Tifozet sulmojne gjyqtarin ne Mynih

sabah

Anëtar i Respektuar
Jo vetem ne Shqiperi tifozet mund te cajne rrethimin e stadiumit dhe te sulmojne gjyqtaret. Skandali i radhes eshte shenuar ne Gjermani ne nje ndeshje te Bundesliges 2. Tifozet e skuadres Mynih 1860 kane hyre ne fushe duke sulmuar gjyqtarin e ndeshjes pas humbjes se skuadres se tyre me Ahlen e vendit te fundit (0:1). Ata kane shfryre te gjithe inatin e tyre mbi gjyqtaret e ndeshjes, nderkohe qe i menjehershem ka qene reagimi i trajnerit Evald Lienen. “Ky eshte nje krim dhe qe ska te beje me futbollin. Kjo eshte e paimagjinueshme. Kjo nuk mund te pranohet kurrsesi”,- ka deklaruar Lienen. Sipas parashikimeve skuadra e Mynih 1860 rrezikon qe te luaje pa tifoze per disa ndeshje nderkohe qe tifozet qe sulmuan gjyqtarin minimalisht nuk do te kene me mundesine te shkojne ne stadium per 3 vjetet e ardhshem.
 
Redaktimi i fundit:
Top