• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ti them,apo jo???

Lauri

Anunnak
Tomi me duket shume simpatik.Me pelqen shume.
Maria ka 10 vjet qe jeton me klaudion.Historia e tyre ecen mire.
Nje mbremje ne internet Maria njohu nje persin tjeter,Tomi.Dhe me te filloj nje relacion”virtual”i ndertuar ne chat,sms, me vone dhe telefonata.Me vone te dy konfermojne njeri tjetrit dashurine e porsalindur.Por nuk takohen.Maria pas nje muaj njohje me Tomin vendos te shkepuse cdo lidhje,per Maria eksperjenca eshte mbydhur.[Te dua shume.Historia jone mori fund,nuk dua te vazhdoj me].Kane qene fjalet e fundit nepermjet nje telefonate.Dhe ndjen qe nuk eshte treguar e sinqerte me Klaudion.

-Duhet ti tregoje Klaudios se cfare ka ndodhur me nje person tjeter(Tomin),ndonse virtualisht.
Apo te heshte per gjithmone???
-Ju si do vepronit???
 

Attachments

bella

Anëtar i Nderuar
Hmmmm eshte dicka e komplikuar sepse ka ndjenja kontradiktore dhe duke mos dashur te bej te vuaj partnerin e saj, Maria duhet te vendose ti thote apo jo per kete flirt dashuri virtuale qe ajo ka pasur.
Tja thote, ndoshta prish nje marrdhenie te gjate dhe qe ka lindur nga nje ndjenje qe prej 10 vjetesh....Dicka qe ajo nuk e deshiron....Te mos ja thote, ndoshta fshehja e kesaj ben te mundur nje humnere ne kete lidhje.
Por duke marre rrezikun parasysh ne te dyja rastet, ndoshta ka nje zgjidhje per te.
 

inushja2

preshevare
interesante si story !

mmm them se edhe po tia thoshte ... AI duhej te lumturohej qe Maria (ri) zgjodhi perseri ate ? ! :D lol
 

Devil

Anëtar i Nderuar
Edhe ska pse ti thote funi fare eksperiencat e njeriut jan te shumta .. mos duhet ti themi te gjitha?
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
sbesoj se duhet tia thote.....
nuk ka pse ti themi gjithcka na ndodh partnerit.,ajo ne fund te fundit te parin zgjodhi kshuqe vetem sa do krijonte ndonje konflikt kot......
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
interesante si story !

mmm them se edhe po tia thoshte ... AI duhej te lumturohej qe Maria (ri) zgjodhi perseri ate ? ! :D lol
dmth sipas llogjikes tende inushe duhet ti thote dhe faleminderit qe nuk e tradhetoi apo jo ????

Sa per temen cdo gje bazohet se cfare karakteri tregon femra dhe sa i lejon ajo gjerat ti dalin nga kontrolli une jam i besimit qe ne nje lidhje duhet te jesh i sinqerte dhe besoj se duhet tja thote......
 

Jeta

Anëtar i Respektuar
Pasi ia tha Tomit se e do shume, mirepo s'mund te jete me te, s'ka pse i thote. Perndryshe nese do ndahej nga ai Klaudio a si e pat (LOL) per te qene me Tomin, edhe me ia thane s'kish ba keq.
Meqe nuk jam ndodhur ndonjehere ne nje situate te tille, nuk e di si do veproja. Une zakonisht kujdesem mos t'i perziej ndjenjat.
 

inushja2

preshevare
dmth sipas llogjikes tende inushe duhet ti thote dhe faleminderit qe nuk e tradhetoi apo jo ????

Sa per temen cdo gje bazohet se cfare karakteri tregon femra dhe sa i lejon ajo gjerat ti dalin nga kontrolli une jam i besimit qe ne nje lidhje duhet te jesh i sinqerte dhe besoj se duhet tja thote......
Sado qe po e thoja me shum per humor..tani qe e mendoj me mire e rithem po te njejten me plot seriozitet

Tani, nese eshte e dasura jote ose i dashuri im, kjo nuk do te thote se une e kam PUSHTUAR dhe se duhet se sben te jet imi pergjithmone
AI/AJO kan gjithmone te drejten te marin vendime mbi jetet e tyre ashtu sic e shikojn me t drejte Sepse kur kjo vajza e historis arriti te gjej ngrohtesi te ky djali , qofte virtuale, duke e pas afer ate qe e kishte ..nuk mendoj se ishte nje lidhje aq ideale sa mund et duket sepse KURRE nuk mund t ndjehesh konfuz nese ti vertet e do dike...E nese kjo dashuri ka mar fund, atehere na turbullon nje tjeter po eshte ndrgjegja qe sna le ta pranojm leht

Askush sdo qe ti ndodhi..po ja qe jan gjera qe ndodhin ! :D
 

lucky_strike

IT`S TOASTED
do dema maria
 

Lauri

Anunnak
Po jap edhe une mendimin tim.
As une nuk do ti tregoja gje.Thjeshte se mes tyre nuk ka ndodhur asgje reale.Dhe pse te gjith ne kemi nje sekret te vogel ne nje qoshe te fshehur...,edhe pa ndonje rendesi te madhe.
 

alfonci

Veri investigatio
histori tipike e nje femre "moderne", flet me nje i buzeqeshe tjetrit dhe mendon per nje te trete...

Fati i mire per te ka qene se ajo nuk e ka patur afer ate Tomin, apo kush ishte ai qe ajo njohu ne internet se perndryshe tradhetia kishte kaluar cdo kufi.

Te mos ja thuash per mua do te thote qe ai nuk po tregohet e sinqerte me te pasi ne nje fare menyre kjo eshte dicka per tu cilesuar si tradheti dhe nese jo fizikisht shpirterisht dhe psikologjikisht ajo e ka bere ate.

Nuk qendron brenda konrizave te nje lidhjeje serioze, te sinqerte ku te mbizoteroje respekti i ndersjellte dhe mirekuptimi nese ajo nuk ja tregon.
 
sa gjynaf Tomi,nuk di c"ka humbur!(virgjereshen Mari)

po ja tha Klaudios,e humbi dhe Klaudion!

ps.tradhetia me e rend eshte kur tradhton shpirterisht !
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
per mua me mire ti tregoje qe ka patur nje moment dobesie dhe qe ka kuptuar gabimin...(ndoshta gabimi ka qene dhe i klaudios qe e ka lene menjane!)
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Sa e dobet dhe kjo Maria ,ca i mungoi nga Klaudio???
Tashi njecik me problem kjo puna e te thenes ,se ja e tha ,po si do e marre ky Klaudio se :konfuz:
Me mire te heshte per momentin,ndoshta jo pergjithmone:)

Mua me shume me vjen keq per Tomin :(
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Ketu perfundon historia ...

Po me pas, nuk postoi me Maria tek fv :D apo u shkeput vetem nga Tom fatkeqi :p

 

valentina

Antarë
nje keshille

::un mendoj qe ti duhet ti tregosh per ate qe te ka ndodhur,se nuk ka nje me te bukur se te jesh e sinqert me partnerin tend....
(TE DUASH TE TE DUAN
TE DASHUROSH TE TE DASHUROJN
JAN MOMENTET ME TE BUKURA
QE MUN TE PERJETOSH)
 

Anisa1989

Antar Aktiv
Sinqeriteti tek nje copje eshte fondamental!!Per mua duhet te jesh e sinqert me partenerin
 

eldi

trafikante
kur skan pat lidhje pse duhet tia thot????

ai ka qene thjesht nje dashuri virtuale, dhe pse duhet te prishe nje dashuri reale.

keshtu qe mendoj te mos tia thot.
 

WxP

Tech
Me sinqeritetin qe mund te shfaqi, mund ta bej edhe me shume per vete klaudion. Por nuk do te thote qe mund te ndoll e kundra... Gjithesesi varet nga temperamendi i klaudios edhe menyra e te shprehurit te marias...
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
sinqeriteti duhet gjithmon n'qift..mu nuk m'vjen mir nqs dikush m'rren dhe m'mashtron kshtu qe as tjetrit nuk ja boj..
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Patjeter qe duhet ti thot klaudios..se prap tradhti eshte dhe kjo;)
 

Mistrecja

Antar Aktiv
Do ja thote ajo apo dikush tjeter cdo gje del ne shesh.Me mire ta mare vesh nga goja e asaj sesa nga e dikujt tjeter.E rendesieshme mos ta mbaj brenda vetes se do lendohet shume.:puc:puc
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
per mua me mire ti tregoje qe ka patur nje moment dobesie dhe qe ka kuptuar gabimin...(ndoshta gabimi ka qene dhe i klaudios qe e ka lene menjane!)
E nje mendjen me kete yllin ketu...
 

EMANUEL_78

hajduti
me miere ta takoj Tomin.....te bejne ca kan per te bere.............dhe pastaj ti
tregoj klaudios......se po ja fali tradhetin virtuale..ja fal edhe ate realen....
 

ana88

vlonjate tipike
e po ta thoshte,se keq s'do bente
 

Elushe

Vogëlushe
Tomi me duket shume simpatik.Me pelqen shume.
Maria ka 10 vjet qe jeton me klaudion.Historia e tyre ecen mire.
Nje mbremje ne internet Maria njohu nje persin tjeter,Tomi.Dhe me te filloj nje relacion”virtual”i ndertuar ne chat,sms, me vone dhe telefonata.Me vone te dy konfermojne njeri tjetrit dashurine e porsalindur.Por nuk takohen.Maria pas nje muaj njohje me Tomin vendos te shkepuse cdo lidhje,per Maria eksperjenca eshte mbydhur.[Te dua shume.Historia jone mori fund,nuk dua te vazhdoj me].Kane qene fjalet e fundit nepermjet nje telefonate.Dhe ndjen qe nuk eshte treguar e sinqerte me Klaudion.

-Duhet ti tregoje Klaudios se cfare ka ndodhur me nje person tjeter(Tomin),ndonse virtualisht.
Apo te heshte per gjithmone???
-Ju si do vepronit???
Interesante si histori.

Rrefimi tek Klaudio do e bente ate jo te sigurte per ndjenjat e Marias dhe do te sillte probleme te metejshme, i.e. mosbesimi etj. Kjo zgjedhjen e beri qe ne momentin kur i dha fund "njohjes" me Tom.
 
Top