Tremben nga tigri, majmunët pësojnë infarkt - VIDEO

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Tremben nga tigri, majmunët pësojnë infarkt - VIDEO


12 majmunë janë gjetur të ngordhur në një pyll në Indi dhe sipas veterinerëve ata kanë pësuar njëkohësisht infarkt në zemër pasi janë trembur nga një tigër.

Majmunët u gjendën nga banorët e zonës, të cilët u habitën nga kjo vdekje kaq masive e majmunëve.

Fillimisht u dyshua se majmunët ishin helmuar, e për këtë arsye u nis edhe një hetim për të gjetur fajtorët, por pas analizave u arrit në konkluzionin se kishin pësuar njëkohësisht infarkt.

“Majmunët mund të kenë ngordhur nga një ulërimë e ndonjë tigri që ka kaluar në atë zonë”, deklaroi një prej veterinerëve, shkruan Daily Mail.

/ Top Channel
 
Ahahah,hera e pare qe degjonin ulerimen e nje tigri ne fakt ne pyll,ja shiko ne ...jemi mesuar tashme ne kete kasaphane qe eshte bere me keq se xhungel...s'na vret me asgje! :p
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
I kam inat keto kafsht e rrezikshme..sidomos tigrin dhe luanin..nga koha se kam par duke sulmu ni turist ,derisa po bente foto dhe me e keqja ne sy te fmive!nuk i kam qef me.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
I kam inat keto kafsht e rrezikshme..sidomos tigrin dhe luanin..nga koha se kam par duke sulmu ni turist ,derisa po bente foto dhe me e keqja ne sy te fmive!nuk i kam qef me.

Kesaj rradhe ishte i uritur...se here te tjera ruhet ose i mbyll syte kalamonit me nje puter dhe i ha babin.
Gnaaaam!!
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Ne fakt une mezi pres te marresh zjarr si zhiva. E te shuhesh po si zhiva po hajt mo :p

Epo qe te ndizesh duhet qe nje pjeshke si ty te te ndezi por ti aha se ben dot.. ;)
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Top