Thenie filozofike

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Në jetë njerëzit iu ngjajnë fjalëve…. nëse nuk i vë në vendin e vet, e humbin kuptimin.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Ne nuk mund ti zgjidhim problemet me te njejtin mentalitet qe i krijojme ato" .
Albert-Einstein
 

jana80

Super Moderator
Themelues
troverai chi ti aiuta per non cadere.....e chi segue la tua caduda in silenzio!!!
do gjesh kush te ndihmon per mos te rene.... e ate qe do te shikoje tek bie ne heshtje!
 

Delirium

No description ...
To live without philosophizing is in truth the same as keeping the eyes closed without attempting to open them.
- Descartes
 

VIP

V.I.P
“Mënyra më e mirë për të parashikuar të ardhmen është ta krijosh atë.”– E panjohur.
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Dora qe te ndihmon te ngrihesh kur je rrezuar, vlen 1000 here me shume se krahet qe te perqafojne kur je ne kembe.
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Koha eshte e shenjte, mos e co dem ate!
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Mos ki frike nga armiku i hapur. Kujdes nga miku qe te perqafon dhe te djeg pas shpine.
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Ate qe nuk e ke pare me syte e tu, mos e shpif me gojen tende.
 

Element

Anëtar i Respektuar
Urtësi është kur je në vetmi të imagjinosh se je e rrethuar me plotë njerëz . Dhe të izolohesh nga masa kur je në mesin e tyre
Baudlaire
IMG_20200219_102933.jpg
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Njerëzit e mirë nuk kanë nevojë për ligje për t’i treguar atyre të veprojnë me përgjegjësi, ndërsa njerëzit e këqij do ta gjejnë një mënyrë për të thyer ligjet.
 

Monique

With or Without u
Elementët më të zakonshëm në univers janë hidrogjeni dhe budallallëku./ Harlan Ellison
 

Monique

With or Without u
Kundër budallallëkut edhe hyjnitë janë të paafta. Do të duhej Zoti. Por të zbriste vetë Ati, jo të dërgonte të Birin. Nuk është koha për fëmijë./ John Maynard Keynes
 

Monique

With or Without u
Askush nuk mund të ketë për një kohë të gjatë një fytyrë për veten e tij, dhe një tjetër për shumë të tjerë, pa u ngatërruar përfundimisht se cila nga të dyja është e vërtetë.
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Jeta eshte si nje monedhe! Ne njeren ane ndodhet dhimbja dhe ne anen tjeter lumturia. Ti mund te shohesh vetem njeren ane, por mos harro, edhe ana tjeter e ka rradhen e saj.
 

Lauri

Anunnak
Njeriu është specia më e çmendur: ai adhuron një Zot të padukshëm dhe shkatërron një Natyrë të dukshme. Pa e kuptuar që natyra që po shkatërron është Zoti që ai po adhuron.

HUBERT REEVES
 
Top