe po flet budalliqe.
Budallik është ti kushtosh shkrim një rasti që ja dijm historinë përciptas,edhe me vrap lapsin e lwtrën shto miell e shto ujë,lwxoja komwnte Ti bëjm thirrje shtetit pranga,institucoioneve denim maksimal, varje,ekzekutime...Po ça jan kto ?Po sikur të dali me probleme mendore?Çjan kto linçime pa ja dijt fundin?Kaq tpa duruar jemi si popull?

Kërkojnë dënime,nvend se të kërkojn mekanizma identifikimi prindërimi duke i vënë detyrim prindërve takim psikolog fëmij 1 herë në 6 muaj,veçanërisht atyre që kan pas një jetë mes drograve që ska shtet mos të ketë një regjistër për kto persona, e sidomos duke dijt që kemi mekanizma shtetror që merren me letra prindi1 prindi2 dhe sdo tja dij fare ku i ka fëmijët ky vend .
 
Po si e urren, sëmundja mendore është gjëndje që arrin kë pushton ta çoi në gjëndje degradimi dhe e gjitha kjo e bën tpa vullnetshme veprimet e të pushtuarit nga kjo sëmundje.
Une duhet te pres ekspertizen ligjore edhe pse ata e kane pranuar te dy qe e kane dhunuar ndersa ti mundesh ti cilesosh si te semure mendore edhe pa ekspertize?
Aaaaaaaaa, ashtu po, shqip flasim te dy e me ne fund u kuptuam!
 
Kush prek femijet te ishte ne doren time do i rjepja te gjalle. Na lemerisen me keto gjera njerez mostra 😭
 
Un spo mbroj njerëz por idenë që pa
Po ca po ben se spo te kuptoj?
Ore dikush i dhunshem eshte dhe ska vend per justifikime te kota, nuk eshte as i pari rast ,sdo jete as i fundit
I semure mendor , e as me plas hic familja ta mbyllte ne cmendine e jo ti jepte grua e te krijonte familje.
E kupton qe kemi te bejme me nje femije te abuzuar dhe nje njeri normal sduhet as te mendoj se cfare e shtyn nje kafshe te bej ato veprime
Une as e imagjinoj dot qe dikush te mendoj ti ngre dore femijes tim , jo me ta katandisi ne ate derexhe!
 
Une duhet te pres ekspertizen ligjore edhe pse ata e kane pranuar te dy qe e kane dhunuar ndersa ti mundesh ti cilesosh si te semure mendore edhe pa ekspertize?
Aaaaaaaaa, ashtu po, shqip flasim te dy e me ne fund u kuptuam!
Un po flas për përdhunimin ekspertizë jo dhunimin, dhunë 90% fmijve shqiptarë jan dhunu nga prindërit sepse prindrit e ktyre fëmijve jan dhunu nga prindirit e vet e kshtu është trashëgu dhuna ,madje prindërit këshillonin mësuesit " futja syve" po s'mësoi. Hajde i ekzekutojmë 90% e prindërve .

Tani e dgjova deklaratën gruas qe tha e ka godit me karikues telefoni . Dhe ça ta ekzekutojmë?

Prap un nuk besoj fjalët e saj ,babait e medias,por kam durim ta mar lapsin pasi kjo histori tjet zbardh,

mos e nxini pa u zbardh ngjarja
Po ca po ben se spo te kuptoj?
Ore dikush i dhunshem eshte dhe ska vend per justifikime te kota, nuk eshte as i pari rast ,sdo jete as i fundit
I semure mendor , e as me plas hic familja ta mbyllte ne cmendine e jo ti jepte grua e te krijonte familje.
E kupton qe kemi te bejme me nje femije te abuzuar dhe nje njeri normal sduhet as te mendoj se cfare e shtyn nje kafshe te bej ato veprime
Une as e imagjinoj dot qe dikush te mendoj ti ngre dore femijes tim , jo me ta katandisi ne ate derexhe!
More se të kuptoj që i ke çizmet në dorë dhe me zor pret ti veshësh e tja vesh në fyt atij babai por prit mor vlla tzbardhet e gjith ngjarja kaq të paduruar jeni
Lavazhjer ishte,po ti veni re lavazhjerët jan si lolo kan realisht mungesë mendore.
Dhe ti që flet për të sëmurët mendorë me ate ton duhet të kuptosh të vullnetshmen nga e pa vullnetshmia.
Të sëmurit ja bën sëmundja e bejne pa vullnet
Manjakut ja bën dashakeqsia
Kuptoje diferencën.
 
Top