Tragjedi në Moskë, vdes Andrea Antonelli

Arfenilla

Themelues i Forumit
ThemeluesTragjedi në botën e motoçiklizmit. Andrea Antonelli ka gjetur vdekjen në qendrën mjekësore të Moscow Raceway, si rezultat i një aksidentit të tmerrshëm të pësuar në xhiron e parë të javës së provave të "Mondial Supersport" në Rusi.

Motoristi nga Castiglione del Lago i Perugias, 25 vjeç, e ka humbur kontrollin me motorin Kawasaki ZX-6R të tij, teksa po garonte me një shpejtësi rreth 250 km/h, ndërsa më pas u shtyp nga bashkëkombësi i tij i Hondas Lorenzo Zanetti. /alb
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Tragjedi në Moskë, vdes Andrea Antonelli

E pash live kur ndodhi kjo...po si degjova me lajmet me pas.
Thash mos kishte ndonje shpres per te shpetuar por paska
vdekur..gjynah!

Fajin e kane ata qe organizojn keto garat..dhe duke e pare
kohen e keqe e lane te vazhdonte gara!!

Ah mjere ky qe iku..
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Tragjedi në Moskë, vdes Andrea Antonelli

Po vete motorristet nese sjane te sigurt per ate gare mos ta fillojne,jeta eshte me e shtrejte se cmimi
 
Titulli: Tragjedi në Moskë, vdes Andrea Antonelli

Duhet te kuptoni, qe ate se shtyu asnjeri!
ai vdiq nga pasjoni tij..:( rip..
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Tragjedi në Moskë, vdes Andrea Antonelli

RIP keti motoristit ..
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Tragjedi në Moskë, vdes Andrea Antonelli

Gjynah.:(
U preht ne paqe.
 

cent

...Lontano
Titulli: Tragjedi në Moskë, vdes Andrea Antonelli

Si cdo sport qe ka rrezikun e vet
U Preht ne paqe.
 
Top