Thenie te bukura...

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Thenie te bukura...

Te thuash kete fraze ‘’ Jeta eshte e bukur’’, ne periudhen tende me te erret , nuk eshte gje e paket. Ta thuash ndoshta eshte me e thjeshte sesa ta besosh, por nese e beson, ndoshta do arrish te mesosh kuptimin e vertete te kesaj jete. Sepse jeta eshte e bukur jo sepse ti ke por sepse ti jep, pavarsisht gjithckaje…Lumturine e gjen ne xhestet e vogla te perditshme…tek heshtjet e degjuara…tek boshlleqet e mbushura, tek buzeqeshjet e dhuruara, tek dashuria e jetuar…Jeta eshte e bukur nese perpiqemi te jetojme lumturine e jo ta ndjekim.Roberto Benigni
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Pe: Thenie te bukura...

″Tre janë tiparet e atij që donë të duket:
1- aktivizohet shumë ndër njerëz,
2- bëhet përtac kur ndodhet vetëm
dhe 3- dëshiron të lavdërohet në të gjitha situatat.″
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Thenie te bukura...

Grate i ka bere llafazane pushteti i burrave, qe ua ka rrembyer gjithcka, pervec gjuhes...
 

cent

...Lontano
Titulli: Thenie te bukura...

Cdo femer, meriton nje mashkull i cili mund ta beje zemren e saj te harroje qe eshte thyer me perpara!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Thenie te bukura...

Të kesh një zemër prej fëmije nuk është turp. ثshtë një nder!
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: Thenie te bukura...

Ne fund te nje stuhie na mbeten ne mendje jo fjalet e armiqve tane, por heshtja e atyre qe i mendonim miq.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Thenie te bukura...

Ha buken e permbys kupen:)
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: Thenie te bukura...

Shtrij kembet sa ke jarganin
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: Thenie te bukura...

Cfarëdo që ti japesh një femre, ajo do të ta kthejë më shumë..
Nëse i jep një shtëpi, ajo do të të japi një familje..
Nëse i jep ushqime, ajo do të të japi vakte..
Nëse i jep një buzëqeshje, ajo do të të japi zemrën..
PO, ajo e shumëzon gjithçka qe i jep..
Prandaj nëse i jep zhgënjim, ajo do të të japi 'Lamtumirë'..
 

Endrra

VIP
Titulli: Thenie te bukura...

Kurre mos e humbni vetveten duke u kapur fort pas dikujt që nuk ka frikë t'ju humb ju...
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Thenie te bukura...

Merr nga jeta gjithcka mundesh, por mos u dorezo. I gjithe thelbi i jetes eshte t'i perkasesh vetvetes.
/Turgeniev/
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Thenie te bukura...

Lumturia . Ekziston , ju them .
Ku ?
Dëgjo ...Kur isha i vogël i ankohesha shpesh tim eti sepse nuk kisha lodra .
Ai më thoshte : kjo ( dhe më tregonte kokën ) është lodra më e madhe që është krijuar
...është këtu sekreti i lumturisë.- Charlie Chaplin
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Thenie te bukura...

Sido qe ta ndertosh jeten,sado qe te perpiqesh : Nuk i largohesh dot Fatit tend..!!!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Thenie te bukura...

E di luga cfare ka vegshi - e thene nga plakat
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Thenie te bukura...

Te ishte hapur menjehere cdo dere qe trokitet, atehere nuk do te ishte ditur vlera e durimit, shpreses dhe deshires...
 

Endrra

VIP
Titulli: Thenie te bukura...

Disa buzëqeshje shkëlqejnë më shumë se diamantet, disa lot peshojnë më shumë se malet..
 

Love

βeℓℓe â๓e
Pe: Thenie te bukura...

Njerëzit dhe tërë jeta e tyre, janë si ato flluskat që pëlcasin..
Disa pëlcasin menjëherë, disa bashkohen me njëra-tjetrën, fryhen e fryhen dhe prapë pëlcasin..
Pra, për të plasur, ama, plasin që të gjitha.!

Lukiani
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Thenie te bukura...

Kur ke te drejte, askush nuk e mban mend...
Kur gabon, te gjith ta kujtojne...
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: Thenie te bukura...

576148_3524240700962_597501633_n.jpg
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: Pe: Thenie te bukura...

485817_3525419490431_1120447863_33330908_1458212992_n.jpg
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: Pe: Thenie te bukura...

305633_3617291627177_948081775_n.jpg
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Thenie te bukura...

Her me hir her me pahir, gabon dhe ai qe esht me i miri.....
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Thenie te bukura...

Ndértova shpresa té hekurta mbi njeréz prej kartoni
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Thenie te bukura...

Rrugen per tek miku mos e ler te zere bar...
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Pe: Thenie te bukura...

556703_413660021989972_949015955_n.jpg
sa me pelqen ky shkrimtar
 
Titulli: Thenie te bukura...

1. Kurre mos thuaj kurre.

2. Mbi secilin te dijshem ka edhe me te dijshem.

3. Gjeja me e veshtire per njeriun eshte: ta ndaje te miren nga e keqja.

4. Muhamedi a.s. ka thene: ” Duke mos bere vepra te keqija bejme vepra te mira.”

5. Nese behesh i mire, bota e ka nje njeri te keq me pak!

Radio Islame
 
Titulli: Thenie te bukura...

''Mos numro vitet e jetes, por frytet qe i ke korrur gjate jetes''.
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: Thenie te bukura...

417098_1922277434527_1679134210_n.jpg
 

cent

...Lontano
Titulli: Thenie te bukura...

Shpirti i qete eshte krevati me i mire per pushim.
 

SunLiGhT

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ••Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ Ʒ
Titulli: Thenie te bukura...

Mos e humb kurr driten e veçante, e cila ndriçon syte e tu dhe qe vjen direkt prej shpirtit tend. Dhe nese duhet të ndodh, lufto çdo dite per ta fituar serish.
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top