Thenie fillozofike per femren .

ViktoriA~

Antarë i Respektuar
Me siguri Zoti e krijoi burrin para gruas. Mbi të gjitha, ne të gjithë gjithmonë bëjmë një draft të përafërt para kryeveprës përfundimtare.

:)

C65E2863-4ED4-4AB8-8993-2A327D20B711.jpeg
 
  • Më pëlqen
Reactions: VIP

Vajza

V.I.P
Kjo Eshte thjeshte thenie fillozofike. Ndryshe nje teme per femren Ekziston edhe tek albumi fotografik .
Nathing miii ?
Po njesoj eshte *kane thene*dhe *thenie*,vetem fjalia *kane thene* per behet nga 2 fjale, I njejti kuptimi eshte.
Njs me fal qe te thash
 

ViktoriA~

Antarë i Respektuar
Në mënyrë që një grua të fitojë njohje, ajo duhet të bëjë gjithçka dy herë më mirë se një burrë, në fund të fundit, kjo nuk është aq e vështirë.
P.P

504A3B1C-FE67-4B84-90CE-406EFC0A4165.jpeg
 

ViktoriA~

Antarë i Respektuar
Një grua inteligjente është e lirë sepse ka luftuar për lirinë e saj.
Por ajo nuk është viktimë, mbijetoi.
Mos u mundoni ta burgosni sepse ajo do të dijë të shpëtojë.
Gruaja inteligjente e di që vlera e saj nuk qëndron në pamjen e trupit të saj.
Por në karakter...

Gabriel Garcia Marquez

B72BFAC7-0287-4940-B674-F63BB0F90860.jpeg
 
  • Më pëlqen
Reactions: VIP

ViktoriA~

Antarë i Respektuar
I kam adhuruar gjithmone ato femra, te cilat kur ecin rruges duken sikur askush tjeter nuk ekziston, pavarsisht se mund te kete njerez qe i hedhin fjale nga me te ndyrat,
komplimente nga me te bukurat,
Ato nuk i levizin syte, nuk e kthejne koken mbrapa, jane ato dhe bota e tyre.

Charles Bukowski
 
  • Më pëlqen
Reactions: VIP
Për të gjitha violencat e konsumuara mbi TË, për të gjitha ofendimet që ka pësuar, për trupin e saj që keni shfrytëzuar,
për inteligjencën që i keni përdhosur, për injorancën në të cilën e keni lënë,
për lirinë që i keni mohuar, për gojën që i keni taposur, për flatrat që i keni prerë, për të gjitha këto:
Në gjunjë Zotërinj përpara një Gruaje!!

W. Shakespeare
 
  • Më pëlqen
Reactions: VIP
Top