Turpi!

WxP

Hidrauliku
Titulli: Turpi!

Kta e bejne per lek as gje me shume... Tv per show
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Turpi!

Kete vidjo e kam pare dhe here tjeter ne forum dhe ne fakt behet fjale per nje telerealite , biznes , para , trillim etj etj .
Turp per cilin , cilen !!!! Per çfare . Mua vetem turp qe sme ka ardhur kur r kam pare .
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Turpi!

hahahaha,Ku Dreqin e paskan mbledh kete perberje te pecudnuar,patjeter rrugve te Omonies.
Pika e pare,kjo eshte nje varjant i nje femre qe ka punuar me lek,(qe ta perkufizojme ne gjuhen e saj,prostitut me stil pak me te larte,se ato qe dalin per nate ne semafor).
E dyta ,kjo eshte nje qenie femer,me shal te gjata,qe nga profesioni ka mesuar,te mashtroj,te mos kete personalitet te saj,te mohoj origjinen,(kete me origjinen ketu ne Gr.nuk eshte e vetmja,shquhet rraca Shqiptarit per matrapazlliqe ne bashkpunim me injorancen,dhe per perfitime copezash turpi, nderrojn emer e mohojn origjin,jo te gjithe por ca kokerra,sa me te hedhe hi e pluher turpi jan,ekzistojn.).
E then shkurt e shqip,kjo gazetarja pilivese,(qe eshte nje nder kengetret e operas, nder me te mirat ne Gr,tashme e Grua Ministri).Ka gjete brum per te me marre te gjitha piket e mundshme nga emisioni, njekosisht si pa dashje tu japi material,ekstremistve rracist Grek,se shif se c"far niveli na hyn ne ne shoqerin Greke)
Mos harrojm se emisione "idiote" ketu ne Gr shihen shume,(si ne shume vende te tjera ne fakt) dhe ky emision eshte perfolur shume,edhe nga ana e analistve mediatik te mirfillte eshte denuar.
Pra perfundimi,emisioni i zonjes eshte kthyer ne nje BORDELLO,ku afron sherbime,kaq.
Nuk ka nevoj ti jepet rendesi dickaje me shume se c"ka realisht.
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Turpi!

Turp eshte te lexosh qe femra shqiptare dhunohet nga bashkeshorti e i biri.
Turp eshte qe varferia ka arrit skamjet ne Shqiperi.
Turp eshte qe ka femije te ngujuar per shkak te gjakmarrjes.
Turp eshte qe ne te meremi me nje teme te tille. Nje femer e tille, koshiente per te gjitha zgjedhjet e saj, pos neveri nuk me ngjall asnje ndjenje tjeter!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Turpi!

Une them se duhet ti bejme hyxhym e o ta mbysim me gure o ta djegim shtrigen se na ka marre fytyren :hmm::hmm:
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Turpi!

Turpin e hame me buke!!!
Po deshe edhe jo, por gjithsesi ne shumicen e rasteve me buke hahet.
 
Titulli: Turpi!

Sinqerisht po ju a them : sme intereson fare jeta e saj private perderisa nuk ka vra njeri dhe ska perdhunuar ose dhunuar njeri. Ajo eshte ne hesapin e saj dhe ju po i qani hallin lol
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Turpi!

Turp eshte te lexosh qe femra shqiptare dhunohet nga bashkeshorti e i biri.
Turp eshte qe varferia ka arrit skamjet ne Shqiperi.
Turp eshte qe ka femije te ngujuar per shkak te gjakmarrjes.
Turp eshte qe ne te meremi me nje teme te tille. Nje femer e tille, koshiente per te gjitha zgjedhjet e saj, pos neveri nuk me ngjall asnje ndjenje tjeter!

Ja mese bukur e ka then Elushe.
Turp jan gjera te tjera te shoqeris qe ne jetojme....ato qe na prekin nga afer e qe kalbin shoqerin, qe e shkaterrojn ate...eshte indiferentizmi ndaj dhunes verbale e fizike te njerzve kundrejt njerzve.... abuzimi me te miturit (meqe ra fjala, te tema ku ai 28 vjecari kishte kapur me force nje 14 vjecare.... e pashe reagimin e turpit tuaj.... vajza na ishte fajtorja se ishte ku.rve qe 14 vjec..a pika qe su bie... kto komente jan turp ..prandaj me morale te kota mos na cani koken shume hahaha se u nxeha ...se jan vetem poshtersira qe beni per te provokuar keto asgje me shume.. pse nuk ka reagime tek ajo tema e te mitures...mua turp me vjen qe jam shqiptare per kete fakt...jo per moralin personal te tjereve...e perdorni fjalen k.urv e lavire vend e pavend pa lidhje fare....... bahhhhh) e te gjitha fenomenet e tjera te tilla qe na prekin drejtperdrejt....Jo keto budallalleqe televizive.

per mos folur lufta fetare virtuale qe na eshte bere gangren....flitet po skuptohet asnjeri ca thone...;)
 
Redaktimi i fundit:

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Turpi!

Perse turp?ajo nuk e perfaqson shqiptaret ne ate kuiz! kur eshte ne pytje leku shum njerz shesin dhe baben e vet e jo me kombin..Se mos nuk e njohi mami i saj bijen e vet se benet skeqe aty kinse ndihet e turperuar ......hajt mo se kjo asgje nuk eshte cfar jan tjert qe shiten patrijot e jan baraz me 0-ro
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Turpi!

oo hapesi temes po ti ske turp me qe sjell kete video ..
gjithsecili e ben jeten e vete si te doje ..
un sdua te te ofendoj shqiptaret se jam vete po ne shqiptar e kosovar kemi bere pislliqee shume me te medha(e kam then disa here) skeni pse habiteni.... turpin me buk e kemi ngren nga budalliqet tjera jo nga kjo..

Ti zonjushë më ngadalë se nuk i kemi ruajtur lopët se bashku!

E kupton ti çfarë është publike dhe private?
Ajo zonja ka dalur në publik, e për çfarë të kem turp unë?
Po, në fund të fundit mund të diskutohet duke dhënë secili
mendimin e vet, e jo duke shpurdhur pëpjetë e me paragjykime!

Dihet se ka zi e ma zi, por secila vepër e ka peshën e vet.


Sinqerisht, duhet njërëzia te mësohen të diskutojnë
(nëse kanë diçka per te thënë) në lidhje me temën,
pa bërë krahasime çfarë kanë bërë të tjerët.
S'ikur të krahasonim, çfarë ka zi e më zi,
edhe burgjet do të ishin të zbrazura.

Pra, bëhuni njerëz pakëz më konkret, pa kërcyer kodrinave!
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: Titulli: Turpi!

Pra, bëhuni njerëz pakëz më konkret, pa kërcyer kodrinave!

Mund ta diskutojm, te japim mendime...jam dakort dhe un per kete. nuk kundershtojm temen (te pakten un personalisht ,se do hapen edhe te tilla te cilat te japin per te diskutuar) por edhe menyra sesi fillon trajtohet ajo qe nga hapja e vet, ka rendesin e saj sepse debati shkon ashtu si nje antar ka shqyrtuar dhe e ka hedhur ate teme per debat.... Me titullin qe i ve temes eshte nje "thirrje" per debat...e keshtu si eshte nisur eshte disi e devijuar.....prandaj dhe reagimet sjan ato qe duheshin ...te pakten keshtu mendoj ne pergjithesi per temat.

konkret me kete teme...e vetmja gje qe vjen per te then eshte... Ky person qenka komplet budallaqe (per ate te vidios them :D)
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Turpi!Mund ta diskutojm, te japim mendime...jam dakort dhe un per kete. nuk kundershtojm temen (te pakten un personalisht ,se do hapen edhe te tilla te cilat te japin per te diskutuar) por edhe menyra sesi fillon trajtohet ajo qe nga hapja e vet, ka rendesin e saj sepse debati shkon ashtu si nje antar ka shqyrtuar dhe e ka hedhur ate teme per debat.... Me titullin qe i ve temes eshte nje "thirrje" per debat...e keshtu si eshte nisur eshte disi e devijuar.....prandaj dhe reagimet sjan ato qe duheshin ...te pakten keshtu mendoj ne pergjithesi per temat.

konkret me kete teme...e vetmja gje qe vjen per te then eshte... Ky person qenka komplet budallaqe (per ate te vidios them :D)


Sidoqoftë, titulli i temës nuk justifikon sjelljen
e disave këtu. Gjithmonë është thirrja për debat,
e jo luftë, e disa këtu zjgedhin jo rallë luftën,
nga se e kanë shprehi të bëjnë rrëmujë!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Turpi!

kjo teme nuk vlen per diskutim.per dy arsye:
1- flasim per nje individ me zgjedhje te lira.(pra askush se ka detyruar,askend s"ka cenuar.dhe te gjitha i ka bere per hesap te vete e llogari te veten)
2-e dyta,te gjtiha keto qe per shumicen e shoqeris sociale jan IMORALE,vajzes me siper sju kan duke te tilla.
Besoj se perderisa ska bere krime njerzor,ska vrare as dhunuar njeri,fizikisht as psikollogjikisht,as trafikuar e as as ,,nuk kemi te drejt te cenojm apo te miresojm me moralizem te kot,jeten saj.
Ne njerzit jemi vertet shume hipokrit e interesant,kur vjen puna per te shpalosur mendime te kulluara,por mos harrojme jeta individuale e gjithesecilit nuk eshte nje teze gjygjesore ku hidhen prova per denim apo falje nga te tjeret.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Turpi!

kjo teme nuk vlen per diskutim.per dy arsye:
1- flasim per nje individ me zgjedhje te lira.(pra askush se ka detyruar,askend s"ka cenuar.dhe te gjitha i ka bere per hesap te vete e llogari te veten)
2-e dyta,te gjtiha keto qe per shumicen e shoqeris sociale jan IMORALE,vajzes me siper sju kan duke te tilla.
Besoj se perderisa ska bere krime njerzor,ska vrare as dhunuar njeri,fizikisht as psikollogjikisht,as trafikuar e as as ,,nuk kemi te drejt te cenojm apo te miresojm me moralizem te kot,jeten saj.
Ne njerzit jemi vertet shume hipokrit e interesant,kur vjen puna per te shpalosur mendime te kulluara,por mos harrojme jeta individuale e gjithesecilit nuk eshte nje teze gjygjesore ku hidhen prova per denim apo falje nga te tjeret.

Rregullat shoqërore janë sikur fryma (ajri),
po edhe deshte nuk mund të lëvizësh
pa e prekur!
 
Titulli: Turpi!

kjo teme nuk vlen per diskutim.per dy arsye:
1- flasim per nje individ me zgjedhje te lira.(pra askush se ka detyruar,askend s"ka cenuar.dhe te gjitha i ka bere per hesap te vete e llogari te veten)
2-e dyta,te gjtiha keto qe per shumicen e shoqeris sociale jan IMORALE,vajzes me siper sju kan duke te tilla.
Besoj se perderisa ska bere krime njerzor,ska vrare as dhunuar njeri,fizikisht as psikollogjikisht,as trafikuar e as as ,,nuk kemi te drejt te cenojm apo te miresojm me moralizem te kot,jeten saj.
Ne njerzit jemi vertet shume hipokrit e interesant,kur vjen puna per te shpalosur mendime te kulluara,por mos harrojme jeta individuale e gjithesecilit nuk eshte nje teze gjygjesore ku hidhen prova per denim apo falje nga te tjeret.

Nev kte e themi une dhe ti apo nje pjese e shumices, por nga kto gjykime 'indiferente' nuk mund te themi se tema nuk vlen per diskutim, madje u diskutua me shume nga c'pritej, ne forum ka lloj lloj botekuptimesh e gjykimesh pse mos ti njohim gjykimet e te tjereve, madje keshtu shohim dhe veten tone sesi jemi perballe nje gjykimi i joni dhe gjykimi i tjetrit, me mire tema te ri e hapur e te diskutohet, dhe pse per mua dhe per ty jeta e kesaj sna intereson hic fare ,ajo pervecse veten dhe familjen ska ul apo injoruar askend tjeter.
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Turpi!

Mendoja se kam postuar ne kete teme... Njehere ketyre emisioneve nuk iu besoj edhe aq, e dyta kjo femra nuk duket dhe nuk me perngjan si shqiptare dhe e treta nese do te ishte ngjarje e vertete ai vellau i vete qe rri ulur aty pas atyre pergjigjeve qe dha ajo do e kishte mbytur aty ne emision e nuk do te duartrokiste... Por sic thane dhe disa me larte keto emisione vetem per lek behen, jo gjithcka qe del ne YouTube apo diku tjeter eshte e vertete!!!

Sa per ate videon qe e ka postuar Lauri s'kam fjale!!
Laur, s'ka te bej aty oborri yt apo im, eshte nje gje qe duhet te na shqetesoj te gjitheve.. Lum ne me ata udheheqes qe kemi, e shesin popullin e gjuhen e tyre per asgje!!
 
Titulli: Turpi!

aktualisht kjo nuk ka te beje fare midis " kombesise" si e percaktojne disa..
Problemi qendron te ajo!
Leku ne shpesh here te con ne vendime shpesh her te gabuara..
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Turpi!

Ceni ,Martou..!! Qe te perkufizosh abasoluten e moralizmit njerzor ,per ty.
S"kam gje kundra konceptit tend .
Ndersa ke quaj une Molra,ehuu Ceni..
Don shtjellime socilo-logjike e psikollogjike,keshtu qe jemi shume kundra, ne kete pike, :p
 
Titulli: Turpi!

Moralizem te kote e quan moralin tone e nderuar ?Kend e quan moral , ''berjen ne grup'' !?
Per mua e moraleshme eshte vetem martesa !

Ik o C3ni se endrra e cdo mashkulli eshte ta boj me 2 femra.
Ktu ne fv tgjith te 'paster' sikur nuk ju eshte kalb dora me redtube -.-"
 

Kila

VIP
Titulli: Turpi!

Moralizem te kote e quan moralin tone e nderuar ?Kend e quan moral , ''berjen ne grup'' !?
Per mua e moraleshme eshte vetem martesa !
po esht ide shum e mire provoje iher ti dhe pastaj shko gjykoje tjetren..
 
Top