Tifozët të etur për rikthimin në stadium, “avullojnë” biletat për eksperimentin në ndeshjen e dy kombëtareve europiane

Në vetëm 30 minuta, kanë avulluar 5 mijë bileta për ndeshjen eliminatore të Kupës së Botës me Holandës dhe Letonisë, e cila do të luhet më 27 mars3026717.jpg
Në Holandë vendosën të bëjnë një eksperiment, për rikthimin e tifozëve në stadium, në prag të Europianit, i cili do të zhvillohet këtë verë. Federata e këtij vendi, vendosi që të nxirrte në sitje 5 mijë bileta për ndeshjen eliminatore të kombëtares së tyre ndaj Letonisë.

Reagimi i tifozëve ishte i menjëhershëm, teksa për 30 minuta, i morën të gjitha biletat. Në ndeshjen që do zhvillohet në “Johan Cruyff Arena”, do të bëhet eksperiment për rikthimin e tifozëve, ku ata do të vendosen në pjesë të ndryshme të stadiumit, dhe do të lejohen aty të gjithë personat që rezultojnë negativ ndaj virusit. Interesi i tifozëve për të siguruar një biletë ka qenë shumë i madh, diçka që tregon se janë të etur për t’u rikthyer në stadium.

PANORAMASPORT.AL
 
Top