Troc!

Marla

Quo Vadis!
Nga Ertila Zaloshnja


Në vendin tim, në vendin tënd lipset si nevojë urgjente vrasja e frikës. Me varje në litar.
Në vendin tim dhe tëndin duhet zhdukur nga rrënja zgërdhirja e surratzgerdhires Manastirlliu . Në vendin tim lipset nevoje urgjente per gazetare, njerez, qytetare e forume ku te ngrihen pyetje se çfarë bën kjo surratzgerdhira me paret e tenderave që shkojne per mirembajtjen dhe permiresimin e kushteve spitalore?????
Edhe nese kjo surratzgerdhira zë ndonjë vrimë nga del tym dhe e servir si arritje te saj dhe te partise, keto jane bere me paret e taksapaguesve apo me leket e mamit te vet??????
Apo mamit parti???
Kjo surratzgerdhira naziste është denoncuar kohe me pare per nje vjedhje tenderi disa miliona eurosh ne sistemin shendetesor. I ne nje llogari e thjeshte dhe doli se objekti mund te riparohej edhe me gjysmen e shumes se deklaruar ne tender. Surratzgerdhira Manastirlliu e kuptoi rrezikun qe i kanosej dhe fap me nje te rene te lapsit e gjysmoi shifren e tenderit. Ku ishte e destinuar te shkonte gjysma tjetër disa milioneshe?????????
Ku???????
Në xhepat e kujt?????
Personeli mjekesor qe mban mbi supet e tij te brishta këtë barrë të stermundimshme duhet te distancohet nga figura si kjo e surratzgerdhires e te mos e duartrokase më me hov neper pallate ogurzeza kongresesh, por te gjejë kurajo e ta shporri këtë fare te keqe nga pushteti.
Ufff se nuk është duf!
Është ulerimë ne zbrazeti per gjithë ata njerëz të mjerë që po kridhen në borxh e po blejnë bombola oksigjeni.
Oksigjeni merret i monitoruar e ne kushte rreptesisht spitalore o njerez te mjerë.
Në vend qe te kridheni ne borxh per nje bombul absurditeti ku keni varur firomen e fundit, kridhuni ne kurajon te kerkoni te drejtat tuaja qe u jane mohuar nga surreterrit e zgerdhire qe pozojne sallave plenare tip si fshati digjet, kurvarët po krihen.
U kerkoj me ngulm duke iu lutur 1f64f.pngte gjitha infermiereve te ndergjegjesojne sa te munden e mbi te gjitha te ndihmojne sa e si te munden kedo qe kane afër ne këto ditë të errěta që po kalon Shqipëria ime, jotja, jona! 2764.png
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Ti Marla ke nai koment per kete fenomen apo thjesht percolle mesazhin. :D
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Eshte e dhimbshme kjo situate . Mjere ate qe e zen halli e se perballon dot.
pikerisht kto jan sto fenomenet dhe situata qe po thoja ate dite tek tema e vaksines kunder virusit Marlushe..qe nuk ka siguri pa portofolin plot ne Shqiperi .
Me dhemb zemra kur lexoj kto shkrime e ndjej keqardhje per ata njerez qe humbin familjare pikerisht per kte arsye .
Zot na ruaj ? e shpetoje ate vend nga ata njerez qe din vetem te vjedhin e te vrasin
 

Katil

Antarë i Respektuar
E tha troç e tha por kujt ja tha...popullit thesit miellit?
 
Top