Ti ❤

Status
E mbyllur për postime të tjera.
Motra eshte shoqa e pare ne jet , edhe pse nuk na ka lindur e njejta nene ,ne damar rrjedh i njejti gjakë.E bej kete dedikim per ty pavarsisht se nuk do e lexosh asnjehere per te vetmen arsye sepse nuk eshte ndonje gje qe ti se di .Nuk eshte arsye kush e di sa e forte por kisha nevoj te shprehem diku meqense tek ty nuk shprehem dot drejtperdrejt por gjithmone ta vertetoj me vepra dashurin time ...mora shkas te shkruaj disa rreshta melankolike disi per ne .Jemi rritur se bashku duke kaluar momente nga me te hidhura tek me kulminantet e lumturis.Nuk ja kemi leshuar doren asnjehere njera tjetres ,por me kalimin e viteve ne u rritem dhe rritja na largoj.Ti je large meje ,une large teje .Edhe pse large perpiqem me cdo kushte qe te mbaj amanetin e xhaxhit (prindi 2 per mua).Me kujtohen kaq shume kujtime te harruara ne thellesit e shpirtit dhe kur i prek lendohem .Nuk ta them ndonjehere por e adhuroj guximin dhe forcen tende.Ashtu si ty edhe une nuk e harroj dot kete date 23.05 .2015 .Nje nate e zeze qe na shkaktoj traume,frike dhe plage qe nuk do sherohen kurre edhe pse do veniten .Me kujtohet qe qendroja e forte per here te pare dhe ajo vajza e dobet e ndieshme qaramane brenda meje u zhduke . Lutesha per me mire , lutesha per ne , lutesha qe te te ikte dhimbja sadopak.Por ti nuk ishe si une e dobet ,e perqafove jeten sa hap e mbyll syt...a thua sikur nuk kishte ndodhur asgje , e gjete forcen dhe u ringrite perseri .Pavarsisht cdo gjeje jeta vazhdon.Motoja jone si rrjedhoje e kesaj ngjarje u be "Vazhdo te ecesh perpara" . Dhe ja tek jemi tani kemi ecur kaq shume perpara sa qe rruget na jane ndare.Jemi shume shume large dhe ne drejtime te ndryshme .Nga largesia kam kuptuar qe lidhja jone eshte me e forte se cdo lidhje motrash .Ndoshta nuk ka kuptim qe shkruaj per ty ketu(ti nuk ke si e lexon) ,po per mua nuk ka rendesi thjesht ashtu me erdhi dhe keshtu veprova .Kuptimi i gjithe kesaj je ti ,kaq mjafton si shpjegim ❤.Ndoshta kur ta lexoj kete shkrim me vone do me duket absurde ,por tani kam nevoj te flas per ty dhe mallin qe ndiej ❤
 
Redaktimi i fundit:
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top