Të të them kafshë, do fyeja keq kafshët!

Të të them kafshë, do fyeja keq kafshët pasi mjafton të kujtosh se ç'bën një mace kur nuk e gjen të voglin e saj atje ku e ka lënë. Mjaullimat e forta ia impijnë veshët kutjdo që e dëgjon.
Të të them " Nënë", do fyeja të gjitha nënat që me përkushtim dhe dashuri rrisin një fëmijë.
Je thjesht një përbindshëm i frikshëm e riprodhuar me një përbindësh tjetër. Më vjen ndot të shkruaj më gjatë për ju.
Për mua meritoni dënim më të rëndë.
Institucionet përgjegjëse, shoqatat për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve, duhet t'ua heqin të drejtën e prindërimit dy përbindashve në fjalë.
Kjo vajzë duhet të strehohet dhe duhet të trajtohet diku. Kjo histori është tragjike.
U bëj thirrje të gjitha deputeteve në parlament, të ushtrojnë presionin mbi institucionet përkatëse për këtë fëmijë.
Para se të jeni deputete, jeni gra dhe mbi të gjitha jeni nëna.
Mëmësia nuk ka parti. Është një fëmijë në një situatë tragjike që ka nevojë për ndihmë.


Elona Caslli


249904705_1314148732389001_2767517255313585454_n.jpg
 
Un po flas për përdhunimin ekspertizë jo dhunimin, dhunë 90% fmijve shqiptarë jan dhunu nga prindërit sepse prindrit e ktyre fëmijve jan dhunu nga prindirit e vet e kshtu është trashëgu dhuna ,madje prindërit këshillonin mësuesit " futja syve" po s'mësoi. Hajde i ekzekutojmë 90% e prindërve .

Tani e dgjova deklaratën gruas qe tha e ka godit me karikues telefoni . Dhe ça ta ekzekutojmë?

Prap un nuk besoj fjalët e saj ,babait e medias,por kam durim ta mar lapsin pasi kjo histori tjet zbardh,

mos e nxini pa u zbardh ngjarja

More se të kuptoj që i ke çizmet në dorë dhe me zor pret ti veshësh e tja vesh në fyt atij babai por prit mor vlla tzbardhet e gjith ngjarja kaq të paduruar jeni
Lavazhjer ishte,po ti veni re lavazhjerët jan si lolo kan realisht mungesë mendore.
Dhe ti që flet për të sëmurët mendorë me ate ton duhet të kuptosh të vullnetshmen nga e pa vullnetshmia.
Të sëmurit ja bën sëmundja e bejne pa vullnet
Manjakut ja bën dashakeqsia
Kuptoje diferencën.
Po leri cizmet e mia ti se nuk bejne dem , nese te mungon argumenti e llogjika shnosh
Tani ti do te presesh prit se ste detyron kush
Ama asnje nga ne se ndalon dot me mhb cizmesh meksikan ,se mendja jote se pranon dot kete cmenduri
Te drejte ke nje mendje normale se pranon dot, por ja qe te tilla gjera po ndodhin cdo dite dhe po behen pjese e jona

Ah dhe nje gje , po ta perseris i cmenduri e ka vendin ne psiqiatri
Manjaku ne varr!
 
Budallik është ti kushtosh shkrim një rasti që ja dijm historinë përciptas,edhe me vrap lapsin e lwtrën shto miell e shto ujë,lwxoja komwnte Ti bëjm thirrje shtetit pranga,institucoioneve denim maksimal, varje,ekzekutime...Po ça jan kto ?Po sikur të dali me probleme mendore?Çjan kto linçime pa ja dijt fundin?Kaq tpa duruar jemi si popull?

Kërkojnë dënime,nvend se të kërkojn mekanizma identifikimi prindërimi duke i vënë detyrim prindërve takim psikolog fëmij 1 herë në 6 muaj,veçanërisht atyre që kan pas një jetë mes drograve që ska shtet mos të ketë një regjistër për kto persona, e sidomos duke dijt që kemi mekanizma shtetror që merren me letra prindi1 prindi2 dhe sdo tja dij fare ku i ka fëmijët ky vend .

He ca po thoje? Te del vendimi i gjykates?!

Screenshot_20211102-115715_ABCNewsal.jpg
 
He ca po thoje? Te del vendimi i gjykates?!

Shiko fotografinë 1932569

Screenshot_2021-11-02-15-50-18~3.png


Ça po thoja ? Të jemi të duruar e të presim hetimet.Foto që solla sështë hetim por është pistë e mundshme.
Se spo arrin ta kuptosh un nuk mbroj askënd ktu thjesht kam shum pikpyetje dhe smund flas në ajër.Sa për arrestin me burg nuk do të thotë se hetimi ka mbaruar por mbahet i izoluar për sa koh hetimi vazhdon.
 
Shiko fotografinë 1932579


Ça po thoja ? Të jemi të duruar e të presim hetimet.Foto që solla sështë hetim por është pistë e mundshme.
Se spo arrin ta kuptosh un nuk mbroj askënd ktu thjesht kam shum pikpyetje dhe smund flas në ajër.Sa për arrestin me burg nuk do të thotë se hetimi ka mbaruar por mbahet i izoluar për sa koh hetimi vazhdon.
Or zoteri te solla vendim gjykate. Masa arrest me burg per dhune dhe abuzim seksual.
 
Or zoteri te solla vendim gjykate. Masa arrest me burg per dhune dhe abuzim seksual.
Je në ajër.Masa e sigurisë që mos lëvizi për sa koh hetimet mbarojnë.
Ndaj 27 vjeçarit rëndon akuza -akuzën duhet ta vërtetosh me akt ekspertize e cila ska dal ende.

More ça mendoni se po mbroj dikë që dyshohet për përdhunim? Thjesht të jemi të duruar për përfundimin e hetimit.
 
......Masa e sigurisë që mos lëvizi për sa koh hetimet mbarojnë.
Ndaj 27 vjeçarit rëndon akuza -akuzën duhet ta vërtetosh me akt ekspertize e cila ska dal ende.

More ça mendoni se po mbroj dikë që dyshohet për përdhunim? Thjesht të jemi të duruar për përfundimin e hetimit.

Po e di ca eshte. Nese eshte dhene ajo mase ndalimi do te thote qe gjykata ka shqyrtuar provat dhe ka dale ne konkluzionin qe ka prova te pa kontestueshme per kryerjen e vepres penale per te cilen akuzohet nga prokuroria.
 
Redaktimi i fundit:
Po e di ca eshte. Nese eshte dhene ajo mase ndalimi do te thote qe gjykata ka shqyrtuar provat dhe ka dale ne konkluzionin qe ka prova te pa kontestueshme per kryerjen e vepres penale per te cilen akuzohet nga prokuroria.
Jo e ke gabim.Do të thotë se gjykata është në pritje të akt ekspertizës.Për sa koh është ngjarje me të mitur brënda e ka gjykuar që mos ta lër të lirë apo arrest shtëpie.
Pastaj veç akuzës që thotë foto që ti ke sjell mund jetë vërtetuar që e ka rraf me fish telefoni një tjetër arsye kjo për arrest me burg por ideja është e gjitha tek përdhunimi sot që flasim ska fakt
 
Jo e ke gabim.Do të thotë se gjykata është në pritje të akt ekspertizës.Për sa koh është ngjarje me të mitur brënda e ka gjykuar që mos ta lër të lirë apo arrest shtëpie.
Pastaj veç akuzës që thotë foto që ti ke sjell mund jetë vërtetuar që e ka rraf me fish telefoni një tjetër arsye kjo për arrest me burg por ideja është e gjitha tek përdhunimi sot që flasim ska fakt
Ehuuuu. kam heq dore me zbras timen me mbush te njerezve te tjere.
 
e lagu se lagu , kemi nje femije te demtuar per mos thene te rrenuar , kushdo qe e beri nena apo babai jane thjesht kafshe dhe kaq!
 
Shiko fotografinë 1932579


Ça po thoja ? Të jemi të duruar e të presim hetimet.Foto që solla sështë hetim por është pistë e mundshme.
Se spo arrin ta kuptosh un nuk mbroj askënd ktu thjesht kam shum pikpyetje dhe smund flas në ajër.Sa për arrestin me burg nuk do të thotë se hetimi ka mbaruar por mbahet i izoluar për sa koh hetimi vazhdon.
dmth Mondi na doli qe nuk eshte psikopat...-1 argument i yti
presim kusurin
 
e lagu se lagu , kemi nje femije te demtuar per mos thene te rrenuar , kushdo qe e beri nena apo babai jane thjesht kafshe dhe kaq!
Po ai mo vlla ishte fati fmijës.Nga ato erdh në jetë ato ia shkatruan jetën.
Prindërit kan shkatru masivisht jetë fmijësh por kjo është jeta
 
Po ai mo vlla ishte fati fmijës.Nga ato erdh në jetë ato ia shkatruan jetën.
Prindërit kan shkatru masivisht jetë fmijësh por kjo është jeta
po ktu per ca po diskutojme ? apo te gjejme sa afshe ishte njeri apo tjetri?
A e kishte fajin babai apo nena?
e mo mja , kupto qe edhe artikull shkruesja nuk i plas fare per kafsherine e babait , por pasoja qe eshte femija!
 
E lexova prokuroria kërkonte akt psiqik dhe për mondin
1 pist e mundshme dmth
e mire , merru me eskpertizat ti , na ler neve te bejme ate qe dijme te bejme :)

mua me irriton per mos me thene qe me shkaterron sistemin nervor ,qe nje prind mund ti shkaktoj deme te tilla femijve te tij
spo them qe si kemi ngritur ndonjehere doren femijes , por se kemi bere per spital , apo me keq se aq
na vret kur shkaku i nje shqetesimi qe femija mund te kete jemi ne arsyeja , dhe e vuajme
personalisht e vuaj faktin qe femija im te vuaj shpirterisht per ndonje gabim timin, imagjino te ma preki kush femijen....ia pip me liste dasme !
 
po ktu per ca po diskutojme ? apo te gjejme sa afshe ishte njeri apo tjetri?
A e kishte fajin babai apo nena?
e mo mja , kupto qe edhe artikull shkruesja nuk i plas fare per kafsherine e babait , por pasoja qe eshte femija!
Kupto ti që ajo i linçohet kujtdo për denime ndërkoh " je përbindësh i frikshëm " ku e di kjo që ajo është përbindësh si mund flasi? Kush din ktu sa gisht ka " përbindshi" që thot se isha në punë në kte histori?

Sa për fmijën , ça ka ndodh s çbëhet mo vlla ai ishte fati vet
Madje duke bërë shkrime për fmijën , fmijën e ngarkon në të ardhmen
 
Kupto ti që ajo i linçohet kujtdo për denime ndërkoh " je përbindësh i frikshëm " ku e di kjo që ajo është përbindësh si mund flasi? Kush din ktu sa gisht ka " përbindshi" që thot se isha në punë në kte histori?

Sa për fmijën , ça ka ndodh s çbëhet mo vlla ai ishte fati vet
Madje duke bërë shkrime për fmijën , fmijën e ngarkon në të ardhmen
karafil kshu katil , kur te besh femije eja dhe me fol per fatin e femijes
te kripsha trute
 
karafil kshu katil , kur te besh femije eja dhe me fol per fatin e femijes
te kripsha trute
Pse shef naj fat ndryshe ti nga ai që përshkruhet ktu?!
Po shtoj apo po heq gjë un?
Un spo them as ishte i mir as i keq thjesht ai ishte fati
 
@Katil spo te kuptoj ku do te dalesh? Qe eshte i pafajshem?

Une e di qe mediat abuzojne, por ne rastin konkret kemi te bejme me nje ceshtje sensitive ku preket nje minoren nga persona brenda familjes.
E dyta kemi te bejme me mekanizma te shtetit te kalbur dhe si rrjedhoje gjykata do mbuloje pislliqet e shume institucioneve te tjera duke denuar babain biologjik.
 
Pse shef naj fat ndryshe ti nga ai që përshkruhet ktu?!
Po shtoj apo po heq gjë un?
Un spo them as ishte i mir as i keq thjesht ai ishte fati
si qenka fat more , te dhunosh femijen qenka fat? i rene nga qielli me siguri
 
si qenka fat more , te dhunosh femijen qenka fat? i rene nga qielli me siguri
More the caslli shkruan për fmijën.Çka për t shkruar për fmijën? Ai pra ishte fati t kishte ato prindër ate histori,ça ti bëjm fatiti ne,çka për ti kushtu shkrim për fmijën ? Spo them fati mirë .Dhe po fati është i rënë nga qielli.
@Katil spo te kuptoj ku do te dalesh? Qe eshte i pafajshem?

Une e di qe mediat abuzojne, por ne rastin konkret kemi te bejme me nje ceshtje sensitive ku preket nje minoren nga persona brenda familjes.
E dyta kemi te bejme me mekanizma te shtetit te kalbur dhe si rrjedhoje gjykata do mbuloje pislliqet e shume institucioneve te tjera duke denuar babain biologjik.
E kam cilsu që nkoment të par të jemi të drurushem te presim hetimet.
Smplas fare se del i fajshëm a jo
Thjesht po shpenzoj energjitë e mia që grupimi i të nxituarve të mësoi të jetë i duruar.
 
Shoh shumë diskutime. E lagu nuk e lagu. Dyshime mbi vërtetësinë e këtij lajmi. E para : Vajza ka qenë në gjëndje të vetëdijshme kur ka folur me stafin mjekësore, dhe ka dhënë akuzë kundër babait. Dhe e dyta: akuza e prindërve të djalit kundër familjes së nuses ose mamaja e vajzës. Tani un si individ do t'i besoj fëmijës, sepse fëmija në gjendje shoku dhe traumë nuk GËNJEN për këto të jeni të sigurte. Dhe e dyta pesha e fajit sa është e babait është më shumë dhe tek e Ëma sepse ajo e ka njohur mirë përbindeshin, dhe madje jam e sigurt që vajza ka pasur dhe dhunë sistematike dhe kohë më parë jo vetëm at ditë, nëna duhet të arrestohet për moskallxim krimi, dhe të dënohet me heqjen e drejtave të prinderimit.

Zoti e sheroft vajzën 🤲🏻
 
Ti sheh haluçinacione. Se që e ka rrah me fishën e mbushësit të celularit e ka pranuar vetë i ati që meriton ndëshkim por jo ekzekutim.Ktu diskutimi pa haluçinacione sbëhet për vërtetësinë e LAJMIT por për faktin që ska fakt për përdhunim dhe për sa koh ska kte fakt pse të linçohemi e të kërkojmë varje apo siç Marla do ekzekutime apo siç Monika ka dëshirë çizmen në fyt.
 
Nëna e vajzës së mitur që u dhunua nga babai i saj në Kamëz ka folur sërish ditën e sotme. Gjatë një emisioni televiziv, ajo tha se gjendja e vajzës është tepër e rënduar pasi as mjekët nuk i kanë dhënë shpresë, edhe pse ka vazhduar të lëvizë dhe të ushqehet. Por ajo tha se edhe gjendja psikologjike e vajzës është tepër e rënduar dhe ajo nuk pranon të flasë me askënd. Sipas nënës së vajzës, mjekët i kanë thënë se e mitura ka shumë probleme nga organet e brendshme pasi ka plasaritje të mushkërisë, pankreasin, shpretkën dhe probleme e zorrët.

Shkaku është ngjarja e jetës që nga fillimi e deri tani. Është luajtur me lajmet. Më është dëmtuar identiteti, si i imi dhe si i fëmijës. E kam rritur me gjak. Nëna asnjëherë nuk abuzon me fëmijët. A ka nënë që abuzon me fëmijët e vet?! Gjendja e vajzës është shumë keq. Nuk më kanë dhënë shpresë mjekët. Ajo flet për të folur. Lëviz. Ka nisur pak që të ushqehet. Nuk kam arritur që të flas shumë më të se bëhet agresive. Gjendja psikologjike dhe shëndetësore është e rëndë. Mjekët thonë se ka shumë probleme nga organet e brendshme dhe s’të japim shpesë, deri në minutën që të nxjerrim nga spitali. S’më kanë dhënë detaje.
Çdo vizitë bëhet pa praninë time. S’më kanë lejuar që të rri në dhomë kur bëjnë konsultën mjekët. Më kanë thënë që ka plasaritje të mushkërisë, pankreasin, shpretkën dhe probleme e zorrët. Aty ka qenë policia, më ka marrë deklaratat vazhdimit, ka qenë shërbimi social që më ka sjell ca ndihma për vajzën. Ka qenë dhe psikologia e spitalit. Nuk kam qenë prezent kur kanë folur me vajzën. Psikologia thotë se vajza është në gjendje të vështirë, do kohë që të marrë veten. Ajo gjen pretekst që të flejë gjumë dhe nuk do që të flasë. S’kam pasur komunikim me asnjë psikolog. Kam menduar vetëm për vajzën, jo për vete.
 
Ti sheh haluçinacione. Se që e ka rrah me fishën e mbushësit të celularit e ka pranuar vetë i ati që meriton ndëshkim por jo ekzekutim.Ktu diskutimi pa haluçinacione sbëhet për vërtetësinë e LAJMIT por për faktin që ska fakt për përdhunim dhe për sa koh ska kte fakt pse të linçohemi e të kërkojmë varje apo siç Marla do ekzekutime apo siç Monika ka dëshirë çizmen në fyt.
Dhe ekzekutim nga ato qe ta terheqin zvarre neper qytet e te behet shembull per kedo qe do guxonte
Te guxoj dikush ti preki femijes sim flokun ,jo me shume e do shohi!
Jo i ati qofte po ska zot te demtoj femijen tim
Plere baba e plere nene!
 
Nëna e vajzës së mitur që u dhunua nga babai i saj në Kamëz ka folur sërish ditën e sotme. Gjatë një emisioni televiziv, ajo tha se gjendja e vajzës është tepër e rënduar pasi as mjekët nuk i kanë dhënë shpresë, edhe pse ka vazhduar të lëvizë dhe të ushqehet. Por ajo tha se edhe gjendja psikologjike e vajzës është tepër e rënduar dhe ajo nuk pranon të flasë me askënd. Sipas nënës së vajzës, mjekët i kanë thënë se e mitura ka shumë probleme nga organet e brendshme pasi ka plasaritje të mushkërisë, pankreasin, shpretkën dhe probleme e zorrët.

Shkaku është ngjarja e jetës që nga fillimi e deri tani. Është luajtur me lajmet. Më është dëmtuar identiteti, si i imi dhe si i fëmijës. E kam rritur me gjak. Nëna asnjëherë nuk abuzon me fëmijët. A ka nënë që abuzon me fëmijët e vet?! Gjendja e vajzës është shumë keq. Nuk më kanë dhënë shpresë mjekët. Ajo flet për të folur. Lëviz. Ka nisur pak që të ushqehet. Nuk kam arritur që të flas shumë më të se bëhet agresive. Gjendja psikologjike dhe shëndetësore është e rëndë. Mjekët thonë se ka shumë probleme nga organet e brendshme dhe s’të japim shpesë, deri në minutën që të nxjerrim nga spitali. S’më kanë dhënë detaje.
Çdo vizitë bëhet pa praninë time. S’më kanë lejuar që të rri në dhomë kur bëjnë konsultën mjekët. Më kanë thënë që ka plasaritje të mushkërisë, pankreasin, shpretkën dhe probleme e zorrët. Aty ka qenë policia, më ka marrë deklaratat vazhdimit, ka qenë shërbimi social që më ka sjell ca ndihma për vajzën. Ka qenë dhe psikologia e spitalit. Nuk kam qenë prezent kur kanë folur me vajzën. Psikologia thotë se vajza është në gjendje të vështirë, do kohë që të marrë veten. Ajo gjen pretekst që të flejë gjumë dhe nuk do që të flasë. S’kam pasur komunikim me asnjë psikolog. Kam menduar vetëm për vajzën, jo për vete.
Kjo me shum paska merakun e identitetit sesa shendetin e femijes
 
Nëna e vajzës së mitur që u dhunua nga babai i saj në Kamëz ka folur sërish ditën e sotme. Gjatë një emisioni televiziv, ajo tha se gjendja e vajzës është tepër e rënduar pasi as mjekët nuk i kanë dhënë shpresë, edhe pse ka vazhduar të lëvizë dhe të ushqehet. Por ajo tha se edhe gjendja psikologjike e vajzës është tepër e rënduar dhe ajo nuk pranon të flasë me askënd. Sipas nënës së vajzës, mjekët i kanë thënë se e mitura ka shumë probleme nga organet e brendshme pasi ka plasaritje të mushkërisë, pankreasin, shpretkën dhe probleme e zorrët.

Shkaku është ngjarja e jetës që nga fillimi e deri tani. Është luajtur me lajmet. Më është dëmtuar identiteti, si i imi dhe si i fëmijës. E kam rritur me gjak. Nëna asnjëherë nuk abuzon me fëmijët. A ka nënë që abuzon me fëmijët e vet?! Gjendja e vajzës është shumë keq. Nuk më kanë dhënë shpresë mjekët. Ajo flet për të folur. Lëviz. Ka nisur pak që të ushqehet. Nuk kam arritur që të flas shumë më të se bëhet agresive. Gjendja psikologjike dhe shëndetësore është e rëndë. Mjekët thonë se ka shumë probleme nga organet e brendshme dhe s’të japim shpesë, deri në minutën që të nxjerrim nga spitali. S’më kanë dhënë detaje.
Çdo vizitë bëhet pa praninë time. S’më kanë lejuar që të rri në dhomë kur bëjnë konsultën mjekët. Më kanë thënë që ka plasaritje të mushkërisë, pankreasin, shpretkën dhe probleme e zorrët. Aty ka qenë policia, më ka marrë deklaratat vazhdimit, ka qenë shërbimi social që më ka sjell ca ndihma për vajzën. Ka qenë dhe psikologia e spitalit. Nuk kam qenë prezent kur kanë folur me vajzën. Psikologia thotë se vajza është në gjendje të vështirë, do kohë që të marrë veten. Ajo gjen pretekst që të flejë gjumë dhe nuk do që të flasë. S’kam pasur komunikim me asnjë psikolog. Kam menduar vetëm për vajzën, jo për vete.
Kjo thot nuk pranon të flas me askënd , andeej thuhet ka akuzuar babain
Po fillon tbëhet tenelovel
Para 6 vitesh ishin ndar për tradhëti
Mbase i akuzuari sështë i ati
 
Kjo thot nuk pranon të flas me askënd , andeej thuhet ka akuzuar babain
Po fillon tbëhet tenelovel
Para 6 vitesh ishin ndar për tradhëti
Mbase i akuzuari sështë i ati
Pse ku lexove që gruaja ka tradhëtuar?
Dhe mos jetë i ati, nuk e liron atë nga pjesa e dënimit që i takon
 
Me ka lene pa fjale kjo ngjarje.
Per tipa te tille duhet te rikthehet denimi me vdekje!
 
....
Pse ku lexove që gruaja ka tradhëtuar?
Dhe mos jetë i ati, nuk e liron atë nga pjesa e dënimit që i takon

Mes rreshtash lexo

Nëse ekspertiza e vërteton patjetër që vërtrtohet që kemi tbëjm me pedofili.Por akt ekspertize po bëhet dhe për psiqikën e të akuzuarit.
Për sa koh skemi fakte , ty si akuzurse kronike tlejohet të kërkosh ekzekutime lol
 
Top