Turqi, dy gra sulmojnë komisariatin; vriten gjatë shkëmbimit të zjarrit

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Turqi, dy gra sulmojnë komisariatin; vriten gjatë shkëmbimit të zjarrit

1457017391turqia.jpg


Një komisariat policie në Stamboll u sulmua sot nga dy gra me armë automatike e granata dore.

Pas incidentit, gratë u larguan nga vendngjarja e u fshehën në një godinë aty pranë, ku forcat e rendit i rrethuan shumë shpejt. Pavarësisht përpjekjeve për kapjen e tyre të gjalla, autoret e sulmit u vranë gjatë shkëmbimit të zjarrit.

Arsyeja e veprimit ekstrem nuk dihet ende.

Si Stambolli ashtu dhe Ankaraja janë tronditur nga një seri sulmesh të përgjakshme këto muajt e fundit.

/ Top Channel
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Turqi, dy gra sulmojnë komisariatin; vriten gjatë shkëmbimit të zjarrit

Gjithçka pritet nga keto te mbuluart , surpriza nga me te ndyshmet !!!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Turqi, dy gra sulmojnë komisariatin; vriten gjatë shkëmbimit të zjarrit

Qenkan mbaruar burrat qe paskan ngel te grate keto lloj punesh? :p
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Turqi, dy gra sulmojnë komisariatin; vriten gjatë shkëmbimit të zjarrit

Qenkan mbaruar burrat qe paskan ngel te grate keto lloj punesh? :p

ke par moj ate rastin e fundit ne rusi ku dado i heq koken nje vajze 4 vjeqare,, dhe del ne qytet duke e nxer koken nga qanta ! ajo ishte e mbuluar dhe kur e nxeren ne gjygj nuk kishte mbules!ska me burra prandaj! grat e kan marr boten ne dor :kohe:
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Turqi, dy gra sulmojnë komisariatin; vriten gjatë shkëmbimit të zjarrit

Endrra e Ataturkut po largohet cdo dite e me shume!

hajduti
 

ricky_ch

******
Titulli: Turqi, dy gra sulmojnë komisariatin; vriten gjatë shkëmbimit të zjarrit

Gjithçka pritet nga keto te mbuluart , surpriza nga me te ndyshmet !!!

Interesant, si nuk po të thirrin me punua për NASA-n,
s'kishin shpenzu të holla për teleskopë.


Soul:

Shyqyr që ti e the, se ta kishte thënë dikush tjetër,
kishit thënë po na shkelen të drejtat. S'ka më diskriminim.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Turqi, dy gra sulmojnë komisariatin; vriten gjatë shkëmbimit të zjarrit

Interesant, si nuk po të thirrin me punua për NASA-n,
s'kishin shpenzu të holla për teleskopë.


Soul:

Shyqyr që ti e the, se ta kishte thënë dikush tjetër,
kishit thënë po na shkelen të drejtat. S'ka më diskriminim.

Sa larg e larg ke gjuajtur o Riki !! Nqs ka diçka qe te shqetson tek postimi im ,
atehere je i lutur te me falesh sepse nuk kisha asgje tendencioze , aq me pak ne lidhje me ty !
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Turqi, dy gra sulmojnë komisariatin; vriten gjatë shkëmbimit të zjarrit

Endrra e Ataturkut po largohet cdo dite e me shume!

hajduti
Nuk kam opcionin like, ngela tu dhen rep.

mas harroni se ckam thene me kohe: kjo eshte rizultati i politikes se erdoganit. Ai do perfundoje si gedafi ne libi, me nje hu ne prapanice.
 

ricky_ch

******
Titulli: Turqi, dy gra sulmojnë komisariatin; vriten gjatë shkëmbimit të zjarrit

Sa larg e larg ke gjuajtur o Riki !! Nqs ka diçka qe te shqetson tek postimi im ,
atehere je i lutur te me falesh sepse nuk kisha asgje tendencioze , aq me pak ne lidhje me ty !

Po si nuk të fali s'ka problem, por problemi është
se iu ka bërë të flisni në ndikim të fobive që keni,
duke e injoruar realitetin, e në këtë rast edhe vetë atë
që shihet para syve: këto dy në foto nuk janë hiç ma pak
as më shume se ne mbuluara.
Kurse edhe surpiza nuk duhet të ketë kur ca gjëra ndodhin,
nëse e njeh situatën në një vend.
Thjesht vendet si Izraeli, Turqia, Rusia edhe ca vende të tjera,
që kanë probleme të paskjaruara me etni të tjera, do të kenë
këso gjëra deri sa të ekzistojnë, pamarrëparasysh kush i kryen
(femër apo mashkull).
Prandaj, edhe termi terrorizëm merr kuptim sipas këndvështrimit:
për dikend terrorizëm, për tjetrin luftë çlirimtare.
 
Top