Thenie filozofike

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie Filozofike

Fanatizmi është monstër e cila i lejon vetes të mendoj se është i biri i religjioneve

Voltaire
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Thenie filozofike

Mos shko -i thash .
Ne gjashte shkronja , humba krenarin time !
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Thenie filozofike

"Vajzat qe lexojne jane me sensuale se ato qe sfilojne buze detit. "
_Massimo Bissoti.
 

ami7

Anëtar Aktiv
Titulli: Thenie filozofike

Nuk eshte nevoja te behesh vrases duke vrare ...vdes edhe ajo e cila nuk ke dashuri per ti dhene...
 

London

carpe diem
Titulli: Thenie filozofike

A false friend and a shadow attend only while the sun shines.

- Benjamin Franklin
 

London

carpe diem
Titulli: Thenie filozofike

That old law about "an eye for an eye" leaves everybody blind. The time is always right to do the right thing......true!


- Martin Luther King Jr. (Activist, 1929-1968)
 

ami7

Anëtar Aktiv
Titulli: Thenie filozofike

Gjeja me e rende e kesaj bote eshte loti...Eshte i vetmi rast kur shpirti i njeriut behet lende dhe pikon ne nje pike...
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie filozofike

Sa me pak besim, aq me pak zhgenjim...
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie filozofike

Nese je i lumtur mos bertit shume, sepse trishtimi e ka gjumin e leht​...
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie filozofike

Në jetë njerëzit ju ngjajnë fjalëve: nëse nuk i vë në vendin e vet, e humbin kuptimin....
 
Redaktimi i fundit:

MasteR

I'm offline
Titulli: Thenie filozofike

Lehte na mashtrojne ata qe duam...
 

VIP

V.I.P
Titulli: Thenie filozofike

Njeriu lind i mirë.Ai fillon të degradohet rreth gjashtë shtatë muajsh." Georges Perros
 

VIP

V.I.P
Titulli: Thenie filozofike

Sekreti më i mirë që të mos biesh asnjëhere , është që të qëndrosh ulur përherë " Stendhal
 

VIP

V.I.P
Titulli: Thenie filozofike

" Femrat preferojne te jene te bukura, ne vend qe te jene inteligjente,sepse ke meshkujt ka me shume idiot se sa te verber "

Yvonne Printemps
 

VIP

V.I.P
Titulli: Thenie filozofike

Ne bote ndryshon gjithcka, pervec ligjit te ndryshimeve! HERAKLITI

Afaristet qe nuk dine te luftojne me brengat, vdesin te ri! ALEKSIS KAREL

Martohuni! Nese merrni grua te mire do te jeni te lumtur, nese merrni grua te keqe do te beheni filozof! SOKRATI

Nuk mund te hysh dy here ne te njejtin lum! SOKRATI

Dy mendje, nje ide briliante! (Thenie e vjeter kineze)
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Thenie filozofike

Nje bote me e mire , eshte nje enderr qe fillon te realizohet kur secili prej nesh vendos te permisoje veten e tij.
Mahatma Gandhi
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie filozofike

Njeriu,

sakrifikon shëndetin për të bër para, pastaj sakrifikon paratë për shëndetin.
 

Monique

With or Without u
Titulli: Thenie filozofike

Në marrëdhënie me të tjerët, pyet gjithmonë veten a ia vlen.
A ia vlen t'i presësh, t'i kuptosh, të deshifrosh heshtjet e tyre.
Të justifikosh sjelljet dhe largimet e tyre. Pyet veten deri në çfarë pike je i gatshëm të durosh këto gjëra.
Nuk hyn aspak sa e ke përzemër dikë.
Gjithçka e ka një kufi!"
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Thenie filozofike

- "Ndonjehere njerezit nuk duan te degjojne te verteten, sepse ata nuk duan qe iluzionet e tyre te shkaterrohen" - .
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Thenie filozofike

Qenia njerëzore është e bërë kështu:
i aftë të vuajë për ato që nuk ka
dhe i paaftë të gëzojë për ato që ka.
|Giuseppe Donadei|
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Thenie filozofike

Te ndahet feja , nga Kombesia .

- Cajupi-
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Thenie filozofike

Socrate ...

le guerre,le rivoluzione e le battaglie sono dovute semplicemente e solamente al corpo ed ai suoi desideri. Tutte le guerre sono indirizzate all'ottenimento della ricchezza; e la ragione per cui dobbiamo acquisire ricchezza è il corpo, perchè siamo schiavi al suo servizio.*
lufterat, revoluvionet dhe betejat i duhen thjesht e vetem trupit dhe deshirave te tije.te gjitha luftrat jane te orjentuara drejt pasurimit; dhe arsyja per te cilen duhet tekemi ose te pervetesojme pasuri eshte trupi, sepse jemi skllever ne sherbim te tij.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Thenie filozofike

e rendesishme eshte tju japesh me shume jete viteve dhe jo me sh vite jetes ..
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie filozofike

Pushteti është gjithnjë pa dashuri, dashuria është gjithnjë pa pushtet.
 
Top