Turqia fiton çmimin "mbrojtësi i palodhur" për strehimin e 2.7 milionë sirianëve

Arfenilla

Themelues i Forumit
WASHINGTON (AA) – Një organizatë humanitare amerikane e ka shpërblyer Turqinë me çmimin "mbrojtësi i palodhur" për mbrojtjen të cilën ia ofron popullit sirian, në veçanti për 2.7 milionë refugjatët sirianë të cilët janë strehuar në këtë shtet në pesë vitet e fundit, raporton Anadolu Agency (AA).

Gjatë shënimit të gjashtë vjetorit të fillimit të luftës në Siri, gjatë një darke në të cilën janë tubuar fonde për popullin e Sirisë, organizata joqeveritare amerikane “Relief Coalition for Syria” çmimin ia dorëzoi ambasadorit të Turqisë në Washington, Serdar Kilic.

Mesazhi kryesor i mbrëmjes ishte se “përpjekjet e Turqisë nuk kanë kaluar pa u vërejtur në komunitetin sirian”.B shqip
thumbs_b_c_20204a8bb47232d8215602aa2c47fb64.jpg
 

ricky_ch

******
Titulli: Turqia fiton çmimin "mbrojtësi i palodhur" për strehimin e 2.7 milionë siria


"Nuk po më besohet!"
 

Sirius.

Sapiosexual!
Titulli: Turqia fiton çmimin "mbrojtësi i palodhur" për strehimin e 2.7 milionë siria

Eshte njesoj si nj organizate humanitare shqiptare ti jape ate cmim.

Cmimet kane vlere kur jepen nga organizata apo institucione nderkombetare shtete etj

Mgjate me shume se keto titujt Turqia ka nevoje per lutje per te shpetuar nga kaosi ku ndodhet prej Erdoganit.
 

ricky_ch

******
Titulli: Turqia fiton çmimin "mbrojtësi i palodhur" për strehimin e 2.7 milionë siria

Eshte njesoj si nj organizate humanitare shqiptare ti jape ate cmim.

Cmimet kane vlere kur jepen nga organizata apo institucione nderkombetare shtete etj

Mgjate me shume se keto titujt Turqia ka nevoje per lutje per te shpetuar nga kaosi ku ndodhet prej Erdoganit.

Interesant që po ia dijmë punët më mirë se Shqipërisë!
Por jo vetëm të Shqipërisë, ne ia dijmë gjithë Botës punët....

Turqia edhe Erdogani i zgjidhin problemet vetëm,
pa ndihmën tonë!

*******************************************************

Sikur mirënjohja te vijë edhe nga një fukara është e mirëseradhur....,
por problemi është që gjithë atë mund me rreth 3 milion refugjatë,
disa m***ta këndej në Europë e gjetiu tentojnë ta ndysin e hidhin në baltë!

Kurse, ne që kemi gojën plot, nuk do të ishim në gjendje as për një natë të strehojmë
dikend...., se për Shqipërinë për një javë do të kishte kapitulluar, si Greqia par ca kohe!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Turqia fiton çmimin "mbrojtësi i palodhur" për strehimin e 2.7 milionë siria

Ou? U bo Turqia me fitu cmim? Poshte Turqit dhe ndihmat e tyre! Nuk i duam!
 

Sirius.

Sapiosexual!
Titulli: Turqia fiton çmimin "mbrojtësi i palodhur" për strehimin e 2.7 milionë siria

Ska pse i mban Shqiperia richi por UNHCR. Shqiperia eshte vend anetar i OKB United Nations dhe per kete arsye ndihma per rrefugjatet shkon indirekte me agjensine e OKB.

Nejse kot me fol....
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Turqia fiton çmimin "mbrojtësi i palodhur" për strehimin e 2.7 milionë siria

Edhe poi i mbajti,pjellen e saj po mban hahahahaha :p
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Turqia fiton çmimin "mbrojtësi i palodhur" për strehimin e 2.7 milionë siria

Politikanet qe drejtojn Turqin , madje dhe ata qe drejtojn Shqiperin ,
po perpiqen te fitojn para ne kurriz te fatkeqsise se njerzve ne Siri .
Kjo mua me tingellon teper e turpshme .
E them kete duke u bazuar ne kerkesat e tyre per pritjen dhe percjelljen e refugjateve .
Jo vetem qe kerkuan dhe do marrin miljarda Euro nga Evropa ,
por kerkuan edhe perfitime dhe favore politike , duke bere njefare presjoni Evropes ,
per tu antarsuar ne BE .
Te njejten gje u mundua te bente edhe Edi Rama , por nuk pari asnje rezultat ,
kurse Turqit perfituan jo pak nga kriza Siriane , nga fatkeqsia e tjetrit !
Haram e paçin !
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Turqia fiton çmimin "mbrojtësi i palodhur" për strehimin e 2.7 milionë siria

E kane fjalen per spitalin ne kufi me sirine, aty ku mjekohen muzhajdinet e isis. Nje cmim te tille e meriton e bija e derrdoganit qe manexhon ate spital
 

London

carpe diem
Titulli: Turqia fiton çmimin "mbrojtësi i palodhur" për strehimin e 2.7 milionë siria

Politikanet qe drejtojn Turqin , madje dhe ata qe drejtojn Shqiperin ,
po perpiqen te fitojn para ne kurriz te fatkeqsise se njerzve ne Siri .
Kjo mua me tingellon teper e turpshme .
E them kete duke u bazuar ne kerkesat e tyre per pritjen dhe percjelljen e refugjateve .
Jo vetem qe kerkuan dhe do marrin miljarda Euro nga Evropa ,
por kerkuan edhe perfitime dhe favore politike , duke bere njefare presjoni Evropes ,
per tu antarsuar ne BE .
Te njejten gje u mundua te bente edhe Edi Rama , por nuk pari asnje rezultat ,
kurse Turqit perfituan jo pak nga kriza Siriane , nga fatkeqsia e tjetrit !
Haram e paçin !
Si fut kush 70 million mysliman ne BE harroje vec kot e ka ja se anglia po shkputet un eu ne prill sa t bahen votimet
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Turqia fiton çmimin "mbrojtësi i palodhur" për strehimin e 2.7 milionë siria

Per bese jeni ba si emisioni humoristik qesh e ngjesh. A i vini gishtin kokes nojher kur sjellni nje lajm. Shikova faqen e kesaj OJQ-je dhe kish 804 pelqime.

Ma ha mendja qe dhe legjenda jone ka me shume ndjekes:lol: Bile, bile lajmi se legjenda asht ba VIP do kishte jehone me te madhe :kapele:
 

ricky_ch

******
Titulli: Turqia fiton çmimin "mbrojtësi i palodhur" për strehimin e 2.7 milionë siria

Ska pse i mban Shqiperia richi por UNHCR. Shqiperia eshte vend anetar i OKB United Nations dhe per kete arsye ndihma per rrefugjatet shkon indirekte me agjensine e OKB.

Nejse kot me fol....

Sigurisht, nuk po dijnë çfarë të bëjnë me të hollat.

Edhe Zvicra është anëtare, por deri sa isha refugjat mi ka marrë
20000 franga nga rroga, çdo muaj 10 %.
Nëse s'beson mund të pyetësh kend të duash që ka qenë
në Zvicërr rreth viteve 2000-2003.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Turqia fiton çmimin "mbrojtësi i palodhur" për strehimin e 2.7 milionë siria


I lumtë zoteri Erdoganit se president shpirtmirë eshte se jo mahi....

I lumtë Turqisë, që ka arrit nje udhëheqës të tillë.


Ata qe flasin keq për Erdoganin, e kann vetëm nga zilia, jo se gjejn shkaqe negative prej tij.


 
Top