Truecaller

Odeon

Relax
Android/ios playstore/appstore

Program free i cili sherben per te pare kujt i perket nje numer telefoni kudo ne bote, mjafton qe numri te jete regjistruar njehere ne rrjet me çfaredo te dhenash dhe do ju shfaqet ne ekranin e telefonit tuaj emri i numrit te cilin nuk e keni ne kontaktet tuaja.
Gjithashtu mund te kerkoni dhe manualisht nje numer se kujt i perket, programi ofron kompanine kujt i perket numri, emrin nese eshte i regjistruar dhe shtetin.

Kjo eshte nje menyre per te mos u besdisur nga numra te panjohur.
 

Opium

Dyrrah
Kap te gjitha rregjistrimet , prsh mundet qe ai nr te jete ne fb apo ne webpage te ndryshme del personi teorikisht qe e posedon.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Zhdukeni urgjent sepse nese lexoni me kujdes Truecaller akseson cdo te dhene tuaj personale duke filluar nga phonebook , photo dhe email!
 

Aver

VIP
Zhdukeni urgjent sepse nese lexoni me kujdes Truecaller akseson cdo te dhene tuaj personale duke filluar nga phonebook , photo dhe email!

Eshte me zgjedh nqs deshiron ti lejosh akses ne phonebook me sa e pash. Une nuk i lejova.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Eshte me zgjedh nqs deshiron ti lejosh akses ne phonebook me sa e pash. Une nuk i lejova.

Une e instalova dhe me pas e c'instalova prape.
Aksesi i shkon automatikisht dhe jo vetem phonebook por edhe email..por ti si ta dush boje :)
 

Aver

VIP
Une e instalova dhe me pas e c'instalova prape.
Aksesi i shkon automatikisht dhe jo vetem phonebook por edhe email..por ti si ta dush boje :)

Une kam besim ne ty per keto gjera.. qe dmth po e qoj ne pakthim.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Une kam besim ne ty per keto gjera.. qe dmth po e qoj ne pakthim.

Shiko fotografinë 30451

Ja ku e ke, por pak jane ata qe i lexojne ....kshuqe mos shih rate, sepse si funksionalitet e ka realisht.
Une e kam testuar dhe yessss funksion.
Sot tel jane te gjithe me nga nje adrese emaili....

Pastaj lind pyeetja si e ka dhe ku e merr kete database infosh qe te nxjerr emer mbiemer adrese emaili?
 

Aver

VIP
Shiko fotografinë 30451

Ja ku e ke, por pak jane ata qe i lexojne ....kshuqe mos shih rate, sepse si funksionalitet e ka realisht.
Une e kam testuar dhe yessss funksion.
Sot tel jane te gjithe me nga nje adrese emaili....

Pastaj lind pyeetja si e ka dhe ku e merr kete database infosh qe te nxjerr emer mbiemer adrese emaili?

Rralle instaloj aplikacione por per secilin aplikacion te ri do te pyes ty njehere, serio.

Kete e kam, zanatit te huaj i them Puna e mbare.
 

Odeon

Relax
Une e instalova dhe me pas e c'instalova prape.
Aksesi i shkon automatikisht dhe jo vetem phonebook por edhe email..por ti si ta dush boje :)

Opinioni im;

Ne momentin qe Ju, Une, te tjeret logohemi ne rrjet (network) dalim totalisht zbuluar perpara çdo mendje te lige dhe kundrejt çdo organizate, qeverie etj qe zoterojne teknologjine per te patur akses ne paisjet tona.
Eshte e vertete qe Truecaller kerkon akses mbi llogarine tuaj, por me lejo te pyes kush nuk e ben? Whatsapp? Viber? Instagram? Facebook? Telegram? Scrib? Linkedin? Pra Teuecaller eshte njeri prej ketyre qe une citoj me lart.
Nje mendje e zgjuar krijon sepse eshte krijuese dhe nuk shikon vetem te keqen por edhe te miren. Fjala vjen; instaloje Truecaller jo ne paisje me sim cart por ne pc, apo ipad, ose nje sistem android/ios te pavarur dhe apliko kontaktet e tua atje. Ne kete rast edhe sikur ta kesh lejuar Truecaller-in te kete akses ne llogarine tuaj, nuk ka se çfare te gjeje perveç paçavureve qe mund te kemi ne nje paisje pa lidhje me telefonin.
Nje mendje e zgjuar perdor hilen e teknologjise qe do te t'ju a hedhe juve.

Te lajmeroj se nese do ndjekesh postimet e mia mbi ajo çfare une di per rrjetet sociale apo aplikacionet, atehere kam frike se nuk do e prekesh me mausin apo touchscreen-in e asnje paisje, ka mundesi qe edhe telefonit t'i ktheheni atij me rroten klasike ku stervisnim gishtat si per antistres.
 

Odeon

Relax
Shiko fotografinë 30451

Ja ku e ke, por pak jane ata qe i lexojne ....kshuqe mos shih rate, sepse si funksionalitet e ka realisht.
Une e kam testuar dhe yessss funksion.
Sot tel jane te gjithe me nga nje adrese emaili....

Pastaj lind pyeetja si e ka dhe ku e merr kete database infosh qe te nxjerr emer mbiemer adrese emaili?

Pergjigje e pyetjes suaj.

Truecaller eshte nje server me tracking-un me te fuqishem ne glob pas thepiratebay.se. Trucaller nuk te merr adresen tuaj ne menyre te fshehte dhe as pse ju i keni dhene akses ne paisjen tuaj.
Politika e Teuecaller eshte ndryshe dhe me ndiqni me kujdes qe te keuptoni si ndodh: Nese ju jepni numrin tuaj per regjistrim ne momentin fillestar te instalimit te ketij aplikacioni dhe ky numer egziston paraprakisht i regjistruar ne nje nga rrjetet sociale si viber, whatsapp, facebook etj te kesaj natyre, atehere Truecaller e gjurmon dhe e gjen kete numer me emrin ne te cilin poseduesi e ka regjistruar me pare dhe jo ne momentin e instalimit te ketij aplikacioni.
Njekohesisht Truecaller eshte sinkronizues i sakte i çdo adrese email perdorur nga numri i telefonit regjistruar ne rrjet.
Per tju bindur qe Truecaller respekton privatsine tuaj atehere merrni nje numer i cili nuk eshte regjistruar asnjehere ne rrjetet sociale dhe vereni ne termin e kerkimit te aplikacionit, ju siguroj qe Truecaller do sigloje vetem origjinen e vendit nga vjen ky numer por asnje informacion me tej pasi ska se ku ta gjeje nese (budallalleku) njerezor nuk e ka regjistruar ne rrjet me pare.
Si perfundim gabimet tona qe japim informacion dashje pa dashje nje ketu e nje atje per jeten tone ne rrjet, mblidhen sinkronizohen nga sisteme gjurmimi dhe kjo jo per faj te tyre por prej "zgjuarsise sone te madhe"


Odeon
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Odeon te gjitha sa the i di pasi kam goxha informacion.
Pikerisht databasen e truecaller apo app si motra te tij ne i furnizojme me info.
E kam provuar kete qe ke shkruar me siper dhe funksion sic e ke shpjeguar.
Por pse ti shtosh tel nje hallke me shume? :)
Personalisht e c'instalova pasi lexova me kujdes edhe shpjegimet se deri ku arrinte aksesi po aq edhe sipas keshilles te nje specialisti te fushes.

Kalofsh bukur
 

Odeon

Relax
Surespot, nje tjeter program per mesazhe te fshehura, i cili nuk lidhet aspak me kontaktet e telefonit tuaj dhe as me pjese te tjera te telefoni, fjala vjen numri celularit, account, etj etj.
Mesazhet e tij fshihen me nje klik te vetem dhe kjo vlen edhe per bashkebiseduesin tuaj, pra kur ju fshini nje mesazh automatikisht ja keni fshire dhe atij mesazhin tend.
Krijoni nje identitet sipas deshires dhe mos lejoni asnje akses nga surespot. Njekohesisht njoftoni bashkebiseduesin tuaj tju shtoje ne listen e tij me identitetin qe ju krijuat dhe bashkebisedim te mbare ne formen e enkriptimit 521 bit.

Per ata qe duan ta zhvillojne me teper programin duhet te dine qe eshte program open source 100%

image.jpg
 
Top