Thenie te bukura...

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Thenie te bukura...

299c8979-6deb-45eb-bee3-309cf3a7ce41.jpg
 
Titulli: Thenie te bukura...

Nese dy persona jane dakord per gjithçka, ju siguroj se njeri nga ata mendon per te dy.

Sigmund Freud
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Të rinjtë dëshirojnë të jenë besnik, por nuk janë. E të moshuarit dëshirojnë të janë jo besnik, por nuk munden.

Oscar Wilde
 

chika

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Ato që të falin qetësinë me prezencën e tyre,
krijojnë zhurmën më të madhe kur largohen.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Thenie te bukura...

Njeriu që përulet përpara Zotit, qëndron në këmbë përpara çdo lloj rreziku..!
 

dangerous

* * *
Titulli: Thenie te bukura...

Jetoje diten e sotme sa ma mir sot te marrsha te keqen, se sa .....Endrren qe pe mram nuk munsht ta bash realitet.
 

PaTo_MiLaN

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Sa e vertete qenka ajo shprehja...sa me shume njoh njerezit aq me shume i dua Kafshet!
 

PaTo_MiLaN

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Ndoshta ishte dashuri..Nuk mund te pretendonte qe jo..Por tani mbaroi,si nje romance e pakenduar ende..Ishte nga ato lidhje qe ti nuk di c'emer t'i vesh,sepse mbarojne shpejt,sepse jane ne kufijte e miqesise dhe dashurise....Kishin pasur frike te dy ta pranonin..Ndaj vendosi ta mbante thelle ne shpirt si nje kujtim te bukur.Ndoshta nje dite....do i riktheheshin serish njeri-tjetrit..por ate dite, ajo do te dinte cte kerkonte..Zemren e tij..!
 

cent

...Lontano
Titulli: Thenie te bukura...

Mos lakmoni dhe besoni ate qe shifni me sy; syte ju mashtrojne!
Eshte zemra ajo e cila dridhet dhe rreh me çiltersi perjetesisht.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te bukura...


Njeriu me i zgjuar në botë është ai, që e njeh vetvetën.

Të bëhesh njeri është më bukur, sesa të bëhesh mbret.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Thenie te bukura...

Unë do të pres, por nuk e di sesi numërohet deri në "përgjithmonë".
|Alessandro D'Avenia|
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Thenie te bukura...

Ndershmëria është një dhunti e shtrenjtë. Mos e prisni nga njerëz të pavlerë!

| Warren Buffett |
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Thenie te bukura...

Po behëmi kush nuk jemi, po harrojmë kush ishim.

Më pelqeu , e lexova diku po nuk e mbaj mend , fatkeqësisht.
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Thenie te bukura...

Kupton që ke lexuar një libër të mirë, atëherë kur mbaron së lexuari faqen e fundit dhe të duket sikur ke humbur një mik.

-Paul Sweeney
 

London

carpe diem
Titulli: Thenie te bukura...

Te njerëzit e thellë, ashtu si në puset e thella, duhet një kohë e gjatë përpara se diçka e rënë brenda tyre të prek fundin. Spektatorët, të cilët zakonisht nuk presin mjaftueshëm, lehtësisht i konsiderojnë këta njerëz si të vështirë apo shumë të mërzitshëm.
 

lovely

Anëtar i ri
Titulli: Thenie te bukura...

ndodh qe kohen qe e quaje te humbur ne vakum,e rigjen,e ritakon ne kuarcet e reres qe cekin gishterinjte,ne keshtjellen prej rere hirusheje,ne perrallen komedi te industrise ,ne pupacet qe koleksionojne femijet apo niperit e tu.e sa e sa shume gjurme te peshtjellur nen rrjeten merimangtore te filmit ne negativ hedhur ne nje aparature te vjeter nden shtrojat tua
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Shija , nuk është çështje që diskutohet, por ato kultivohen

Adrienne Maillet
 

dangerous

* * *
Titulli: Thenie te bukura...

Mjafton nje fjal ta besh tjetrin te qaj,
Por do te duhen1000 fjale te tjera,
Qe ti thahen L o t e t.
!!!...
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Thenie te bukura...

Ti që mendon se gruaja eshte e barabarte me burrin, merre nje guri të madhë 3 kilogramë edhe shtine n'bark pataj lidhe mire me diçka ashtu qe ai te qendroj ne barkun tend per 9 muaj, dhe eja me thuaj se a je i barabarte me gruan?

Jakup Asipi
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Pagabueshmeria i perket te pa guximshmeve dhe "te vdekurve".
Une jetoj!

Je Arry
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Thenie te bukura...

Nuk besoj ne largesine fizike, nuk me ben pershtypje.
Me tremb largesia shpirterore...!!!
Je larg nga njerezit qe do vetem nese humbet nga mendimet dhe kujtimet e tyre.
Je larg nese nuk fluturon ne mendimet e tyre qofte dhe vetem per nje fraksion sekondi.
Dhe une kam kaq shume njerez afer. te pakten ne mendime, ne afersine shpirterore.

Sa here qe i mendoj, i kam prane, e di kete, e kam ditur perhere.

E.K.
 

London

carpe diem
Titulli: Thenie te bukura...

Mos i ul vlerat vetes..nje njeriu qe te ka inat do i behej qejfi..nje njeriu qe nuk te njeh do ndjeje keqardhje per ty...
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Thenie te bukura...

Duhet patur kujdes kur ndihmoni dike. Kufiri midis te jeni te dobishem dhe te jeni perdorur eshte shpesh i padukshem.

|Albert Einstein|
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top