Tenis: Murray fiton Canada Masters

E3

Anëtar i Nderuar

Britaniku Andy Murray është rikthyer nga një set disavantazh, për të fituar dy setet e radhës dhe për të mposhtur argjentinasin Juan Martin Del Potro në finalen e Canada Masters në Montreal.

Një ditë pasi zëvendësoi Rafael Nadal në pozitën e numrit dy të botës, Murray ka bërë një paraqitje të shkëlqyeshme për të mposhtur Del Potron gjatë finales që zgjati dy orë e 42 minuta.

Del Potro fitoi setin e parë me 7-6, por u mposht me të njëjtin rezultat në setin e dytë. Seti i tretë, vendimtar, i takoi plotësisht Murrayt, i cili e fitoi bindshëm, 6-1.

Kjo ishte fitorja e pestë e Murrayt këtë sezon, i cili bëhet britaniku i parë në 128 vite që fiton turneun kanadez.
 

redi-

Anëtar i Respektuar
evi3 nuk loz me ty ajo po do loz me mua se e kam mundur tre here, hahah shaka
 
Top