Turqi, fillon statujizimi i Erdoganit

160906-erdogan-heykelbqdPOeS4nk-uv534m5UUKg.jpg
Në një njësi bashkiake ne qytetin Koxhaeli në Turqi është ndërtuar edhe statuja e parë e Erdoganit sipas gazetes turke Hurriyet
http://www.hurriyet.com.tr/cumhurbaskani-erdoganin-4-metrelik-heykelini-yapti-40217413

Statutja është 4 metra e lartë dhe peshon 2 ton
s-b71330700accfa15358dad312731a1faa390b95f.jpg
Statujat e figurave ndërtohen kryesisht pas vdekjes por me Erdoganin po ndodh nje gjë e re. Ndërtimi i statujës ndërkohë që personazhi ëhtë gjallë.
Podiumi.com
 

ricky_ch

******
Titulli: Turqi, fillon statujizimi i Erdoganit

Eh po ja që dikush meriton edhe për së gjalli.
Edhe hiç nuk janë gabim.
 
Titulli: Turqi, fillon statujizimi i Erdoganit

Prit kur ti kerkoje ambasadorit Turk ne Tr te arrestoje artikullshkruesin.
Ca dmth ai me kete qe bustet behen pas Vdekjes?
Po parashikon ose me keq akoma po ndjell vdekjen e sulltanit ky keshtu?
Burg direkt, ska llafe ketu, ka burra ketu!


Ore meqe ra llafi-A e arrestoi Berat Buzhalen ky per ato postimet ne fb?
Di qe ambasadori turk ne Kosove kerkoi ekstradim ne Turqi por sdi ca u be me pas!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Turqi, fillon statujizimi i Erdoganit

Bustet nuk duhen as per se gjalli as per te vdekuri!
Gabim per mua!
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Turqi, fillon statujizimi i Erdoganit

Kuani nuk lejon adhurime, me buste apo figura portretesh. Askujt absolutisht, as profetit dhe as allahut, le me per te tjere qe nuk behet fjale.
prjashtojme sulltan erdoganin
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Turqi, fillon statujizimi i Erdoganit

Te mendosh qe i kam dhene doren Rexhepit para disa vitesh kur ishte Kryeminister, te kuptohemi ishte thjeshte rastesi, ose me mire miresjellje protokolli nga te dy!

Eshte per te ardhur keq!

hajduti
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Turqi, fillon statujizimi i Erdoganit

Te mendosh qe i kam dhene doren Rexhepit para disa vitesh kur ishte Kryeminister, te kuptohemi ishte thjeshte rastesi, ose me mire miresjellje protokolli nga te dy!

Eshte per te ardhur keq!

hajduti

He mo mire se s'do te te shajme turk pse i ke dhene doren, mos u be merak. Te kemi tonin :p
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Turqi, fillon statujizimi i Erdoganit

Kulti i adhurimit,...kemi patur dhe ne nje enver , por te pakten ai duroi deri sa vdiq qe te stutuhohej , ky erdogani si shtatanik lol
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Turqi, fillon statujizimi i Erdoganit

ouuuu...po si besimtar kete mendim ke?

Jo mo, vetem harroj per momentin qe eshte besimtar i devotshem, harroj qe nuk lejohet kjo gje ne islam.
besimtar kartoni lol
 
Top