• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Terroristi më i kërkuar në botë, piu kafe në Bruksel pas atentateve në Paris

legjenda

Tetova
Burri më i kërkuar në Europë shkoi në një lokal në Bruksel një dirë pas atentateve të 13 nëntorit në Paris. Policia është ende duke e kërkuar Salah Abdeslam, 26 vjeç, i cili u arratis pasi mori pjesë në masakrën ku humbën jetën 130 njerëz në kryeqytetin francez.

Pretendimet se ai ka qenë në një kafe në kryeqytetin e Belgjikës vijnë pasi i arratisuri u ndal nga policia në kufirin franko-belg, por më pas u la i lirë.

Avokati Olivier Martins, që përfaqëson burrin që e mori me makinë Abdeslamin dhe një shok nga një stacion i metrosë në Bruksel, tha se që të tre shkuan në një kafe pasi po ktheheshin nga lagjia Schaerbeek.

Avokati tha për mediat belge se klienti i tij, Ali Oulkadi, mori një telefonatë më 14 nëntor dhe iu kërkua nga një shok që ta merrte te stacioni i metrosë në Bockstael, Laeken, në veri-lindje të Brukselit. Shoku ishte bashkë me Salah.

‘Ai nuk e dinte që ishte Salah dhe nuk e njohu menjëherë sepse ai mbante një kapele’, tha avokati Martins, sipas CNN. ‘Në makinë, Salah i tha atij se vëllai i tij, Brahim, kishte vrarë njerëz në Paris dhe e kishte hedhur veten në erë”.


© ZHURNAL.mk
 

Jetmira

..........
Titulli: Terroristi më i kërkuar në botë, piu kafe në Bruksel pas atentateve në Paris

Disa njerez skan ndergjegje :( sju ben pershtypje e nese perpara kan nje te vdekur
 
Top