"The Sad "Black Baby Test". (Video)

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pershendetje, nuk dija si ta emertoja kete titull, e lash ne origjinal sic eshte, nje video e shkurte por e bukur


 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Me doli nje error @WxP , u hap tema 2 here, nuk e di perse, dhe video mezi u shfaq ne teme.
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
It is easier to break an atom than a prejudice-besoj se eshte mesazhi me i forte dhe i vertete qe cdo diskutim,te con ne kete perfundim.Racizmi eshte shfaq me njerezim dhe do te vdese me te.
 

DeliriumMind

Set yourself free 🦋 change can be good.
Mjafton te mendosh qe femijeve i thuhet akoma "dormi sennò viene l'uomo nero" (fli se perndryshe vjen njeriu i zi)...

Me kan rritur me mentalitet racist, homofob dhe shum rregulla qe kurr nuk i jam pershtatur jo vetem prej shpirtit tim rebel, por sepse skuptoja ku qendronte 'difekti' tyre apo 'superioriteti' im.

Cdo gje nis nga familja... nga edukimi.
Dhe te degjoj disa gjera sot me vjen te ndihem shum keq... femijes time i kam shpjeguar shum gjera dhe as fjalen 'zingari' nuk ja pranoj ne shtepi. Sepse mund te ket edhe femije me origjin zingare ne kopesht qe mund te lendohen... boll ndihen te kryqezuar qe ne lindje... normal qe pastaj do te izolohen dhe do hakmerren kur te behen adult.
 
Top