Tregtia me drogë sjell mbi 60 miliardë dollarë në vit në SHBA

E3

Anëtar i Nderuar

Tregtia me drogë “dilerëve” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) u sjell të ardhura vjetore prej 63 miliardë dollarë.

Këtë sot e lajmëruan autoritetet meksikane, të cilët bënë të ditur se çmimi i një kilogram kokainë është për 50 herë më i lartë në SHBA dhe Evropë, se sa në Kolumbi dhe Meksikë.

“اmimi i një kilogram kokainë në shtetet si Kolumbia dhe Meksika arrin 2.198 dollarë, ndërsa nëpër qytetet e SHBA-ve dhe Evropës, ai mund të arrijë edhe deri në 97.400 dollarë”, deklaroi ministri meksikan i Sigurisë, Genaro Garsia Luna.

Ai mestjerash sqaron edhe atë se në Meksikë për shkak të luftës mes narkodilerëve prej vitit 2008 deri më sot janë vrarë mbi 10 000 njerëz.
*Makfaks*
 

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
po pse ca kujtoni ju, ktej ne itali iku mafia ska mo lek ncncncncnc na lan si dele hahaha a si skom ardh ne fillimin e viteve 90 cazzo
 
Top