• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Tërmeti shkund sërish Shqipërinë, panik tek qytetarët

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Tërmeti shkund sërish Shqipërinë, panik tek qytetarëtNjë tjetër tërmet ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në Shqipëri.

Tërmeti i cili është llogaritur 3.3 ballë ka tmerruar sërish banorët të cilët prej ditës së djeshme kanë përjetuar dhjetra lëkundje të frikshme.

Ashtu si tërmetet e tjera, edhe ky tërmet e ka epiqendrën në Gjirin e Lalzit.
Priten lëkundje të tjera, mësoni si të mbroheni nga tërmetet

Ditën e sotme disa termete tronditët shqiptarët të cilët braktisën me shpejtësi banesa e zyra e dolën në rrugë.

Duke u nisur nga kjo gjendje e frikshme, ju sjellim në vëmendje disa këshilla se si të mbrohemi nga tërmetet.

Gjëja e parë që duhet të bëni është të futeni poshtë tavolinës, në rast se nuk keni një të tille afër, atehere uluni në gjunjë dhe mbroni kokën dhe qafën me krahët tuaj.

Shmangni padyshim, muret, pasqyrat, mobiljet e larta (dollapët) dhe objektet me shumë xham.

Në rast se jeni në krevat qëndroni aty pa lëvizur dhe mbrojeni kokën me jastëk.

Nëse jeni në karrocë, kyçni rrotat e saj dhe qëndroni në vend. Ndërkohë që kokën dhe qafën uleni dhe mbrojeni me duar.

Nëse jeni jashtë shtëpie, gjeni një vend të sigurt ku mos ketë afër pemë, ndërtesa, automjete, etj.

Nëse jeni në makinë, ndaloni.. ndizni bllokazhin, vetëm siguroheni që nuk keni parkuar poshtë ndonjë peme, apo në zona të tjera rreziku.

Në rast se ndodheni në ndërtesa të larta, qëndroni aty dhe mos përdorni ashensorët. Qëndroni sa më larg dritareve dhe zonave të tjera të rrezikut.

Në rast se ndodheni në stadium ose teatër, qëndroni ulur në stolin tuaj dhe mbroni kokën me duar. Qëndroni ashtu derisa lëkundjet të kenë përfunduar. /albeu.com/
 

Zana1

Braveheart
Edhe k'te kishin mangut ... nuk bien andej nga epiqendra e parlamentit, por tek njerezit ne pike te hallit.
 

DarkLord

Silence is Golden!
Sa e çuditshme, edhe toka kerkon ta shembi Shqiperine ne ditelindjen e Rames, fatkeqesi.

Darius
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Mua me duket si kokrra e molles, Shqiperia ne kohen e Rames, dhe me termet po e po...
 
Top