Tifozët Gjermanë

PaTo_MiLaN

Antarë i Respektuar
Titulli: Tifozët Gjermanë

Cuneyt Cakir do të jetë arbitri kryesor i GJERMANFINALES së Wembleyt. Tani është hera e parë që ju, tifozë gjermanë, nuk keni frikë nga tolerime të gjyqtarit, sepse të dy ekipet gjermane janë ..
 

FBI

Antarë
Titulli: Tifozët Gjermanë

Mediat spanjolle zbulojnë detajet e reja të kalimit të mundshëm të Ter Stegenit te Barcelona. Së pari theksohet se portieri nuk ka klauzolë largimi, gjë që detyron katalanasit të futen në bisedime serioze me 'Gladbachun. 'Transfermarkt.de' e ka vendosur vlerën e Ter Stegenit rreth 10 milionë euro, por kur bëhet fjalë për një transferim në Barcelonë, shifrat rriten automatikisht. 'Gladbachu kurrsesi nuk do të lejonte që një talent si ai të largohej për 10 milionë euro. Barcelona duhet të bëhet gati që të paguajë 6-7 milionë euro më tepër.

Marc Andre Ter Stegen The next Generation - YouTube

215306_10151598724081591_705066947_n.jpg
 
Last edited by a moderator:

FBI

Antarë
Titulli: Tifozët Gjermanë

Mediat spanjolle zbulojnë detajet e reja të kalimit të mundshëm të Ter Stegenit te Barcelona. Së pari theksohet se portieri nuk ka klauzolë largimi, gjë që detyron katalanasit të futen në bisedime serioze me 'Gladbachun. 'Transfermarkt.de' e ka vendosur vlerën e Ter Stegenit rreth 10 milionë euro, por kur bëhet fjalë për një transferim në Barcelonë, shifrat rriten automatikisht. 'Gladbachu kurrsesi nuk do të lejonte që një talent si ai të largohej për 10 milionë euro. Barcelona duhet të bëhet gati që të paguajë 6-7 milionë euro më tepër.
 
Last edited by a moderator:

FBI

Antarë
Titulli: Tifozët Gjermanë

Kevin de Bruyne është çelësi i zgjidhjes së kontratës së Schürrles me Leverkusenin, por belgu duket se ka ndryshuar mendim. Parashikohej se ai do të kalonte te klubi i aspirinave dhe gjermani te Chelsea, por planet kanë ndryshuar. Pas stërvitjes me Werderin, De Bruyne u shpreh për 'BILD': "Dortmundi? Po, do të më shkonte! E kam ndjekur shumë, sidomos në Champions. Ata arritën aty ku shkoi edhe Bayerni, gjë e madhe! Shohim si shkon!"

Po si e komenton drejtori sportiv i Leverkusenit? Wolfgang Holzhنuser u shpreh: "Ne kemi folur me De Bruynen. Ai është shfaqur pozitiv ndaj qëllimeve tona, por i takon klubit të tij (Chelsea) dhe trajnerit të tij të ri të vendosë."
 

FBI

Antarë
Titulli: Tifozët Gjermanë

45 milionë euro - klauzola më e lartë e BL-së!

Pikante Schalke 04! Julian Draxler rinovoi kontratën deri në vitin 2018, por tashmë një detaj tjetër është shtuar në kontratën e tij. Ai ka një klauzolë largimi prej 45 milionë eurosh. Deri tani, kjo është shifra më e lartë në Bundesligë. Kush dëshiron të blejë yllin e Gelsenkirchenit, tani e di shifrën që duhet të paguajë.
 
Top