Turni i trete!

Po mire une u tregova e sinqerte si e mendova pergjigjen se mund te ta ktheja me lezet qe perdora shumes ne shenje edukate duke qene se ste njoh mos te flas direkt me "ti" :p

Ska problem,une shkruaj me " ti " se pertoj te shkruaj me Ju. I bie per shkurt,sbej si me edukat kur skam edukat
 

Hope

◕‿◕
Meqe ditke si ta perdoresh at piperon
Aaa ka aq shume lloje piperi sa qe do te rekomandoja te filloje me ate te bardhin, arome delikate dhe jo shume pikante...

1608336739251.png


E pastaj vazhdo me te kuqin, arome shume me intense dhe me spicy

1608336834947.png


E pastaj ke akoma te zi, jeshil, mix

1608336918227.pngPor duhen provuar para se te thuash "sme pelqen":p
 

Xhelozi

Staf në FV.AL

Hope

◕‿◕
Edukaten time kam vite kusur qe spo e gjej dot,me braktisi kur Linda.
Po ti i paske nisur sterhollimin e mendimeve profunde me heret se mua.
Le te nisim psiko-analizen ... pse mendon qe kur linde te braktisi? Se edukata nuk eshte e lindur por e mesuar....
 
Po ti i paske nisur sterhollimin e mendimeve profunde me heret se mua.
Le te nisim psiko-analizen ... pse mendon qe kur linde te braktisi? Se edukata nuk eshte e lindur por e mesuar....

Ka dhe % ne Lindje.. me Braktisi edukata,sepse jam gjithmone kunder rrymes,ne fjalor,shprehje veprime
 

Hope

◕‿◕
Ka dhe % ne Lindje.. me Braktisi edukata,sepse jam gjithmone kunder rrymes,ne fjalor,shprehje veprime
Hmmm ne c'aspekt mendon qe ka % dhe ne lindje? Sepse ti influencohesh nga ambienti ku jeton dhe nga njerzit qe te rethojne...

Te jesh kundra rrymes do te thot qe je paedukate? Qe sje "normal"?
Si e perkufizon edukaten?
 
Hmmm ne c'aspekt mendon qe ka % dhe ne lindje? Sepse ti influencohesh nga ambienti ku jeton dhe nga njerzit qe te rethojne...

Te jesh kundra rrymes do te thot qe je paedukate? Qe sje "normal"?
Si e perkufizon edukaten?

Kohe per dasem gjete safa ymeri. I bie te flas per vete ketu dhe te shpjegoj.

Ferst of all une nuk influnecohem nga asgje dhe askush.

Edukaten e kam nota 0.
 

Hope

◕‿◕
Kohe per dasem gjete safa ymeri. I bie te flas per vete ketu dhe te shpjegoj.

Ferst of all une nuk influnecohem nga asgje dhe askush.

Edukaten e kam nota 0.
Po pse mos flasesh? Po deshe te jap e une kendveshtrimin tim pastaj.
Nuk ke si te thuash qe nuk influencohesh... sepse i njejti @TheDevil i nxjer nga materniteti dhe i dhene 2 prinderve te tjere do rezultonte komplet gje tjeter....
Sado te themi qe nuk ngjajme ose nuk pershtatemi atyre ca shikojme/jetojme/ ndjejme...
Sjellja jone eshte rezultati evenimenteve te kaluara deri ne prezent.
 
Po pse mos flasesh? Po deshe te jap e une kendveshtrimin tim pastaj.
Nuk ke si te thuash qe nuk influencohesh... sepse i njejti @TheDevil i nxjer nga materniteti dhe i dhene 2 prinderve te tjere do rezultonte komplet gje tjeter....
Sado te themi qe nuk ngjajme ose nuk pershtatemi atyre ca shikojme/jetojme/ ndjejme...
Sjellja jone eshte rezultati evenimenteve te kaluara deri ne prezent.

Sflas per veten,pertoj zakonisht,ose me sakt skam kohe.

Cdo njeri esht unik ne vete,un nuk shikoj si influenc askend,ne cdo aspekt..

Sjellja ime esht Rezultat i katakterit tim,arrogant ose i sjellshem. Une ngjaj vetem me Veten.. nuk marr per baz se cfare ben X apo Y Person,nuk influencohem qe ta bej dhe une.
 

Hope

◕‿◕
Sflas per veten,pertoj zakonisht,ose me sakt skam kohe.

Cdo njeri esht unik ne vete,un nuk shikoj si influenc askend,ne cdo aspekt..

Sjellja ime esht Rezultat i katakterit tim,arrogant ose i sjellshem. Une ngjaj vetem me Veten.. nuk marr per baz se cfare ben X apo Y Person,nuk influencohem qe ta bej dhe une.
Po ekziston nje influence involuntare qe do sdo, ske si e eviton.
Nje shembull konkret - shikon tek prindrit nje sjellje/ karakteristik qe ty ste pelqen/pershtatet... hapi 2 do jete qe ti te dalesh kundra asaj sjellje, e te besh dicka mos i ngjaj... e ketu del influenca ambjentit rethor. Kupton?
 
Po ekziston nje influence involuntare qe do sdo, ske si e eviton.
Nje shembull konkret - shikon tek prindrit nje sjellje/ karakteristik qe ty ste pelqen/pershtatet... hapi 2 do jete qe ti te dalesh kundra asaj sjellje, e te besh dicka mos i ngjaj... e ketu del influenca ambjentit rethor. Kupton?

Po te marr vesh,por ti po me flet me detaje aq te thella saqe cdo gje qe na rrethon ndodh per shkak te nje influence te caktuar.
 

Hope

◕‿◕
Po ti po flet per grimca.. une nuk kundershtoj veten,por Grimcat qe flet ti esht Instiktive influenca ndaj dickaje te caktuar.
Jo e ke gabim, instikti ska te bej me ndertimin e karakterit. Instinkti e zhvillon me eksperiencen... jo te gjithe kemi te njejtin insktinkt.
 
Jo e ke gabim, instikti ska te bej me ndertimin e karakterit. Instinkti e zhvillon me eksperiencen... jo te gjithe kemi te njejtin insktinkt.

Instiktin e nderton ne baze te karakterit,sigurisht. Por ato grimca influence ndaj shembullit qe zure ti jan instiktive per te Reaguar.

Zakonisht instiktet jan ne pergjithesi njejt per gjera te caktuara jo per cdo gje.
 
Top