Tekstet me te bukura SHQIP!

Cothy

Antar Aktiv
Gezim اela - Lulet ne dritare

Sa here kaloj tek nje dritare
qe me saksi eshte mbushur plot,
gjithmone fare si pa dashur
nje lule cel, e nje perde lot.

Sa here kaloj tek nje dritare
qe me saksi eshte mbushur plot,
gjithmone fare si pa dashur
nje lule cel, e nje perde lot.

Sa here andej une i hedh syte
i ndjej dy sy qe me ngacmojne,
e nje nga nje, e dite per dite
te gjitha lulet oh sec lulezojne.

--------
Nje dite pranvere aty prane
kalova une plot mall.
Nder floke me hodhe nje petal
nga lulja me e rralle.

Nje dite pranvere aty prane
kalova une plot mall.
Nder floke me hodhe nje petal
nga lulja me e rralle...

I dua lulet ne dritare
se jam i ri e mi do zemra.
Por shume me fort se ato lule
une dua vajzen-lule qe rri brenda.

Mos me ngacmo ti me veshtrime
se une jam djale e s'duroj dot.
Por syte nga dritarja tende
jo asnjehere jo s'i hodha kot.
 
Tekste kengesh nga PRODUKT 28

Si Heren e PareRap 1:Eshte nje histori e thjeshte,

E thjeshte sa vete jeta.

Jetuan nje genjeshter,

Se i tradhetoi e verteta.

U njohen rastesisht

Binte shi,ishte vjeshte.

Ne nje nga ato nete

Ku dhe hena eshte e trishte.

Aty ngriu gjithcka

Dhe hapat e merzitshem

Tradhetite e ketij qyteti

S'ishin me te fuqishme.

I perkisnin atyre

Rrugicat e kafeneve

Dritaret qe pergjonin

Asgje tjeter nuk kerkonin.

Kishin njeri-tjetrin

Ushqeheshin ngadale.

Ajo me frymen e tij,

Ai me frymen e saj.

U rriten qe te dy

Ne frike dhe pasjon.

Dashuria si mburoje

Te jetonin ishte loje.

Ajo ish poezi

Qe nuk lodhej se lexuari.

E prekte,e ndjente

Ne cdo rresht veten gjente.

Ai ishte hero,

Mbronte enderrat e saj.

Te dehur pershperisnin

Askush nuk do na ndaje.Ref :Si heren e pare,

Hutuar pa fjale.

Kjo rrugice per ne kish mall.

Si heren e pare,

Dhe bota u ndal.

Sa kujtime zgjohen prape.

Copeza jete qe lame pas.

Vitet iken,iken larg.

Dejavu sot te kam prane.

Do te te dua si heren e pare.Rap 2:Koha strukej me ditet

Nata fshihte pasjonin.

Nuk e zgjodhen kete fat

Por donin ta mbronin.

Ata ishin nje shpirt

Ne parajse I krijuar.

I ndare ne dy copeza

Ne toke per te jetuar.

Dashuria ishte mrekullia

Te denuar ta shijonin

Oret e gjata qe kalonin

Njeri-tjetrin adhuronin.

Neper enderra udhetonin.

Jepeshin me shume.

Me sy te pergjumur

Kerkoheshin pa fund.

Si sonambul

Premtonin perjetesi.

Puthjet ishin te shenjta

Dhe s'I prekte dot njeri.

Pervec kohes qe I ndiqte

Koha I vret dashurite.

Te pakten keshtu thuhej

Derisa erdhi nje dite.

Si heren e pare

U zgjuan kujtimet

Kristal u thyen syte

U rikthyen premtimet.

Do te duhemi gjithmone

Une e ti,perjetesi.

Si heren e pare

Do mbetesh mrekulli.Bridge:Ti pyete

Nese koha do ndaloj per ne.

Te premtova

Ne cdo dhimbje

Une aty do jem.

Neser do te jete shume vone

Duart luten po

Por ti neser shkon.

Dite te tjera do vijne pas

Por puthjet do mbeten gjithmone ketu.
 
Nje Kat Me Lart!Ref:Nje kat me lart.
S'ka Bla,Bla,Bla
Produkti festen ka.
Nje kat me lart.
S'ka Bla,Bla,Bla
Jo gjume per ju nuk ka.
Dua vetem nje hej.
Hej!

Nje kat me lart.
S'ka Bla,Bla,Bla
Produkti festen ka!

Rap 1:Rregulli numer 1
Rregull nuk ka.
Rregulli numer 2.
Mos bej Bla,Bla.
Rregulli numer 3.
Mbaj mend fjalekalimin.
Qejf!
E kalove provimin.
Stakoje trurin.
Hiqe dhe kollaren
Grise dhe kemishen
Harro Ramen e Berishen
Qe te prishen.rende.
Keq ju kane mesuar.
Dite per dite
Rrena kane treguar.
Me degjoni o njerez

Po ju them nje te vertete.

(O Turo e di c'ke
Mjaft “Perralle me Mbret”)

Nje oferte me te mire
Lere shpirtin e lire
Thote dhe gjyshja ime
Neser do jete me mire
Me hir a me pahir
Por sot kemi per te pire
Nuk ka rendesi kush je,
Nuk ka rendesi nga je.
Nuk ka rendesi ke njeh,
Dhe nuk ka rendesi cfare do.
Ajo qe vlen me shume
Sot pi,neser harro.


Rap 2:Zonja dhe zonjusha
Lini burrat ne shtepi.
Fikni celularet
As vjerra mos ta dije.
Merrni ashensorin ne katin e 28.

(Tak,Tak-Tarak)

Se dera hapet vete.
S'punon kondicioneri
Me mire te jeni zhveshur
Bacardi si fillim
Stresin per ta hequr.
Terhequr ne pishine
Sozia e J-Lo-se.
Stilin e delfinit shpejt e shpejt
Do ta mesosh.

Me prezanton whiskey
Jam Carlos Santana
Eja Ruslana pime puro nga Havana.
Jam Turi Montana
S'me terheq Marihuana.
(Ana?Ah Ana…)

Jap o vjen dhe Ana
Si tiger nga Savana
Ka marr leke me vete
I punon burri ne dogana.
Ndaj zgjohuni o popull
Qe festoni nje here ne vit.
Se cudia me e madhe
Zgjat 28 dite.Rap 3:Ajo atje u zhvesh.
Dhe kjo ketu u zhvesh.

Jam dhe une tu u zhvesh
Plasi lufta mes nesh.
Askush nuk e merr vesh
Gjirokastriti paguan kesh.
Hej dhe gjyshi po harbon.
Regaton plake,Regaton!Atehere kalaman
1,2,3,esss.


Bjonde brune 2 kam prane
Qingji I urte po ia del mbane.
Kan-kankalinka-linka-la
Zyshen Ruse xhan e kam.


Bjonde brune 2 kam prane
Qingji I urte po ia del mbane.
Kan-kankalinka-linka-la
Zyshen Ruse xhan e kam.


Po s'na doli gje ne Rusi.
Ne do ikim ne Itali.
Gjuhe te reja atje shume ka.
S'dua vetem Bla,Bla,Bla!
 

KaVaLeRi

Anëtar i ri
Elita 5 - E Urrej Shiun

Në kitarë teli i këputur
ndali këngën më të bukur
por s'e ndali shiun në kët qytet

Ku je buza e paputhur
dashuria ime e humbur
n'mes të rrugës unë po lagem vetë

I harruar si një letër e djegur
në kët rrugë pa adresë kam mbetur

(Refreni)
E urrej shiun kur bie
se një herë ma fiku një zjarr
një zjarr dashurie
I urrej lotët e mi
sepse i ngjajnë një shiu
që më ndau nga ty

Dashuria ish dikur
vetë kornizë pa pikturë
që askund nuk e shoh në mur

I harruar si një letër e djegur
në kët rrugë pa adresë kam mbetur

(Refreni)
E urrej shiun kur bie
se një herë ma fiku një zjarr
një zjarr dashurie
I urrej lotët e mi
sepse i ngjajnë një shiu

(Refreni)
Urrej shiun kur bie
se një herë ma fiku një zjarr
një zjarr dashurie
I urrej lotët e mi
sepse i ngjajnë një shiu
që më ndau nga ty

Ti ndoshta ishe një rrufe
që erdhe shpejt
dhe kur shkove nuk e dita as e di
por këngën edhe shpresën
i le të treten nëpër shi
 

KaVaLeRi

Anëtar i ri
Nuk Jam Al Kapone

ا'më Shikon Ashtu,
Si Ndonjë Skifter,
Që Zogjet E Vegjel,
Nën Kthetra I Merr.

Je Tepër Xheloze,
Për Të Qëne E Mire,
Pra Më Ler Të Qet,
Kur Jam Duke Pire,
Kur Jam Duke Pire.

(Refreni)
Ti S'mund Ta Pushtosh,
Kaq Shpejt Zemrën Time,
Si Konkuistadori,
Amerikën Latine,
Ta Kam Vjedhun Zemren,
Un Ty Me Revole,
Pak Si Shpesh Më Thua,
Se Jammmmmmmmmm,
AL KAPONE !

Më Dukesh Si Bleta,
Që Më Ushqen Më Mjalte,
E Pastaj Më Djeg,
Me Ferkën E Zjarrte.

Këshillat E Mia,
Vashe Mos I Harro,
Prandaj Korrigjohu,
E Mos Më Zemëro.

(Refreni)
Ti S'mund Ta Pushtosh,
Kaq Shpejt Zemrën Time,
Si Konkuistadori,
Amerikën Latine,
Ta Kam Vjedhun Zemren,
Un Ty Me Revole,
Pak Si Shpesh Më Thua,
Se Jammmmmmmmmm,
AL KAPONE !
 

KaVaLeRi

Anëtar i ri
"Borxhliu"

Dit per dit i muhabet
e merr borxhin dhe se jep
Borxh ketu e borxh atje
Nuk ma men se kujt ja ke

(Ref)
Ky borxhliu ky borxhliu
se prish gjakun faqeziu
ja ka ni lezetin jetes
nuk i qahet kurr kuletes


Ha e pi per 7 pal qejfe
ne lokale dhe bankete
Kavalier neper sebepe
Si per shoket, dhe per vete


(Ref)
Ky borxhliu ky borxhliu
se prish gjakun faqeziu
ja ka ni lezetin jetes
nuk i qahet kurr kuletes


Borxhe sot, e borxhe dje
merr ketu, e merr atje
ta mor sot e ta jap neser
Kong e re, avaz i vjeter


Se me borxhe mban shoqnin
dhe me borxhe mban shtepin
Nuk e bon qefin 100 here
mjere kujt i troket ne dere


(Ref)
Ky borxhliu ky borxhliu
se prish gjakun faqeziu
ja ka ni lezetin jetes
nuk i qahet kurr kuletes


Ky borxhliu ky borxhliu
se prish gjakun faqeziu
mjer ai qe borxhe la
me lot paren e ka qa.
 

KaVaLeRi

Anëtar i ri
STINE - Kerce me mua baby

Me ndjekin syte e ty,
ngado qe te shkoj jane me mu,
une vazhdoj te te du,
kete te fshehte sta kam tregu,
kjo nat vere na bashkon,
e gjithe rinia sot feston,
vetem une e ti nuk dihet ku jemi baby,

Do me vish a s'do me vish,
te lutem baby mos ma prish,
gjithe te mirat ti dhuroj
vetem kte nate me ty ta kaloj
le te jete i fundit ky kercim i shoqerise,
le te jete i pari kercim i dashurise

(refreni)
Dridhe trupin baby, kerce me mu baby,
my super sexy (noo) le tna ken zili,
Dridhe trupin baby, kerce me mu baby,
oh ma lady, lady, yeah, sa shkojm ne te dy..

(3x)
Kercim i shoqerise, kercim i dashurise

Ndoshta vetem nje kercim
do tja ndryshonte gjendjen shpirtit tim
me muzike dhe me veshtrim
tani eshte se kur eshte momenti
baby eksplozon ti
ke nje paraqitje super sexy,baby
kerce me mu o shpirt o xhan dashuria jote une jam

Do me vish a s'do me vish,
te lutem baby mos ma prish,
gjithe te mirat ti dhuroj
vetem kte nate me ty ta kaloj
le te jete i fundit ky kercim i shoqerise,
le te jete i pari kercim i dashurise

(refreni)
Dridhe trupin baby, kerce me mu baby,
my super sexy (noo) le tna ken zili,
Dridhe trupin baby, kerce me mu baby,
oh ma lady, lady, yeah, sa shkojm ne te dy..

Do me vish a s'do me vish,
te lutem baby mos ma prish,
gjithe te mirat ti dhuroj
vetem kte nate me ty ta kaloj
le te jete i fundit ky kercim i shoqerise,
le te jete i pari kercim i dashurise

Dridhe trupin baby, kerce me mu baby,
my super sexy (noo) le tna ken zili,
Dridhe trupin baby, kerce me mu baby,
oh ma lady, lady, yeah, sa shkojm ne te dy..
 

KaVaLeRi

Anëtar i ri
STINE - Mos me thuaj jo

Yeah, dont stop baby, dont stop (dont stop)
S.T.I.N.E, cmon ma, cmon ma
mos me thuaj jo

Mos me thuaj jo, oh baby

Nje moment pa sigurie
ti vendose mos te me shije
e tani rri vetem une
pse te dua shume
situaten e ndryshove
ti jo me mua nuk me meritove
tani une rri pa gjume
cdo moment e komplikon me shume

Ngado qe shkoj, ngado qe shkoj,
e perjetoj e perjetoj
ngado qe shkoj, e perjetoj

Cdo moment qe me ty e kaloj

Ngado qe shkoj, ngado qe shkoj,
imagjinoj, imagjinoj
ngado qe shkoj, imagjinoj

Nje jete te re me ty te filloj

(refreni)
Mos me thuaj jo, mos me thuaj jo
mos me kundershto, baby
boten time ti kuptoje
(3x)
Mos me thuaj jo, mos me thuaj jo
mos me kundershto,
zemren tende ti degjoje

Nga deshira per te vazhduar
une pas teje i verbuar
jo se kam te lehte
edhe pse me ty jam une i sinqerte
nje moment emocionohem
por shume momente per ty mendohem
une nuk jam cilido
prandaj te lutem mos me thuaj jo

Ngado qe shkoj, ngado qe shkoj,
e perjetoj e perjetoj
ngado qe shkoj, e perjetoj

Cdo moment qe me ty e kaloj

Ngado qe shkoj, ngado qe shkoj,
imagjinoj, imagjinoj
ngado qe shkoj, imagjinoj

Nje jete te re me ty te filloj

(refreni)
Mos me thuaj jo, mos me thuaj jo
mos me kundershto, mos me kundershto
Mos me thuaj jo, mos me thuaj jo
mos me kundershto,
Mos me thuaj jo, mos me thuaj jo
mos me kundershto, mos me thuaj jo

Dont stop baby dont stop
S.T.I.N.E cmon, cmon

Mos me thuaj jo, mos me thuaj jo
mos me kundershto, mos me kundershto
baby, baby
Mos me thuaj jo, mos me thuaj jo
mos me kundershto, mos me kundershto

(2x)
Mos me thuaj jo, mos me thuaj jo
mos me thuaj jo, mos me kundershto (mos me kundershto)
 

KaVaLeRi

Anëtar i ri
STINE - Ishe ti

Yeah baby
Do te jete kjo hera e fundit
Qe po ta mbeshtes

Merri duart qe te prekin
Merrmi edhe syte qe te shikojne
Merrma edhe ndjenjen
Qe ketu brenda te pervelon
Merri kembet qe erdhen tek ty
Merrma dhe mendjen
Qe te mendon
Merrma edhe puthjen
Te lutem, merrma edhe jeten

Harroje se ekzistova
Harroje se jetova per ty
Harroje se dikur te desha
E te besova une ata sy
Merri, te gjitha jane te tuat
Sa dua t’jesh e lumtur ti
Veten time s’e shikoj
E kam humbur, s’ekziston

(refreni)(2x)
Ishe ti qe me dhurove dashurine
Ishe ti qe me dhurove lumturine
Ishe ti, qe t’gjitha mi more
Tani ike, u largove
Perandore e ndjenjave t’mia
Mos perfito nga dashuria
Skllav do jem per ty
Deri ne moment qe te mbyll syte

Merre fjalen me te bukur
Merre dhe fjalen “Te dua”
Merrma edhe endrren
Qe te mos jesh me mua
Merre edhe emocionin
Te lutem, merre edhe xhelozine
Merri te fshehtat e mia
Aty gjendet dashuria

Harroje se ekzistova
Harroje se jetova per ty
Harroje se dikur te desha
E te besova une ata sy
Merri, te gjitha jane te tuat
Sa dua t’jesh e lumtur ti
Veten time s’e shikoj
E kam humbur, s’ekziston

Yeah, yeah baby
Ishe ti baby
Ishte ti qe mi morre,
Te gjitha
Ishe ti baby

(refreni)(2x)
Ishe ti qe me dhurove dashurine
Ishe ti qe me dhurove lumturine
Ishe ti, qe t’gjitha mi more
Tani ike, u largove
Perandore e ndjenjave t’mia
Mos perfito nga dashuria
Skllav do jem per ty
Deri ne moment qe te mbyll syte
 

KaVaLeRi

Anëtar i ri
BESA - Hajde hajde

Hajde hajde
hajde hajde

Hajde
hajde

Hajde, hej

(6x)
(Hajde, hajde)

Jo nuk provokohem une
as nga fjalet dhe nga djemte ne gjunje
kur te shprehin dashurine kupton
se cfare kerkojne
por jane ca qe te flasin thjeshte
nuk jane naiv por te flasin drejte
pra i thuash vetes do ta mbaj
(hajde hajde)
e ti mos ju ndaj
(hajde hajde)
le te me thone ka faj
(hajde hajde)
dashurine une do te ruaj sikur mos te kem fat
prane vetes ta mbaj

(Hajde, hajde)
jo te gjithe sjane djaj
(hajde, hajde)
dashurine une do te ruaj sikur mos te kem fat

Hajde, hajde, hej (refreni)
Nese ti me do
nese ma do
nese lendon, mos ma thuaj
hajde, hajde
nese jeton
nese pranon
nese lendon, mos ma thuaj
hajde hajde hajde

(Hajde, hajde)
(Hajde, hajde)

Jo nuk provokohem une
as nga fjalet dhe nga djemte ne gjunje
kur te shprehin dashurine kupton
se cfare kerkojne
por jane ca qe te flasin thjeshte
nuk jane naiv por te flasin drejte
pra i thuash vetes do ta mbaj
(hajde hajde)
e ti mos ju ndaj
(hajde hajde)
le te me thone ka faj
(hajde hajde)
dashurine une do te ruaj sikur mos te kem fat
prane vetes ta mbaj

(Hajde, hajde)
jo te gjithe sjane djaj
(hajde, hajde)
dashurine une do te ruaj sikur mos te kem fat

(refreni)
Nese ti me do
nese ma do
nese lendon, mos ma thuaj
hajde, hajde
nese jeton
nese pranon
nese lendon, mos ma thuaj
hajde hajde hajde

(Hajde, hajde)
(Hajde, hajde
(Hajde, hajde)

Hajde hej

(6x)
(Hajde, hajde)

E ti mos ju ndaj
(hajde hajde)
le te me thone ka faj
(hajde hajde)
dashurine une do te ruaj sikur mos te kem fat
prane vetes ta mbaj

(Hajde, hajde)
Jo te gjithe sjane djaj
(hajde, hajde)
dashurine une do te ruaj sikur mos te kem fat

(refreni)
Nese ti me do
nese ma do
nese lendon, mos ma thuaj
hajde, hajde
nese jeton
nese pranon
nese lendon, mos ma thuaj
hajde hajde hajde
 

KaVaLeRi

Anëtar i ri
BESA - Kenga e vetmise

(3x)
Te prita

(2x)
Ku jam une, ku je ti
te prita

Flas po kush me degjon
flas me veten se askush
nuk thone kete here
puthje ne largesi
por ti puthjen nuk ma kthen
dhe pres perhere
muret kenge me kendojne
kengen e vetmise ne shpirt
e pres cdo here

Te therras une nje here
kush po te pengon, pse hesht
mos, mos me hesht
ndoshta dhe pres, mos fol

(refreni)(3x)
Ku jam une, ku je ti
te prita

Fala dhe asgje skam
sme ka mbetur me asgje
te fal ne jete
puthje ne largesi
por ti puthjen nuk ma kthen
dhe pres perhere
prita sa mund te pres
si kristal pritja u be

Te therras une nje here
kush po te pengon, pse hesht
mos, mos me hesht
ndoshta dhe pres, mos fol

Ku jam une, ku je ti
te prita

Ku jam une, ku je ti
te prita

Te prita

Flas po kush me degjon
flas me veten se askush
nuk thone kete here
puthje ne largesi
por ti puthjen nuk ma kthen
dhe pres perhere
muret kenge me kendojne
kengen e vetmise ne shpirt
e pres cdo here

(refreni)(4x)
Ku jam une, ku je ti
te prita
 

KaVaLeRi

Anëtar i ri
BESA - Lamtumire
Sonte dua te ndjej larg
si te harroj ty pa kuptuar
largohem une ngadale
(largohem une ngadale)
tani mbetet vec nje cast
si te them une lamtumiren
kete nate qe sqaj
(kete nate qe sqaj)

E une te genjen une me nje fjale
ti qe sme beson
me thuaj cfare te them
ndoshta me nje puthje lerme te shkoj
te lutem ti me fal
dua te harroj

Leshome dhe me kthe
te harroj ty lehte nuk mundem
jo nuk eshte e lehte
(jo nuk eshte e lehte)
afer teje tani jam
thua te te lendoj
por si une lamtumire te te jap
(lamtumire te te jap)

E une te genjen une me nje fjale
ti qe sme beson
me thuaj cfare te them
ndoshta me nje puthje lerme te shkoj
te lutem ti me fal
dua te harroj

Tani do jem pa ty
ne kete bote
lamtumire ti
ti me nuk egziston
ne kete nate
te them une lamtumire
cdo gje sot e mbaron
dhe shko, ti shko

Si enderr ti erdhe
vetem per pak caste
pastaj u ktheve ne nje iluzion
nje ndjenje pa kuptim
tani, tani erdhi koha te te them
lamtumire, lamtumire

Tani do jem pa ty
ne kete bote
lamtumire ti
ti me nuk egziston
ne kete nate
te them une lamtumire
cdo gje sot e mbaron
dhe shko, ti shko
 

Giovanni

Anëtar i ri
Lulja e majit (kenge qytetare shkodrane)

Nje ditë të bukur maji unë ty të takova
Tek po rrije futur nën një lule
Lulet e majit për ty i ëndërrova
Lumturinë në shpirt veç ti ma fute.
(2 herë)

Por tani je vyshkur më s'ke erë
Lulet e tua për mua s'kanë mëe vlerë
Nuk je ti lulja e bukur e ditës së Majit
Por je lulja e këngëes sime të vajit
(2 herë)

Më kujtohen ditët kur rinia
Sa herë rrëmbehet ajo nga dashuria
Ishe e vogël atëherë vajza ime
S'mendoje tjetër veçse për ëndërrime

S'më harrohen ditët kur rinia
Sa herë rrëmbehet ajo nga dashuria
Ishe e vogeë atëhere vajza ime
S'mendoje tjetër veçse per ëndërrime

Por tani je vyshkur me s'ke erë
Lulet e tua per mua s'kanë me vlerë

Do të kujtoj përherë moj lulja ime
Ndonëse je kaq larg kësaj zemrës sime
(2 herë)
 

Giovanni

Anëtar i ri
Lemza-Vace Zela

O ra zilja më nisi frika
Msusi hyni në mësim
Por plot shqet'sim e ankth e prita
Kur ai thirri emrin tim

Unë asnjë fjalë s'kisha mësuar
Se mbrëmë në takim isha me ty
Po nisi lemza e bekuar
Në d'rrasë të zez një halë në sy

(refren)
Ohoho mos më ngacmo
Ohoho se më mundon
Tralalala ...

ا'më kujton kaq shpesh mor djalë
Lemz or lemz më ler të qetë
ثshtë turp i madh kur s'di një fjalë
Edhe lemza kisha mbet

M' ler moj lemzë se mbarova
اdo mësim unë do mësoj
Po të jap fjalën po kalova
Në takim më shpesh do shkoj

(Refreni dy herë)

Por lermë moj lemzë se mbarova
اdo mësim unë do mësoj
Po të jap fjalën po kalova
Në takim më shpesh do shkoj

Në takim më shpesh do shkoj
Në takim më shpesh do shkoj
 

KaVaLeRi

Anëtar i ri
BESA - Leshoje hapin

(Yeah)
(Besa, Besa)
(number one)
(ladies all around)
(R&B)
(Besa sing this song)
(you heard me)

Ti me ben, te mendoj
ti me ben, te kuptoj
me sy me ben qe ta shikoj
ate qe une e imagjinoj
une e ndjej kete ndryshim
e degjoj dhe shpirtin tim
ti me ben te ndihem femer
qe ne momentin qe me therret ne emer

Se kufirin e kalon
ndjenja qe me ngacmon
ndjenja qe kam per ty
(2x)
(qe kam per ty)
me vjen embel dhe me zgjon
mi hap syte dhe kerkon
pershperit dhe me fort
(2x)
(qe te vish ti)

(refreni)
Hey boy, leshoje hapin
eja edhe fikma zjarrin
keshtu do me gjesh gjithandej
je i vetmi qe me ben te ndjej
Hey boy, leshoje hapin
eja edhe hiqma mallin
keshtu do me gjesh gjithandej
je i vetmi qe me ben te ndjej

E di mire, qe me do
e di mire, qe me kupton
une e di mire se cfare kerkon
krejt natyrshem gjithcka po shkon
une te njoh, kam besim
une flas, fle as shpirti im
jo fjalet jo nuk i mendoj
e jetoj momentin, jetoj

Se kufirin e kalon
ndjenja qe me ngacmon
ndjenja qe kam per ty
(2x)
(qe kam per ty)
me vjen embel dhe me zgjon
mi hap syte dhe kerkon
pershperit dhe me fort
(2x)
(qe te vish ti)

(refreni)(5x)
Hey boy, leshoje hapin
eja edhe fikma zjarrin
ne shpirt do me gjesh gjithandej
je i vetmi qe me ben te ndjej
Hey boy, leshoje hapin
eja edhe hiqma mallin
ne shpirt do me gjesh gjithandej
je i vetmi qe me ben te ndjej

Hiqma mallin
je i vemti qe me ben te ndjej

S.T.I.N.E
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
vetes-elvana gjata

Ditet,vetem pa fjale
Netet,pa gjume ti fal
Me thoje,zemer te kam
Per ty njesoj jam

Vetem 1 fjal do te them
dhe do zhdukem ngadale
te jem me ty
ti e di se ne shpirt ty te kam
ohh,vetem 1 fjal
do te them dhe do zhdukem ngadal
do ishte me mir
te me thuash 1 her me fal

Ditet,vetem pa fjale
Netet,pa gjume ti fal
Me thoje,zemer te kam
Per ty njesoj jam

Vetem 1 fjal do te them
dhe do zhdukem ngadale
te jem me ty
ti e di se ne shpirt ty te kam
ohh,vetem 1 fjal
do te them dhe do zhdukem ngadal
do ishte me mir
te me thuash 1 her me fal

oh sa pran buzes tende jam
mos me ler te pres me gjat
puthme per te fundit nat……..

Vetem 1 fjal do te them
dhe do zhdukem ngadale
te jem me ty
ti e di se ne shpirt ty te kam
ohh,vetem 1 fjal
do te them dhe do zhdukem ngadal
do ishte me mir
te me thuash 1 her me fal.
 

WxP

Hidrauliku
Ti vetëm dëgjo...
Në një cep të rrugës
Një cigare të zezë e ndez
Për të harruar çdo gjë që më rrethon
Dhe pres…
O zot të lutem më ndihmo
Më shiko, po vdes
Në këtë jetë të brishtë
Gjithçka po më shkon për ters

اdo fytyrë që afër më kalon
Më frikëson
اdo njeri që vret më tmerron
Po gabon
Të më thuash në qoftë se veshët po të çaj
S'llogjikon të më thuash
Se dhimbjen me ty po ndaj
Unë të bezdis se një të drejtë e kam
Po Bam Bam po t'ja bëjmë atyre
Që në këtë mizerje na lanë

Ku janë shokët e mi të di unë dua
Ti shikoj unë dua
Ti dëgjoj unë dua
Se jam i mallkuar në këtë fat i dënuar
Në këtë errësire i harruar
Në këtë jetë i dërrmuar
Në këtë jetë i dërrmuar je dhe ti

Ti kujton se unë se di
Ti kujton se je zotëri
Shiko lotë në sytë e mi
Kur më thua mi kalo
Kur më thua më irrito
Se më bën të jem i keq
…për dreq
Po harrojmë ku po jetojmë
Po harrojmë se po gabojmë
Dhe kuptimin e të jetuarit
Si njerinë ne po ngatërrojmë

Të zezën e dua fort
Që mëndjen të ma marrë
Ku po shkoj...
ا'po ndjej...
Të nesërmen çdo gjej...
Hej hej
E di gjithmonë ndonjë endacak
Këndo dhe ti me ne 2PAC

(Pjesë anglisht e 2PAC)

Dhe dikush të më thotë
Sepse unë nuk e di
Me duar lidhur kryq
Ky popull pse po rri
E shikon dhe pranon
Për më tepër ky vazhdon

Rreth fatit përpëlitet i shqetësuar
Dhe askush nuk e ndihmon
Po dëgjon, pse s'kërkon
Një shans për jetën tënde
Por tashmë është shumë vonë
Se është rrugë pa kthim
Me mundim, këtë e dimë po rrimë
Me shpresën që për ne
Një ditë e re po lind
Pa hidhërim, mbushur plot gëzim
Por në të vërtetë është iluzion
ثshtë një zhgënjim
Që të ndjek hap pas hapi ty ngado
Që të bëhesh vëri vesh
Mësimet kur vërtet ti do gjesh
Se do kesh turmën dakort
Që bërtasin hej hooo

Dhe të lutem zoti im
Popullin tim ti ndihmo
Gjej një zgjidhje për ata
Që ty të kanë nevojë
Falu atyre jetën e bukur
Që kaq shumë po ëndërroj
Dedikoj këngën time për ata
Unë sot këndoj

Këndoj për gjithë ata
Që larg sot po rrojnë
Këndoj për shokët e mi të parë
Që kurrë nuk i harroj
Se dëgjoj ditë e natë
Zërat e tyre kërkojnë hak
Dhe flakë digjet zemra ime
Dhe nga ata unë ndihem larg
Dhe akoma, dhe akoma më larg
Të këndoj unë këngën time
Bashkë me ty o 2PAC

(Pjesë anglisht e 2PAC)

O zot më fal
Në qoftë se rrugë të keqe marr
Dikush të lutet për mua
Së unë më këtë jetë se dua
Se nuk mendoja që një ditë
Do isha në rrugë i vetëm
Shokët e mi si kam pranë
Kaluar dhe ata janë vetëm

Lufta na përçau, na vrau
Ne të gjithëve na ndau
Kjo jetë po na shkallon
Unë ndjek, ti ëndërron
...lëndon
Por është e kotë
Në këtë botë njeri s'të dëgjon
Por unë armën në xhep e mbaj
Mendjen ndaj, s'pyes aspak
Do të marr hak
Se kam gjak për të marrë
Ke për të parë që në çdo vend
Nuk do lënë të tallen me ne

Ata pushtetin kanë
Ata hanë në kurrizin tonë
Ata rrojnë po nuk e dinë që gabojnë
Sepse të fortë e kujtojnë
Kudo mbjellin frikë, panik
Shiko kudo
Dhe mos kujto se është e lehtë për mua

Ditën nëpër tokë
Errësirë e natës më frikëson
Ajo mbulon
Tek njëjti kult pa fron
Ti mendon është rradha ime
Në mendime je gjithmonë
S'harron, kjo natë të mbulon
Me dëgjon, është jeta jonë
Jetë e pistë, në këtë listë s'të fus
S'do fus njeri të më ndihmojë
Nga mizerja nuk harroj
Që dikush do të paguajë
Por unë armën në xhep e mbaj
Mendjen ndaj, s'pyes aspak
Do të marr hak
Se kam gjak për të marrë
Ke për të parë që në çdo vend
Nuk do lënë të tallet me ne asnjeri
… asnjeri, asnjeri, asnjeri
 

WxP

Hidrauliku
Në përvjetor të ditlindjes tënde
Ke plot dhurata mbi tavolinë,
Po midis tyre një derr i vogël
Feçkën lëviz dhe hungërrin.
Po midis tyre një derr i vogël
Lëviz dhe hungërrin

(Refreni)
Leht e leht përqark, derri rrotullohet
Vemi anembanë, i trembur po zgjohet
Një qesh e sokëllin, një qan e ulërin
Shqipëria jonë kështu është
Një qesh e sokëllin një qan e ulërin
Shqipëria jonë kështu është

Rrugëve me gropa nëpër kanale
Në parlament zyra partish
Në katër anët bëhet rrumpallë
Prish edhe ndreq, ndreq edhe prish
Në katër anët bëhet rrumpallë
Prish edhe ndreq dhe prish

( Refreni )
O ti goca pa ushkure
Sa të dashuroj
Do të ha porsi hashure
Si raki do të shijoj

Je si copë bakllavaje
Je porsi shërbet
Do ti them asaj mamaje
Që doli në selamet

(Refreni)
Rina, Rina, Rina, ti
Un të du mi budallaqe
Kemi ndodhur ahengxhi
Kur të putha më kënaqe

Hajde ham nja dy byrek
Me spinaq apo me gjiz
Un jam Bobi prej Tirone
Të lëpi ty në kërthiz

-----------------------

Un për ty do lej dahonin
Rina ime, shpirti im
Po nuk dalim dot pazarit
Se jam person në kërkim

Hajde bredhim botën mbarë
N'Itali edhe Afrikë
Do të bëjm lek me thasë
Terrorizmin s'kemi frik

(Refreni)

Rina, Rina, Rina, ti
Un të du mi budallaqe
Kemi ndodhur ahengxhi
Kur të putha më kënaqe

Hajde ham nja dy byrek
Me spinaq apo me gjiz
Un jam Bobi prej Tirone
Të lëpi ty në kërthiz
 

WxP

Hidrauliku
Me mire te kisha une nje shkemb
dhe dallget te rrihnin ne koken qe s'me dhemb
Nese me mire do te ishte te kisha une nje mal
dielli me rreze te me griste kemishen e bardhe

Edhe me mire do te ishte te kisha une nje peme
me fruta e gjethe te blerta qe kur te mos bien
me mire akoma do te ishte te kisha une nje kenge
tinguj e nota te mbidhja ne cdo vend

Por une e di, e dashur kam nje detyrim
gjithmone me ty,ne lindje perendim
jo s'mund te jem as shkemb, as mal, as peme
thjesht nje njeri per ty une do te jem

Se ti je motiv i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj

Sikur te isha nje cop qielli i ftohte
ne zemren tende do vija une te lundroja
edhe nje yll te isha me diellin drite ne sy
driten time te gjithen do te ta falja ty

Ty Vetem ty
ty vetem ty
ty gjithmone ty
ty vetem ty

Por une e di
tani cdo gje ka nje kuptim
eshte thjesht nje ndjenje pa fund pa perendim
tani po mund te jem dhe shkemb dhe mal dhe peme
Gjithcka per ty, per ty une do te jem

Se ti je motivi i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj
 

WxP

Hidrauliku
Ilir Shaqiri

Katër stinët e dashurisë

Se mbajë n'mend si shkoi Pranvera
Si më ike edhe ti
Zogjtë sërish i solli era
Streha zu e pikon shi.
Ditët ikin ndërrohet stina
Ndërrojmë dhe ne por jo kujtimi
Në një kopsht me trëndelina
Midis vere resh trishtimi.

Rrushi nxin tutje në vreshta
Kokërrzohet loti gurrë
Shtrat me gjethe bëri vjeshta
Pritjen time si dikur.
Zuri dimri borë e trashë
Vello e bardhë e nusërisë
Se si ikën nuk i pashë
Katër stinët e dashurisë

Në fund të botës a në skaj
Ku ke humb, o shpirt pa faj ?
Nuk të gjej as nuk më gjen
Malli ytë të qet s'më len.
As një letër e asnjë fjalë
Dashuri që djeg si zjarr,

Se si ikën nuk i pashë
Katër stinët e dashurisë
 

WxP

Hidrauliku
Dikur luaja me ndjenjen e saj

(Redon Makashi)


Mbizotëronte nje qetesi
ne kete nate gjithçka pushonte
kisha shume nevoje per të
Ne ato çaste me mungonte

Ne keto rruget pa njeri
ku asgje nuk ekzistonte
m'u kujtua ajo vajze
zeri i saj kur me thonte
"Te dua shume, mos me lër vetem
kam shume frike te rri pa ty
eshte bote e eger"


dhe pastaj me perqafonte
dhe pas vetes me pushtonte
e ndjeja doren e saj
gjithe trupin ma pershkonte
e nje bote tjeter na priste me pas


I kam ndermend lotet e saj
dashuronte si e çmendur, si e marre
Nuk mundem ta imagjinoj
se ty t'kam humbur vertet
dikur une luaja me ndjenjen e saj
e sot e vuaj vete


Me duket se asnjehere
s'do dashuroj me kaq fort
e jane kujtimet qe me shkaterrojne
Nuk mund nuk mundem ta imagjinoj
se ty t'kam humbur vertet
dikur une luaja me ndjenjen e saj
tani e vuaj vete....
 

WxP

Hidrauliku
LARG....

Ne kinemane e harruar
E shoh jeten bardhe e zi
Nje buzeqeshje te cilter qe sma jep dot njeri
Ate buzeqeshje qe me rriti
Ata sy qe me mesonin,
qortonin,tregonin,ndeshkonin
dhe prap me mbronin
Do ti shtregoj fort,se fati na tradhetoi
Gervishti dhe nje enderr,pakez jeten e copetoi
Nuk po kerkoj asgje,vec nje minute me shume
Te me shohesh dhe nje here,te shohesh veten tek une,
Te shohesh se jam rritur dhe koken lart e mbaj,
Te me shohesh qe gjej force,me ke mesuar te mos qaj
Se ndoshta keshtu duhej,por sme duket e drejte
Dalengadale edhe me ditet,qe kohapo I tret.
E di Zoti deshmi mbaj,i shpirtit qe do mbaj
Do ta bej ashtu te bute ne cast kerkon ta mbaj,
se eshte njeriu im dhe e ndjej qe po renkon
ndja kerkoj ne bote une fjale,por as ajo nuk me ndihmon.

A do jemi,neser bashke a do te jemi?
Jam,shoh,vetem te mos jesh.
A do kemi,dite te tjera a do te kemi?
Jam,shoh,driten do te gjesh.
Sa premtime iken,sot eshte shume vone
Jam,shoh,forcen do te kesh.
Fati deshi ti nuk je ne rrugen qe une e nisa
Jam,shoh ne cdo hap do jem...

Sonte erdha vone,por ti zgjuar spo me prêt
Sonte erdha vone,vec nje ore po me flet
Po flasin edhe muret,edhe fotot qe kam prane
Pershperisin disa kujtime qe me lotet u thane
Ketu lame,cka thame,ti pse hesht dhe une hesht
Pse nuk vjen kur kam frike,
Kur kam ftohte jo mos ik,
Papritur nje jehone,nga larg afron ngadale
Nje dallge e madhe,qe Brenda meje kthehet
Me vale,vale qe me mbron,ngroh,ledhaton
Me ndihmon te degjoj,ate ze qe me pershkon
“jam me ty bir dhe kujtimet marrin jete,
muret me nuk po flasin dhe dy shpirtra ndizen lehte”
Dhoma eshte e ngrohte,dhimbja zhduket ne vaj
Ora tani ndalet,frymen tende ne dore mbaj
Dhe malli me perthan shuhet,buleza jete perseri
Nuk mjafton te jesh prap ti...

Sa here rrezohem,sa here do lendohem
Besoj se do jesh aty
Sa here frike do kem dhe bota me tremb
Dhe prap ti do jesh aty
Sa here do kerkoj nje shpatull ku dhe lotet do ti thaj
Nga larg vjen nje zed he Brenda meje
Ngrohte ngjall…..

A do jemi,neser bashke a do te jemi?
Jam,shoh,vetem te mos jesh.
A do kemi,dite te tjera a do te kemi?
Jam,shoh,driten do te gjesh.
Sa premtime iken,sot eshte shume vone
Jam,shoh,forcen do te kesh.
Fati deshi ti nuk je ne rrugen qe une e nisa
Jam,shoh ne cdo hap do jem...

A do jemi,neser bashke a do te jemi?
Jam,shoh,vetem te mos jesh.
A do kemi,dite te tjera a do te kemi?
Jam,shoh,driten do te gjesh.
Sa premtime iken,sot eshte shume vone
Jam,shoh,forcen do te kesh.
Fati deshi ti nuk je ne rrugen qe une e nisa
Jam,shoh ne cdo hap do jem...
 
Engjëjt vrasin njëlloj - Besa

Nata e pa gjumë
Brengat numëron
Lotët, në një lum kujtimesh shkojnë
Gjak i tradhëtuar ngjyrë ndërroi

Lutjet s’i dëgjoj
Duart mezi mbaj
Ky zhgënjim i hidhur, ty s’të fal
Jo, nuk jam mizore pse dëshmoj
Engjëjt të vrasin njëllojKur të marrë malli, më harro
Sytë kur t’i mbyllësh, më shiko
Hija e mëkatit, s’të frikëson
Moho

Shko se tjetër zemër të kërkon
Le të jetë ajo, që sot vajton
Ty as dashuria s’të ndryshon
Prano

Shekuj s’do të pres
Endrrat do t’i zgjoj
Ky dënim për shpirtin perfundoi
Veshur në të zeza, më s’jetoj
Parajsa të dy s’na pranon

Kur të mori malli, më harro
Sytë kur t’i mbyllësh, më shiko
Hija e mëkatit, s’të frikëson
Moho

Shko se tjetër zemër të kërkon
Le të jetë ajo, që sot vajton
Ty as dashuria s’të ndryshon
Prano

Po të mori malli, më trego
Sytë mos i mbyll, e më shiko
Netët e mëkatit, mëshiroj
Pranoj
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Ciljeta Xhilaga & Ingrid Gjoni - Puci Puci

(Ingrid Gjoni)
Aroma e saj mbi trupin tënd
unë ta ndjej çdo çast
çdo çast ti zemër me genjen
nëse ajo te tradheton
është stili i saj
kjo me pëlqen

(Ciljeta)
ti shpirti i vogen harron
nuk e pushon
puthjen kërkon
është e vështirë të jesh i tillë
si don zhuan
zemër nuk bën
jo nuk bën baby...

Ref:
(Ciljeta & Ingrid Gjoni)
hej ti puchi puchi me mua
jo s'ka puchi puchi te dua
nëse nuk ndjen
ke ndjen ti me praaaane(2x)

(Ingrid Gjoni)
Aroma e saj mbi trupin tënd
unë ta ndjej çdo çast
çdo çast ti zemër me genjen

(Ciljeta)
është e vështirë të jesh i tillë
si don zhuan
zemër nuk bën
jo nuk bën baby...

Ref:
(Ciljeta & Ingrid Gjoni)
hej ti puchi puchi me mua
jo s'ka puchi puchi te dua
nëse nuk ndjen
ke ndjen ti me praaaane(2x)

(Komentatori)
E... te nderuar miq!
Me ne ... qendroni
për të parë një ndeshje te rrallë,
te pazakonte
midis dy mikesha,
e tashmë dy rivalesh,
dy kundershtareve
për te mbrojtur një dashuri.
Kush do të jetë?
E pra para jush ftojme ne ring
Ciljeta Xhilhaga si pantere
dhe Ingrid Gjonin si ...
اfarë do të ndodhë midis tyre?
Do ta shikoni pas 90 sekondash....

Ref:
(Ciljeta & Ingrid Gjoni)
hej ti puchi puçi me mua
jo s'ka puchi puçi te dua
nëse nuk ndjen
ke ndjen ti me praaaane

hej ti puchi puci me mua
jo s'ka puchi puci te dua
nëse nuk ndjen
ke ndjen ti me praaaane
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Tingulli 3nt - Kalle

Ghetto G hyn Nejen e Maron
Ik se zemër trupi vet po t`afron
Bukuri tash neja ka fillu për Ty
Filozofi s`ka po t`lexoj n`sy
E di zemër qe seni Jem t`tranon
Mos um thuj s`bënë se un e di qe Bon
Dashnija jote për mu veç po fillon
Filozofia - Historia sonte kejt ndrron
Po du B***** me ta prek nëse Bon ?
Po du sonte me ty me dek a bënë ?
Po du sonte kejt me ti thon n`sy ?
Po du sonte gjithçka mir me ty mu Kry.
Po du buzen me ta kic nëse bënë ?
Po du sonte gjakun me ta thith a bënë ?
Po du sonte un krejt mi bo me ty
E ti po don me thon Zemer u Kry !

Ref. (x2)
Kalle sonte mos ta ndin për kerkond
Kalle sonte se BABA po feston
Kalle sonte se nesër gjithçka ndrron
Kalle Kalle Kalle se s`bënë.

Big Zig nuk Hjek ka qejf me t`prek
Njeri i dashtun qe t`bënë me dek
****** ta rrehi nuk ka rrezik
rri afër meje as 1 Milimeter mos um ik
Krejt çka kam un e di e di qe don 2x
Krejt çka s`bënë sonte , dije qe bënë
Kalle sonte zemër se Festa po fillon
Hey ti e para nalu sa s`t`nala
Falma a t`fala , Falma a t`fala !!
Hey ti e para nalu sa s`t`nala
Falma a t`fala , Falma a t`fala !!

Ref. (x2)
Kalle sonte mos ta ndin për kerkond
Kalle sonte se BABA po feston
Kalle sonte se nesër gjithçka ndrron
Kalle Kalle Kalle se s`bënë.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Big Basta - Club symphony

A e di si është puna vllai
ka momente ne ket jetë
qe un kur dëgjoj
tinguj te ketill
edhe bit te ketill

Vjen një moment
një shprehje e imja
qe jam pa…puff

Jemi gati te gjith pra
t’iu shoh te gjithë ngrini duar lart
bashk me mu natyrisht

Big Basta

Kur erdhi viti ri un e shpreha një dëshirë
babagjysh du albumin me t’mirë
për lagjen time
çunat edhe gocat
ngrini duart lart
hajt…
mblidhni forcat

As i madh e as i vogël
Big emri i artit
do të thotë
big bigi basta bastardi
kalamaja perzini nonat tuja
nxirrini nga dhoma
qe te degjoni shprehje te huja


Haleluja
shyqyr qe u bëra mar
nëpër klube e kercen çdo shqiptare
Nji Dy Tre ndiqe
edhe te katërtën dhe te pestën ti digje

Hiqe menien nga shpia
hidhini ujë se ju dogj catia
du t’u shoh me gishtat perpjet
shih tironcit dhe bo si do vet

Kujt ja ni le t’bertasi mbas meje
kujt ja ni le t’bertasi mbas meje

Kush e ndjek dhe bertet para meje
kush e ndjek dhe bertet para meje

Hej goca
bojeni për lalin
naten do ma falni t’iu marr.

Hej çuna kapni ca t’iu dali
juve mos u ndalni
për ca…

24 gota birre ju kanë hije
plus 2 shotsa tekila për shije
ku do duket gangsteri nga legeni
nëse je çun mami s’keni fytyre ti ktheni
dikush m’tha qe un shitem shpejt te t’tjerët
e ke gabim un boj lek me t’tjerët
kam efekt jam korrekt me te tjerët
nëse se e kupton ca me kërkon është herët
rimat s’mi kapin stilin s’ma kapin
lek dun te m’japin vazhdojnë edhe llapin
hajdeni te xhaxhi qe t’iu jap autografe
s’kam ca t’bëj
me dun fmijet edhe gratë
hej hej

Kujt ja ni le t’bertasi mas meje
kujt ja ni le t’bertasi mas meje

Kush e ndjek dhe bertet para meje
kush e ndjek dhe bertet para meje

Kujt ja ni le t’bertasi mas meje
kujt ja ni le t’bertasi mas meje

kush e ndjek dhe bertet para meje
kush e ndjek dhe bertet para meje.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Zemren e lame peng

Ora si zemër troket
Ora e çmendur rend
Akrepa nuk ka
Kohën vodhe ti nga jeta ime

Bora e zërit tënd
Mbi zemrën time ra
Mbuloi,Strehën e fundit, Të dashurisë

Dhe ndalen akrepat atje

Ditë pas ditë ne
Rrahje pas rrahje
Më kot kërkuam
Or’ e përkryer, Një zemër jo kurrë s’mund të jetë
Natë pas nate ne
Rrahje pas rrahje
Ne të larguar
Por jo nuk mundëm
Se zemrën të dy e lame peng

Ora si zemër troket
Ora e çmendur rend
Akrepa nuk ka
Kohën vodhe ti nga jeta ime

Bora e zërit tënd
Mbi zemrën time ra
Mbuloi,Strehën e fundit, Të dashurisë

Dhe ndalen akrepat atje

Ditë pas ditë ne
Rrahje pas rrahje
Më kot kërkuam
Or’ e përkryer, Një zemër jo kurrë s’mund të jetë
Natë pas nate ne
Rrahje pas rrahje
Ne të larguar
Por jo nuk mundëm
Se zemrën të dy e lame peng
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
trishtimi - ytp


ref:
nëse për ty skam qenë
me shum se veç 1 çast
1 puthje e lënë për gjys
ca fjale dhe lot me pas

sikur te jem trishtim
sa shumë shpresoj sikur
te sjell pak nga vetmia
qe me ke dhënë dikur


zbret heshur e ngadalet
nate perjashte nëpër oborre
tek dëgjohen hapat e saj
largë ne krahet e disa zogjve

qe largohen sikur te jenë
lotet e fundit kur sytë prisnin
një ledhatim te lehtë te eres
qe endrat ti braktisnin


një iluzion ngrihet trishtimi
kur kujtimi ynë serisht
ende ende ti je i verber
fare i vetëm pranë vetmise

duke na kërkuar ne
me lot ne sy për ti treguar
se dashuria gjithmon mbet'vetëm
ai s'e kishte kuptuar

e s'e di ku shkuan ndjanjat tona
u merguan pa kuptuar
se ne gjetem dike tjetër
njëri-tjetrin për te harruar

qe mund te ishin fjale qe s'thanë
për te qenë kaq larg e pranë
çfarë mund te ishin mund te mbeten
ndoshta kot genjenim veten

se iken ditë , se iken muaj
si te panjohur, si të huaj
vetëm heshtur e te ndare
kaq shumë kohe pa u pare

vetëm heshtur e te ndare
ne një cep dhome duke qare
pa i falur, pa urryer
kur këtë zemër kishe thyer

ref...

melankolia aq ëmbël me shihte sytë e zi
me naten e erret me mjergullen dhe shi
me dy buzë qe dridheshin, dridheshin e s'flisnin
me fryme marrjen tënde dhe këto ndjenja qe prisnin

si shpirt nga shpirti ne shterngim duarsh
pa dyshim dashuri i ke kushtuar çdo të thuash
nëse nuk ka me force për te qenë miqesi ti mund ta quash
se është 1 shpirt qe renkon se ka frikë ta lesh të vuash

kur ikem duke heshtur
kur ikem pa fjale
pa kuptuar çdo të thotë
të duash 1 djalë

pa kuptuar sa vështirë
ta pranosh qe ky është fundi
shpresoj tek ne te 2
dhe ne 1 minute te fundit

sepse ne te vërtetë atëherë kur dashurojme
s'themi ato qe ndjejme dhe ndjenjat i mohojme
dhe rrimë ne kaq pranë e vdesim nga vetmia
sa me nuk besojme se kjo është dashuria


ne 2-3 flete ditari
lote vajzash pikuan
mblodhen pak kujtime
dikujt ja dedikuan
ne ca vargje poezie
ne këtë udhekryq vetëm ndjenjash
e madhe nostalgjia
mes mijëra rrahje zemrash
se jeta vazhdon
e mua më duhet te eci
larg teje për djithmone
veç 1 kujtim do mbesi
nga nete te gjata lotesh
qe vinin e shkonin 1 çast...

ref
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Ciljeta - Doreheqja

Një dashuri dorheqjen dha
një dashuri sot ditën e fundit ka
një funeral në vend te kembanave
te dasmave te dasmave te dasmave

Zhduku ne djall sa leht mallkimi me del
pa episod te fundit shkoj kjo telenovel
zemren ma pate ne pijat si për dark
por e gjuajte e gjuajte si te ishim larg
zhduku ne djall vetëm te me duket e saj
se zemra e vrar nga asnjë gazet
jo s'esht me lajm i par ndalen veturat
për jet ne kte qytet ndalet jet e shkret

(refreni)
Një dashuri dorheqjen dha
një dashuri sot ditën e fundit ka
një funeral në vend te kembanave
te dasmave te dasmave te dasmave
një dashuri dorhqjen jep
një dashuri e madhe e vetmja ne jet
as lamtumir në vend te kembanave
te dasmave te dasmave te dasmave

Zhduku ne djall se mua vellot s'më rrin
dhe kjo buqet e luleve esht një mbeturin
zemren ta hapa me der e me nder
por e gjuajte e gjuajte si te ish e pavler

Zhduku ne djall veç te me duket e saj
se zemra e vrar nga asnjë gazet jo me sesht
me lajmi i par
ndalet veturat për jetë ne kte qytet
ndalet jet e shkret

(refreni)
Një dashuri dorheqjen dha
një dashuri sot ditën e fundit kan
një funeral në vend te kembanave
te dasmave te dasmave te dasmave
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Si karamele Babeta Shahini dhe Rati

babeta:
degjo moj zemër edhe nëse vdes
e jotja jam e jotja do të mbes
kur të kesh tjetrën nganjëherë dhe më kujto
s'ka gjë dhe pse ti nuk më do oh ohhh


rati:
degjo moj zemër edhe nëse vdes
i joti jam i joti unë do mbes
kur tjesh pa mu nganjëherë dhe me kujto
sepse kjo zemër ty të do oh ohhhhhhh

babeta:
e ëmbël si karamelë isha unë për ty o xhan
fjalët e zemrës i harrove se as vdekja nuk na ndan
jeta ime, vdekja ime unë pa ty jo nuk jetoj
frymën e fundit ta dhurova se të dashuroj

rati:
e ëmbël si karamelë ishe ti për mu o xhan
fjalët e zemrës i harrova se as vdekja nuk na ndan
jeta ime, vdekja ime asnjëherë jo nuk t’harroj
frymën e fundit ta dhurova se të dashuroj

babeta:
këto që them jane fjalë të vërteta
pa ty i dashur nuk më duhet jeta
do vij një ditë kur për mua do të qash
si një lot në sy do të më mbash ah ahhh


rati:
këto që thua jane fjalë të vërteta
pa ty e dashur nuk më duhet jeta
do vij një ditë kur per ty unë do të qaj
si një lot në sy unë do të mbaj ahhhhh ahhhh


babeta:
e ëmbël si karamelë isha unë per ty o xhan
fjalët e zemrës i harrove se as vdekja nuk na ndan
jeta ime, vdekja ime unë pa ty jo nuk jetoj
frymën e fundit ta dhurova se të dashuroj

rati:
e ëmbël si karamelë ishe ti per mu o xhan
fjalët e zemrës i harrova se as vdekja nuk na ndan
jeta ime, vdekja ime asnjëherë jo nuk t’harroj
frymën e fundit ta dhurova se të dashuroj
 
Top