Thenie te bukura...

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie te bukura...

Secili nga ne nuk duhet konsideruar një mal i dukshëm.. por vetëm një minierë e mundëshme e zbuluar apo jo brenda këtij mali..

P.Sulaj
 
A

Alltini

Titulli: Thenie te bukura...

Ne jemi shum afer njeri tjetrit,,por fati do te na ndaj,,sepse ringjallja e her pas hershme e nje gruaje,,nuk do te thot se ajo ka genjyer,,ndersa vdekja e nje burri,
nuk do te thot qe esht gjithmon e vertet.
 
Redaktimi i fundit:

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Thenie te bukura...

Ai qe ka gruan e bukur, keshtjellen (prone) ne brez kufitar dhe vreshtin skaj rruge nuk do t'i mungojne grindjet kurre!

(e vjedhur)
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Mos ec prapa meje, nuk jam udheheqes.
Mos ec para meje, nuk jam humbes.
Ec krah per krahu me mua, sepse jam miku yt...
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Thenie te bukura...

Problemi i shume femrave eshte se emocionohen per nje hic ... Dhe pastaj martohen me te.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Eshte nje mekat i vertete qe mesojme leksionet e jetes vetem atehere kur nuk na duhen me...
 
A

Alltini

Titulli: Thenie te bukura...

Bota ime nuk esht vetem ne kete kontinent,,por jan dhe 4 te tjera.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

S’duhet të luftoni shumë shpesh me një armik, përndryshe do t’jua mësojë të gjitha marifetet e luftës.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Thenie te bukura...

Eshte me e lehte te thyesh nje atom, sesa nje paragjykim,
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Thenie te bukura...

Gruaja doli nga brinja e burrit e jo nga këmbët për ta nëpërkëmbur. Jo nga koka të jetë superiore, por nga ana, që të jenë të barabartë Nën krah, për ta mbrojtur. Pranë zemrës për ta dashur.

-Ibn Kajjim El-Xheuzi
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Më është dashur gjithmonë të mendoj për dy, të rrezikojë për dy, të dashuroj për dy, të luftoj për dy, por kur kam qarë, kam qarë gjithnjë vetëm.
 

MasteR

I'm offline
Pe: Thenie te bukura...

Ska me keq qe te kesh simpati per dike dhe te mos mundesh tja thuash
 

MasteR

I'm offline
Pe: Thenie te bukura...

Nëse jeta të dhuron një person të veçantë , mbaje fort sepse të humbasësh dikë është e lehtë . . . Por të gjesh një të tillë është shumë e vështirë . . .
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Jeta është si një shkallë , nëse ti shikon lart do të jesh gjithmonë i fundit në rresht ,por nëse ti shikon poshtë do të shohësh që janë të shumtë njerëzit që do të dëshironin të ishin në vendin tënd !!
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Ja cfare ndodh ne tre faza te jetes: Adoleshente .. te Rritur.. Pleqeri.. :
Adoleshente - Kemi kohe, kemi energji, po skemi para...
Te rritur - Kemi energji, kemi para,po skemi kohe...
Pleqeri - Kemi kohe, kemi para, po skemi energji...
Mesazhi: Shijojeni jeten me gjithe gjerat qe keni ne moment, sepse asnjeher nuk mund te kesh gjithcka..!!
 

cent

...Lontano
Titulli: Thenie te bukura...

Jeta eshte si nje filxhan kafeje, ndonjehere e embel, ndonjehere e hidhur... Nuk ka rendesi shija e kafese, rendesi ka me ke e pi kafen.
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Thenie te bukura...

Femra qe te jep "pulen e zeze" te jep edhe pulen e pjekme...!
 

WISHMASTER

Moon_Boy
Titulli: Thenie te bukura...

Kur këmbët e tua të jenë të lodhura, ec më zemër.

| Paulo Coelho |
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Dy gjëra do më ndjekin pas gjithë jeten: Shikimi i Zotit dhe Zemra e Nënës.
 

chika

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Kam një "Më Fal" për të gjithe ata qe padashje i kam lenduar. Dhe nje "Të Kam Falur" per te gjithe ata qe pa arsye me jane larguar!
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie te bukura...

Unë ankohesha sepse më dhimbte koka.. derisa njoha një njëri pa kokë..
Buster Guru
 

London

carpe diem
Titulli: Thenie te bukura...

Shpresa nuk vdes e fundit, i fundit vdes ai qe shpreson.
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie te bukura...

“Për ata që besojnë në Zot, shumica e pyetjeve të mëdha kanë përgjigje. Por për ata prej nesh që nuk janë të gatshëm të pranojnë formulën e Zotit, përgjigjet e mëdha mbesin të pashkruara. Ne ju përshtatemi kushteve dhe zbulimeve të reja. Ne jemi të përpunueshëm. Dashuria nuk duhet të jetë urdhër apo besim i diktuar. Unë jam Zoti im. Ne jemi këtu t’i ç’mësojmë mësimet e kishës, shtetit dhe sistemit tonë arsimor. Ne jemi këtu për të pirë BIRRث. Ne jemi këtu për ta vrarë luftën. Ne jemi këtu t’i qeshim fatit dhe të jetojmë jetën tonë aq mirë saqë edhe vdekja do të frikësohet të na marrë. “

Charles Bukowski (1920-1994)


 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Thenie te bukura...

Mëso të mos shkatërrosh me fjalë atë që ke ndërtuar në heshtje...

Bukowski
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Thenie te bukura...

Mos ofendo askend ne jete, se gjuha esht nje thike e mprehte, e plaga e saj nuk eshte e lehte,
 

cent

...Lontano
Titulli: Thenie te bukura...

Njeriu mëson përmes dy mënyrave: përmes leximit dhe përmes shoqërimit me njerëz të mirë!
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie te bukura...

Mashkulli i vërtetë do dy gjëra: rrezikun dhe lojën. Për këtë arsye ai do gruan, si lojën më të rrezikshme..

Nietzsche
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top