Turizmin e shpetuan patriotet

Barnaba

Antarë i Respektuar

Marla

InVinum Veritas
Nje lajm i bukur ne nje kohe te veshtire:

Rama nxorri nje pakete masash ndihme ekonomike per biznesin deri ne 10 milion xhiro vjetore 0 tvsh dhe 0 tatim fitim deri ne 2021shin.

Shpresoj ta bejne kete gje dhe per taksat vendore.
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
Se di sa e shpetuan ama situata ekonomike ne vend eshte katastrofike.
Keta i bejne buje shpetimit te turizmit, ndoshta me te drejte sepse ka shume familje qe me ate mbahen, por erdhi nentori prape dhe ka sa e sa familje qe jane ende neper çadra.
Shume shkolla nuk jane rindertuar dhe ne kete situate kaotike pandemie behet mesim me nga 4 turne ne shume shkolla te vendit.
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Se di sa e shpetuan ama situata ekonomike ne vend eshte katastrofike.
Keta i bejne buje shpetimit te turizmit, ndoshta me te drejte sepse ka shume familje qe me ate mbahen, por erdhi nentori prape dhe ka sa e sa familje qe jane ende neper çadra.
Shume shkolla nuk jane rindertuar dhe ne kete situate kaotike pandemie behet mesim me nga 4 turne ne shume shkolla te vendit.
Paguaj leke ti per shezllona ,kafet, dreken, naften kot se vjen hallua me bus dhe te merr meriten qe ka kontribuar per memedheun 😂😂😂😂
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Ce pyet per mua amore,une i kam xhepat e shpuara,sme rri leku as evroja as poundí😝
Amore un kontribuova per vendalinjte ata kontribuan per greqine me gjona te bukura ,te mira plot dhe ne fund u ndame peace out 😂😂😂😂😂😂
 
  • Haha
Reactions: Ivy

Ivy

.......
Amore un kontribuova per vendalinjte ata kontribuan per greqine me gjona te bukura ,te mira plot dhe ne fund u ndame peace out 😂😂😂😂😂😂
Ahahahahah edhe nese ske prish leke nuk ka rendesi se nuk hyn vetem ekonomia ketu,por dhe kenaqsia shpirterore dhe psikologjike,sidomos ne kete kohe🤣🤣🤣
Uroj mos te kesh thyer rregullat e distancimit amore se erdhe ne kohe te veshtire ti andej🤣
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Ahahahahah edhe nese ske prish leke nuk ka rendesi se nuk hyn vetem ekonomia ketu,por dhe kenaqsia shpirterore dhe psikologjike,sidomos ne kete kohe🤣🤣🤣
Uroj mos te kesh thyer rregullat e distancimit amore se erdhe ne kohe te veshtire ti andej🤣
1 pllom e 3 gishta amore me thane ne dogane mbaj distance se nuk ngel me here te pare 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
 
  • Haha
Reactions: Ivy

kitrra 123

plak gjufurrak
Pastaj dhe çmimet ishin me te lira kete vit. 1400 € per 4 nete ;)
 
Shpetuan?
Turizmi ka qene sektor me humbje te medha, thjeshte jane zbutur pak humbjet.
Turizmi do shpetonte nese qeveria do ndermerrte masa lehtesuese ne favor te ketij sektori jetik per ekonomine shqiptare.
 

Marla

InVinum Veritas
Shpetuan?
Turizmi ka qene sektor me humbje te medha, thjeshte jane zbutur pak humbjet.
Turizmi do shpetonte nese qeveria do ndermerrte masa lehtesuese ne favor te ketij sektori jetik per ekonomine shqiptare.

I mori masat fiskale per 2021shin.

Per 2020 asgje.Une do isha per bojkot nga te gjitha bizneset e turizmit me mospagim detyrimesh tatimore dhe taksash vendore.
 
I mori masat fiskale per 2021shin.

Per 2020 asgje.Une do isha per bojkot nga te gjitha bizneset e turizmit me mospagim detyrimesh tatimore dhe taksash vendore.
Te njejtin mendim ndava me persona qe jane te fushes dhe kane poste(Z.T i Mondialit psh) por nuk ishin dakord, fatkeqesisht!
 

Marla

InVinum Veritas
Ate qe ti quan 'kompleks' une e quaj thirrje te vazhdueshme per lexuesin qe te bejn kujdes. Thirrje te cilat ti i injoron, dhe je i lire t'i injorosh... Une thjesht nje pyetje bera sepse me cuditi se si e anashkalove poashtu postimin e Marles me siper ne kete bisede per sa u perket lehtesimeve financiare te sektorit te turizmit.

Dhe s'ke pse merzitesh pse une sulmoj Pamfletin.

@Legally_Sweet sheqo ca i ke bere ketij ciftuesit tat qe eshte bere agresiv si pitbull tepelene keto kohet e fundit :p ose me sakte ca nuk i ke bere lool
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
@Legally_Sweet sheqo ca i ke bere ketij ciftuesit tat qe eshte bere agresiv si pitbull tepelene keto kohet e fundit :p lool
Nuk i kam dhene vemendjen qe meriton, faji im :( Premtoj qe kur t'na ciftezojne perseri do i fal me shum perkujdesje dhe do behet me i bute se panispanja :p
 
Top