Thaçi pret njohjen e Kosovës nga Greqia

loyalx

Muslim
Kryeministri Hashim Thaçi tha se "në të ardhmen jo të largët" pret që Greqia ta njohë shtetin e Kosovës. Këto komente ai i bëri mbrëmë vonë në Shkup.

Mëtutje z.Thaçi tha se Maqedonia dhe Kosova shumë shpejt do t'i vendosin marrëdhëniet diplomatike.

Sipas tij, njohja e Kosovës nga ana e Maqedonisë, ishte "vendimi më i mirë i mundshëm për paqen dhe stabilitetin mes dy vendeve".

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se paralajmërimi për normalizimin e raporteve Shkup - Beograd, nuk do të reflektohet në marrëdhinet ndërmjet Maqedonisë e Kosovës.


 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thaçi pret njohjen e Kosovës nga Greqia

Kush greqia?

Thaci po flet si arusha qe thoshte do kete dardha te fresketa ne Janar.

eshte dhe kjo qe Thaci eshte i shtyre nga dikush i mencur(politike-amerikane) te beje propogande qe te trembe serbine.

sepse tha se dhe Rusia do njohe kosoven dhe mori response nga ministri i jashtem Rus.

por qe do njohe Greqia Kosoven harrojeni ju premtoj per kete (greqia eshte armik i perbetuar i shqiptareve).

Do jete para serbia qe do njohe kosoven dhe do kritikohet nga greqia ju mbani mend.
 

gerrard73

Anëtar i ri
Titulli: Thaçi pret njohjen e Kosovës nga Greqia

Po pse nuk duhet t'a njohe Greqia Kosoven???????
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Thaçi pret njohjen e Kosovës nga Greqia

Po pse nuk duhet t'a njohe Greqia Kosoven???????

Mbase na dashurojne shume .Po edhe ky Thaci shum pohime te mrekullueshme ben :eek:hh:Eshte e vetmja here qe jam dakord me dicka qe ka shkruar Burreli,mendoj se Greqia mund ta njohe Kosoven shtet pasi kete gje ta kete bere Serbia.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thaçi pret njohjen e Kosovës nga Greqia

Mbase na dashurojne shume .Po edhe ky Thaci shum pohime te mrekullueshme ben :eek:hh:Eshte e vetmja here qe jam dakord me dicka qe ka shkruar Burreli,mendoj se Greqia mund ta njohe Kosoven shtet pasi kete gje ta kete bere Serbia.

po ca ka than matjani ka ba shqiptari LOL
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thaçi pret njohjen e Kosovës nga Greqia

Po pse nuk duhet t'a njohe Greqia Kosoven???????

do kishim deshire qe ta kishte njohur sepse kjo eshte mire per te gjithe ballkanasit.

po a thua ti a do ta njohe apo jo?

ju ndoshta nuk e besoni por grekafonet urrejne me shume shqiptaret se turqit.

dhe dalin disa shqiptare e thone (dikure gjith ballkanasit ishin bashke dhe luftonin turqit)-(ka dhe nga ata qe kan nxjerre libra shqiptar V grek dy popuj miq) 'imagjinoni'

kurre ballkanasit skan qene bashke,
para se te vinte turku ne ballkan (sllavet dhe greket bizantine benin masakra shqiptareve nga me te pa para ne historine e botes) keshtu qe shum shqiptar u detyruan te lidhin miqesi me turqine per te mbrojtur idenditetin e tyre.

ai shqiptar qe i beson grekut ose serbit (ose eshte budalla ose eshte armik, se ska si te jete ndryshe)
 

gerrard73

Anëtar i ri
Titulli: Thaçi pret njohjen e Kosovës nga Greqia

Po cka mund t'i besojme grekut, po e njohen Kosoven do t'i falenderojme, po nuk e njohen Kosova do te behet shtet ne nje menyre edhe pa Greqine. Bile Kosova shtet do te behet edhe pa njohjet e vendeve islamike, eshte Amerika e madhe qe e ka vendosur.
Pastaj ne 58 shtete qe kane njohur Kosoven vetem 8 jane islamike. Matematika nuk eshte opinion.
Pra, nese Greqia e njeh ok, nese nuk e njeh kujt i plasi. Ku eshte problemi??
 

gerrard73

Anëtar i ri
Titulli: Thaçi pret njohjen e Kosovës nga Greqia

Pastaj nuk duhet harruar se Greqia ne gjygjin e Hages nuk ka paraqitur asgje kunder Kosoves. Ndoshta kryeministri Thaci i ka garancite e veta kur flet.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thaçi pret njohjen e Kosovës nga Greqia

Pastaj nuk duhet harruar se Greqia ne gjygjin e Hages nuk ka paraqitur asgje kunder Kosoves. Ndoshta kryeministri Thaci i ka garancite e veta kur flet.

mire qe i beson greqise se tregon njeren nga ato te dyja qe kam thene me lart (Thaci e ka bere thjesht per propogande qe ti hudhe hi syve serbeve kjo eshte e gjitha).
 
Top