Thenie te bukura...

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Nëse dikush është aq 'budalla' sa të largohet nga ti, atëherë tregohu më e zgjuar ta lësh të largohet...!
 

cent

...Lontano
Titulli: Thenie te bukura...

Kur Heshtja Behet Ndarje Dhe Ndarja Nuk Ka Fjale..
Heshtja Behet Lot Dhe Ndarja Behet Mall...
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

YOU cant Force people to stay in your life!Staying is a Choise,,so be Thankful for the people who choose you :)
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie te bukura...

Edhe pse sytë nuk zëvëndësojnë shpirtin, shpirti ju jep dritën atyre. Ndaj nëse arrin t´i njohësh sytë, ke njohur vërtetësinë!

Alma Papamihali
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Thenie te bukura...

Ndonjëherë "gjërat" më të vogla, arrijnë të mbushin dhomën më të madhe të zemrës.
|Anonim|
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie te bukura...

Më mirë nuhas djersën time, se të më kapërdridhet stomaku nga parfumi yt firmato..
Alma Begaj

Cfarë dreq krimi duhet të bëj unë, që të më burgosin në krahet e tu përjetë të jetëve!?
Petrit Sulaj
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie te bukura...

Emocionet pozitive i kemi për ti përdorur si krahë për te fluturuar e ikur kohës së rëndomtë..
Petrit Sulaj
 

Sky

Gємiйi Cойsтєllaтiой
Titulli: Thenie te bukura...

Ka nje moment ne te cilin duhet te vendosesh :- ose te jesh princesha,e cila pret qe ta shpetojne ose te jesh luftetarja qe shpeton veten.Besoj se tashme kam zgjedhur.E shpetova vete veten time.

(Marilyn Monroe)
 

TrueLovE

You Have My Heart
Titulli: Thenie te bukura...

E kaluara eshte kujtese, e ardhmja eshte pritje, e tashmja eshte vetedije. E kaluara dhe e ardhmja ndodhen ne imagjinate, vetem e tashmja, qe eshte vetedije , eshte e vertete dhe e perjetshme.
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie te bukura...

Artin e vërtetë e bëjnë ata që janë dashuruar fort pas jetës së vërtetë, por shpesh e brohorasin ata që se kuptojnë ..
Anonim

Unë shkruaj budallallëqe dhe ju i blini..
Ky është sekreti i suksesit tim..

Fabio Volo
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie te bukura...

'' Nëse ulëret të dëgjojnë.. Nëse pëshpërin të dëgjon vetëm kush të qëndron afër.. Por nëse rri në qetësi të dëgjon veç ai që të do..''
M Ghandi
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Gjithcke do te shkoje mire!
Ndoshta jo sot, por me siguri do ndodhi nje dite!
 
Titulli: Thenie te bukura...

Nese s'te pelqen te lexosh, atehere nuk ke gjetur librin e duhur...!
(Joanne Kathleen Rowling)

“Urrejtja është kënaqesia më jetëgjatë; njerëzit dashurohen shpejt por urrejnë më ngadalë.”
(G.g. byron)

Shume nga problemet tona shkaktohen nga fakti se te gjithe jemi skllever te nje rutine te vazhdueshme. Beni te njejten gjw, ne te njejten menyre, cdo dite, e per rrjedhoje cmendemi nga merzia. Dhe pastaj s'ka si te jete ndryshe, njerezit e merzitur behen te merzitur edhe per te tjeret!

|Assagiolo
|
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Thenie te bukura...

"A mundet dikush te parashikoje si do t'i rrahe zemra neser? Jo, kjo eshte e pamundur. Ja, si puna e termeteve. Ne mund t'i regjistrojme termetet, por s'mundemi kurrsesi t'i parashikojme."
Franz Kafka
 

SunLiGhT

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ••Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ Ʒ
Titulli: Thenie te bukura...

Imagjino sikur jeta eshte nje loje ne te cilen po luan me pese topa. Topat quhen: pune, familje, shendet, miq dhe ndershmeri. Ti je duke i mbajtur te gjithe ne ajer. Por nje dite, me ne fund, e kupton se puna eshte nje top gome. Nese bie poshte, do te kercej prapa. Te kater topat e tjere jane bere prej qelqi. Nese bie nje prej tyre, padyshim qe do te thyhet ose ndoshta shkaterrohet plotesisht.

(James Patterson)
 
Redaktimi i fundit:

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Ata ishin të përfshirë në procedurën e vështirë e të bërit të panjohur për njëri-tjetrin.

(John Irving)
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Ata ishin të përfshirë në procedurën e vështirë e të bërit të panjohur për njëri-tjetrin.

(John Irving)
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Thenie te bukura...

Perderisa te preokupon ajo qe te tjeret mendojne per ty, behu pjese e tyre.....

(Neale Donald Walsch)
 

London

carpe diem
Titulli: Thenie te bukura...

Jeta eshte si ne foto, nese buzqesh duket me e bukur!
 

London

carpe diem
Titulli: Thenie te bukura...

Bukurin ta fal ZOTI , Edukaten ta jep FAMILJA, Pjekurin ta jep SHOQERIA, Ndjenjat ti meson DASHURIA....!!!!!
 

London

carpe diem
Titulli: Thenie te bukura...

Cfarë është dashuria? Në matematikë është një problem, në histori është një betejë, në shkencë është një reaksion,
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie te bukura...

ثmbëlsia dhe mirësia nuk janë shenja të dobësisë, por manifestim i forcës dhe vendosmërisë..

Nicoletta Tedesco
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Thenie te bukura...

Never forget 3 types of people in your life :
1 - Who helped you in your difficult times ...
2 - Who left you in your difficult times ...
3 - Who put you in difficult times ...
 

cent

...Lontano
Titulli: Thenie te bukura...

Dallimi midis premtimeve dhe kujtimeve:
Ne i thyejmë premtimet,
Ndersa kujtimet na thyejne ne.
 

cent

...Lontano
Titulli: Thenie te bukura...

“Eshte me mire te heshtesh duke lene qe njerezit te mendojne se je budalla sesa te flasesh e t’u heqesh te gjitha dyshimet.”
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te bukura...


Ne skemi asnje arsye per te qene krenar me talentin qe kemi.
Ajo qe vlen eshte si e perdorim ate.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te bukura...


Durimi eshte nje peme: rrenjet e te ciles jane te hidhura, porse fruti eshte i embel.

Ibn Kajim
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te bukura...


1. Kushdo qoft ai qe takon, eshte njeriu i duhur.
2. Cfare do lloje gjeje qe ka ndodhur, eshte e vetmja gje qe mund te ndodhte.
3. Ne cdo moment qe fillon dicka, eshte momenti i duhur.
4. Ajo qe mbaroi, mbaroi...

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te bukura...


Suksesi nuk eshte perfundimtar, deshtimi nuk eshte fatal. E vetmja gje qe ka rendesi ne te vertete eshte guximi per te vazhduar me tej...

 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top