Tenis: Wimbledon, Finalja. Cilic vs Frederer

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Sot ne oren 3 luhet finalja e Wimbledon ne grupin e meshkuje, ku veterani Federer sfidohet nga i riu Cilic. Per Federer kjo eshte finalja e 11, me 7 fitore dhe tre humbje ne finale. Nese fiton sot ne oren 3 ai thyhen rekordin me 8 tituj ne kampionatin e Wimbledonit. Per Kroatin Cilic kjo eshte finalja e pare.


Do e shikoni lojen dhe per ke do beni tifoz, per Federer, lojtarin me te mire ne tenis i te gjitha korehave apo per te riun cilic?


Per femrat, Garbine Muguruza mposhti Venus Williams.
 
Top