Tronditet Kroacia, tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.3 godet vendin

1588350826_termet1-770x434.jpg


KROACI

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Kroacinë pak minuta më parë. Sipas informacioneve të para, tërmeti ishte me magnitudë 6.3 të shkallës rihter.

Qendra Evropiane e Tërmeteve raporton se lëkundja ka një thellësi 10 kilometra dhe një distancë 46 kilometra nga Zagrebi e 9 kilometra nga Sisak.

Balkanweb
lg.php
 

Attachments

  • 1588350826_termet1-770x434.jpg
    1588350826_termet1-770x434.jpg
    53.5 KB · Shikime: 0
  • 1588350826_termet1-770x434.jpg
    1588350826_termet1-770x434.jpg
    53.5 KB · Shikime: 0
Sipas mediave deri ne Austri ishte ndje.

Ndersa komentet nga Zagrebi e pershkruanin me nje zhurme te llahtarshme dhe te frikshme.

I ka marre me rradhe mduket vendet e ballkanit, Shqiperia, Greqia, Turqia, Kroacia....
 
Top