Trondit shkencëtari: Njeriu është emigrant në tokë

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Trondit shkencëtari: Njeriu është emigrant në tokë

shkenc.jpg


Njeriu nuk është krijuar as nga zoti, e as nuk ka ardhur nga majmuni.

Ky është përfundimi i një studimi të fundit nga shkencëtari Daniel Angles-Alcazar i cili ka deklaruar se nuk jemi "autokton" në këtë planet.

Sipas tij, njeriu ka mbërritur miliada e miliarda vite më para nga hapësira.

Ky është një zbulim relativisht i ri për shkencëtarët, që thonë se bëhet fjalë për erëra të forta në hapësirë që transportojnë me vete materiale nga njëra galaksi në tjetrën.

"Duke pasur parasysh sesa shumë materie e ekstragalakstike mund të ndodhet në galaksinë tonë, mund ta quajmë veten pa asnjë frikë si emigrantë ndërgalaktikë", thotë shkencëtari në fjalë. /albeu.com/
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Ja u shtua edhe nje teori tjeter... mgjth nuk eshte dhe aq bindese me sa eshte pasqyruar ne kete shkrim... do me pelqente nqs do te gjenit artikullin e plote...;)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Interesante eshte fakti qe ne hapesire ka te njejtat materiale qe ka ne toke.

Perpos kesaj duhet te dini qe se fundmi eshte zbuluar nje tj planet me -60 grade dhe max 20 grade celsius.
E keqja e ketij planeti qendron ne largesine rreth 11 vite drite larg :)
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Interesante eshte fakti qe ne hapesire ka te njejtat materiale qe ka ne toke.

Perpos kesaj duhet te dini qe se fundmi eshte zbuluar nje tj planet me -60 grade dhe max 20 grade celsius.
E keqja e ketij planeti qendron ne largesine rreth 11 vite drite larg :)

Sa I bie te shkosh me kembe o Nikki?;)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Sa I bie te shkosh me kembe o Nikki?;)

Ashtu nuk e di. Ama nese flasim per efektin e gjuajtjes ( sikur puna e llastiqeve qe ke gjuajtur zogj ne epoken tende)
mbi sonde max ka arritur 80.00 km/h
Keshtuqe 1 vit drite jane 13.500 vite
Keshtuqe 11 vite jane 148.500 vite jete.

Material i perkthyer.
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Ashtu nuk e di. Ama nese flasim per efektin e gjuajtjes ( sikur puna e llastiqeve qe ke gjuajtur zogj ne epoken tende)
mbi sonde max ka arritur 80.00 km/h
Keshtuqe 1 vit drite jane 13.500 vite
Keshtuqe 11 vite jane 148.500 vite jete.

Material i perkthyer.

Faleminderit per informacionin...;)

Pjesen e pare nuk ta komentoj se je teper antike per te kuptuar epoken time..;)
 

Zana1

Braveheart
Perderisa funskionojme ne baze te energjise , it makes sense ... & u can't destroy energy , so we carry on living somewhere else ... even though pronounced dead in earth.

Mirepo , Kurioziteti ngelet tek ...realiteti qe na rrethon ne te vertete dhe kontradita qe na lidh me token: alive vs dead ? Mos valle thelle e thelle , jemi ne planetin e gabuar ?! Ose mbase realisht thjeshte nuk egzistojme , kshu sic e mendojme ne vete ... packa halucioneve qe na kane ndertuar rreth nesh.
 

ricky_ch

******
Pyetja më logjike pas këso konkluzash është: How do you know?
Nganjëherë më shumë i kuptoj budallenjtë dhe të paditurit, se këta
që kanë studiuar e na tregojnë budallakira të radhës...

Ajnshtajni ka thënë se imagjinata është më e fortë se mendja,
por ama edhe jo të sjellësh çfardo bagle që të paraqitet në imagjinatë...
 
Redaktimi i fundit:

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Trondit shkencëtari: Njeriu është emigrant në tokë

shkenc.jpg


Njeriu nuk është krijuar as nga zoti, e as nuk ka ardhur nga majmuni.

Ky është përfundimi i një studimi të fundit nga shkencëtari Daniel Angles-Alcazar i cili ka deklaruar se nuk jemi "autokton" në këtë planet.

Sipas tij, njeriu ka mbërritur miliada e miliarda vite më para nga hapësira.

Ky është një zbulim relativisht i ri për shkencëtarët, që thonë se bëhet fjalë për erëra të forta në hapësirë që transportojnë me vete materiale nga njëra galaksi në tjetrën.

"Duke pasur parasysh sesa shumë materie e ekstragalakstike mund të ndodhet në galaksinë tonë, mund ta quajmë veten pa asnjë frikë si emigrantë ndërgalaktikë", thotë shkencëtari në fjalë. /albeu.com/
Sipas kesaj qe thuhet ketu atehere ky nuk na qenka shkencetar. :D

Se nje shkencetar e di qe njeriu nuk ka ardhe nga majmuni :D
 

Zana1

Braveheart
Pyetja më logjike pas këso konkluzash është: How do you know?
Nganjëherë më shumë i kuptoj budallenjtë dhe të paditurit, se këta
që kanë studiuar e na tregojnë budallakira të radhës...

Ajnshtajni ka thënë se imagjinata është më e fortë se mendja,
por ama edhe jo të sjellësh çfardo bagle që të paraqitet në imagjinatë...

A nuk bien ne kundershtim edhe me besimin tend, kjo thenia e k'tij ?

Lere imagjinaten, study things around u & urself.

Kjo c'fare thote ky, per mua it makes sense more then anything else ... so far.

Na ka sollur era ne planetin e gabuar dhe i jemi pershtatur, kemi evoluar. loool
 

Aragon

Anëtar i Respektuar
E ka pas sarkazem.

Mandej ne e ndajme paraardhesin e njejt me majmunet, per ate njerezit grupohen si Primate bashke me gorillat, shimpanzet, orangutanet.

Thjeshte majmunet ngjajne me afer me paraardhesin ton ngaqe njerezit kane evoluar shume.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Sipas kesaj qe thuhet ketu atehere ky nuk na qenka shkencetar. :D

Se nje shkencetar e di qe njeriu nuk ka ardhe nga majmuni :D

hahahahahahahahhaa :) qendron kjo qe thua ndoshta.

Ama ne lidhje me tezen,une gjithnje e kam ditur qe jemi te perj-ardhur nga pjese tjera te universit.
Ndoshta nga ndonje yll,me pelqen ta besoj.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Perralle e lezetshme ngjan por jo e re , e kemi pare dhe ne filma .
Une mendoj qe jemi nje mutacjon i ariut , biles kam dhe argumente .
 

KAON

Anëtar Aktiv
E vetmja specie ne kete planet qe natyra e trajton si te huaj. Provoni te rrini 10 min lakuriq ne mal ose ne te ftohet :)
 
Top