Ti je nje grua e bukur!

Deshiron te humbesh apo te shkosh disa kile - Pavaresisht kesaj deshire ti mbetesh nje grua / vjaze e bukur.
Deshiron te ishe pak me e gjate apo pak me e shkurter - Pavaresisht kesaj deshire ti mbetesh nje grua / vjaze e bukur.
Deshiron te ishe bjonde, brune, te kesh nje lekure e bardhe, te kesh floke te dreja apo kacurela, te gjata apo te shkurta te jesh mulate, te kesh nje trup me me forma apo me me pak forma, te mos kesh me pak rrudha, cikatriçe apo celulit - Pavaresisht ketyre deshirave ti mbetesh nje grua / vjaze e bukur
Une e para deri pak kohesh i kisha shume nga keto deshire, por nje dite kur fati me vuri ne sprove e kuptova qe bukuria nuk eshte standarte, por papersosmeria eshte e bukur.
Bukuria eshte kur je vetvetja, kur je e talentuar, kur je e edukuar, kur je e forte.
 
Deshiron te humbesh apo te shkosh disa kile - Pavaresisht kesaj deshire ti mbetesh nje grua / vjaze e bukur.
Deshiron te ishe pak me e gjate apo pak me e shkurter - Pavaresisht kesaj deshire ti mbetesh nje grua / vjaze e bukur.
Deshiron te ishe bjonde, brune, te kesh nje lekure e bardhe, te kesh floke te dreja apo kacurela, te gjata apo te shkurta te jesh mulate, te kesh nje trup me me forma apo me me pak forma, te mos kesh me pak rrudha, cikatriçe apo celulit - Pavaresisht ketyre deshirave ti mbetesh nje grua / vjaze e bukur
Une e para deri pak kohesh i kisha shume nga keto deshire, por nje dite kur fati me vuri ne sprove e kuptova qe bukuria nuk eshte standarte, por papersosmeria eshte e bukur.
Bukuria eshte kur je vetvetja, kur je e talentuar, kur je e edukuar, kur je e forte.

Me ka trishtuar pamase ikja e saj nga kjo bote.
Edhe pse nuk e njihja personalisht, imazhi qe percillte ne tv ishte mbreslenes,me nje te qeshur gati magjike dhe plot jete.
Zoti e paste ne meshiren e tij.
 
Hueden e kam patur komshije , gjithnje e anatemuar per shkak te ngjyres se lekures, gjithnje e pare ndryshe , dhe cuditerisht ishte aq solare
Se di por kur ke shpirtin e bukur , ske nevoje per bukuri te tjera mendoj

cte thuash aman, se sa e padrejte eshte kjo jete? kush nga ne se ka provuar tek familjaret e tyre kete padrejtesi....
zoti i dhente force familjareve te saj...
 
Nganjehere jeta te ven ne prove,por `proven` e fiton ajo me largimin tend nga kjo jete.
E gjithe cfare ngelet pas ,eshte nje imazh i joti i bukur ne sensin shpirteror,si i kesaj zonjushes ne video!
U preht ne paqe ne boten tjeter tashme!
 
Une e solla per mesazhin ne fakt me shume sesa per Hueden! :) Zoti e cofte ne Xhennet, per gjithe kete buzeqeeshje dhe dashuri qe la pas!
 
Cdo femer eshte perfekte ne menyren e saje ❤️ . Hueden e doja shum si personazh ishte vertet solare…. E them shpesh zoti mer me te miret per vete . Ne duam zduam jemi gjithmon me lufte me veten ne nje menyr apo ne nje tjeter , per te qen nje “grua e bukur “ . Cdo gje eshte e bukur kur ke nje shpirt te bukur .. sa do te perpiqesh nqs nuk je shpirt i bardhe zdo jesh kurr e bukur ..
 
Hyeda e shihja shpesh në rrugën e Elbasanit ishte ne moshe me e madhe! - binte ne sy nga ngjyra e lekures dhe flokët 😥pa fjalë!
 
Jo jo se kish shoqeri boll , gjithe brezin e saj
Albi nako, e spo me kujtohen gjithe shoqeria e tyre si emra
Te tere balerine qe bene revolucion atyre viteve :)
Ne i shihnim ndryshe, hueden, te emen e gjyshen
 
Top