Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Arfenilla

Themelues i Forumit
Turqia i dhuron Shqipërisë 3 milionë dollarë ndihma. Këto ndihma konsistojnë kryesisht në mjete motorike ushtarake, një gjenerator dhe pajisje të tjera logjistike për ushtrinë dhe policinë.
Në ceremoninë e zhvilluar me këtë rast në Komandën e Forcave Tokësore, në Zall-Herr, ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli falenderoi ambasadorin dhe atasheun ushtarak të Turqisë dhe të gjithë ata që kanë bërë të mundur këtë dhuratë për Vitin e Ri ushtrisë shqiptare dhe Forcave të Policisë së Republikës së Shqipërisë.


foto.php

“Ne, këtë ndihmë bujare të Republikës së Turqisë do të dimë ta përdorim sa më mirë të jetë e mundur, në funksion te rritjes së kapaciteteve operacionale, modernizimit të ushtrisë sonë dhe padyshim të modernizimit dhe rritjes së kapaciteteve të Ministrisë së Brendshme, e cila sot përfaqësohet nga zëvendësministrja znj. Elona Gjebrea. Misioni jonë është fisnik dhe unë mundohem çdo ditë për ta përmbushur atë. Kemi mirëpritur dhe herë të tjera ndihma nga qeveria turke,
86223%281%29.jpg


E mirëpresim këtë ndihmë bujare mbi më shumë se 3 milion dollarë me detyrimin tonë për të rritur bashkëpunimin me qeverinë turke, si një përfaqësuese e një vendi anëtare e NATO, ashtu si edhe Shqipëria është dhe të gjithë vendeve të tjera NATO, të cilat në këtë mision të përbashkët janë në avangarde të ruajtjes së sigurisë, lirisë, prosperitetit dhe demokracisë së vendeve pjesëtare të NATO dhe shumë më shumë se kaq”, u shpreh ministrja Kodheli.

Në vijim të fjalës së saj, ministrja Kodheli kërkoi nga vartësit e saj që këto ndihma të përdoren sa më mirë. Sipas saj kjo është vetëm një pjesë e vogël, por e rëndësishme e të gjitha misioneve që ne jemi angazhuar, misione të cilat për fatin tonë të mirë përfundojnë dhe kanë përfunduar me sukses.

Në përfundim të aktivitetit ambasadori i Republikës së Turqisë, Hydayet Bayraktar i ka dhuruar në formë simbolike ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli çelësin e një makine.....

Indeksonline
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

I ka sjell per inad te disa antarve ktu qe ju duken pak nje milion kshu solli edhe 3 tjera mqs askuj si ra ndermend per ne.
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Ska vlere monetare qe shlyen 500 vjet jenicerllek ..!
 

Sirius.

Sapiosexual!
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

4 milion USD jane me fshi prapakolpin per ushtrine tone te mykur, se kuptoj si na pranuan ne NATO.

Vetem kanalizimet e Durresit kushtonin 85 milion USD.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Ska vlere monetare qe shlyen 500 vjet jenicerllek ..!

Ani pse po e pranojn shqiptaret nje ndime till pra , me mir me ja kthy prapsht :stelle:
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

4 milion USD jane me fshi prapakolpin per ushtrine tone te mykur, se kuptoj si na pranuan ne NATO.

Vetem kanalizimet e Durresit kushtonin 85 milion USD.

Duhen per leter higjenike dhe boje kepucesh per ushtaret..:)

Si c'thote miku siper, ne 500 vjet mjafton vetem barin e livadheve qe kane shkelur me thunda kuajt e ushtrise turke

Se harrova. Ndihme i thone kesaje, qe eshte nje nga te voglat..:)

http://almakos.com/index.php?news=37762
 
Redaktimi i fundit:

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Arfenilla te bej thirje ty e disa Kosovareve te tjere te kene me shume respekt per heronj e atdhetar shqipetar si Skenderbeu e Isa Boletini...! Mos na servirni servilizma e pseudo-bamiresi...! Shqiptari ska shkel kur mbi pjaten ku ka ngrene buke edhe kur ka vdek urie...! Do apo sdo ti me naivitetin tend, apo ndonje tjeter patrioti jot, Turqia e ka vulosur mardhenien e saj me Arberit dhe Shqiperine me gjakun e paraardhesve tane...!

Te shohim pas 500 vitesh a do ti thoni edhe ju serbit "populli vlla serb" ?!

Ekziston 1 mundesi mos te jeni 100% Shqiptar ju...! Edhe nese jeni mos lini dyshime me postime te tilla ;)
 
Redaktimi i fundit:

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Arfenilla te bej thirje ty e disa Kosovareve te tjere te kene me shume respekt per heronj e atdhetar shqipetar si Skenderbeu e Isa Boletini...! Mos na servirni servilizma e pseudo-bamiresi...! Shqiptari ska shkel kur mbi pjaten ku ka ngrene buke edhe kur ka vdek urie...! Do apo sdo ti me naivitetin tend, apo ndonje tjeter patrioti jot, Turqia e ka vulosur mardhenien e saj me Arberit dhe Shqiperine me gjakun e paraardhesve tane...!

Te shohim pas 500 vitesh a do ti thoni edhe ju serbit "populli vlla serb" ?!

Kur nuk keni qka i beni grekut , qe edhe ne kushtetuta te tyre me ligje e kan te futur LUFTEN ME SHQIPERIN ! gjuheni nga turkia :D po mos te ekzistonte Perandoria Osmane , sot do kishe fol ti greqisht apo serbish dhe jo shqip :D te pelqej apo jo ashtu eshte , sepse nuk e ka lan asnjeren pal te futet ne trojet shqiptare , ashtu sic po ndodh sot pasi qe s'eshte kjo perandori , qe jugu i shqiperis shumica e konsiderojn veten grek :D ka nje pjes tjeter , shqiptaret martohen femrat me sllav :D sidoqoft sic e ceka kur skeni qa i beni grekut gjuheni ma let te ai qe ndihmon. Sidoqoft ne kohen e perandoris Osmane , edhe shqiptare ka pas ne ate ushtri , pastaj edhe po te jete qe perandoria Osmane paska bere qa do qoft ! kjo turkia e sodit nuk eshte ajo perandori , asgje e kesaj turkie te sodit nuk ka te beje me ate kohe. Sidoqoft shqiptaret edhe kunder grekut , kunder gjermanit , kunder austris , hungrais , italis ka luftu pra i kem pas pushtues ! pse per ta nuk flisni ! :D
 

Sirius.

Sapiosexual!
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Po te mos kish qene perandoria osmane greku dhe serbi do flisnin pellazgjisht Ado dhe ne shqiptaret do ishim njerez me dinjitet jo kshu kafshe sic jemi sot ;)

Flasim per turkun sepse per 500 vjet pushtim i ka zhduk prejardhjen/kulturen/gjuhen dhe i ka perdhos historine Shqiperise prandaj.
 
Redaktimi i fundit:

Lauri

Anunnak
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

@Marla, Ado ka te drejte qe mbron vendin e ti, nga qe thote vete qe eshte osmalli. Po keta te tjeret qe e mbajne veten shqiptar perdhosin flamurin dhe vendin e vet, per hire te fese mbron aziatiket turq.
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

...po mos te ekzistonte Perandoria Osmane , sot do kishe fol ti greqisht apo serbish dhe jo shqip :D te pelqej apo jo ashtu eshte...

Ado ke bere histori te Shqiperise ne shkolle ti ?
Ata atdhetar si Cercizit Topulli, Isa Boletini, Ismail Qemali, etj apo ata rilindas si Noli, Naim Frasheri, Faik Konica, etj, i njef? i ke degjuar ndonjehere ? Per cfare luftuan e shkruajten ata? Po Skenderbeun e njef...?

Na doli Turku me na mbrojt, si sju vjen turp qe shkruani keshtu? TI NUK JE SHQIPTAR ME KE BINDUR, kete ta them seriozisht pa figurina e buzqeshje pas .

Shqiperine e mori Turku i vu zjarr,
Shqipetar mos rri po duku Shqipetar

Keto vargje i kam mesuar ne letersi

Di te te them vetem kaq: turqia ka qene faktori me madhor per prapambetjen arsimore social dhe politike.

Hyri shkurti doli marsi ne Gjirokaster u vra bimbashi...
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Po te mos kish qene perandoria osmane greku dhe serbi do flisnin pellazgjisht Ado dhe ne shqiptaret do ishim njerez me dinjitet jo kshu kafshe sic jemi sot ;)

Flasim per turkun sepse per 500 vjet pushtim i ka zhduk prejardhjen/kulturen/gjuhen dhe i ka perdhos historine Shqiperise prandaj.

E ula pak nivelin sot... lol si per sy tkeq , debatova me njerez pa shkolle lool :p
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Arfenilla te bej thirje ty e disa Kosovareve te tjere te kene me shume respekt per heronj e atdhetar shqipetar si Skenderbeu e Isa Boletini...! Mos na servirni servilizma e pseudo-bamiresi...! Shqiptari ska shkel kur mbi pjaten ku ka ngrene buke edhe kur ka vdek urie...! Do apo sdo ti me naivitetin tend, apo ndonje tjeter patrioti jot, Turqia e ka vulosur mardhenien e saj me Arberit dhe Shqiperine me gjakun e paraardhesve tane...!

Te shohim pas 500 vitesh a do ti thoni edhe ju serbit "populli vlla serb" ?!

Ekziston 1 mundesi mos te jeni 100% Shqiptar ju...! Edhe nese jeni mos lini dyshime me postime te tilla ;)

Mos i ngatro gjera tani poet!! nuk jemi te tema e skenderbeut e ase e isa boletinit se ai eshte tjeter muhabet ..se gjith e dim kush ishte Skenderbeu dhe Kush Isa boletini.
Edhe italjani edhe shum popuj tjera e kan shkel token shqiptar dhe sot jemi aletat te mir me te gjith, kjo eshte normale sikur se po ndodhe ne shtet tjera siq eshte usa se zotroj shum vende krej me luft i muar,, e sot eshte super fuqi.Edhe me serbin nje dit do bashkpunojm!! ndoshta jo tani ,, por ne nje te kaluar pak me te larget do bien dakort per nje bashkpunim vendesh. edhe ashtu ne sot po punojm cdo dit e me shum me gjet nje rruge te perbashket me serbi jemi ne kunder apo jo!!!!kemi shum shqiptar se tregtin atje bejn ndryshe evropa nuk te pranon.

ps; na mbytet me ket rolin e atdhetarve permes pc:lol:
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Po te mos kish qene perandoria osmane greku dhe serbi do flisnin pellazgjisht Ado dhe ne shqiptaret do ishim njerez me dinjitet jo kshu kafshe sic jemi sot ;)

Flasim per turkun sepse per 500 vjet pushtim i ka zhduk prejardhjen/kulturen/gjuhen dhe i ka perdhos historine Shqiperise prandaj.

e para punes ne kohen kur ka ardh perandoria Osmane ne kto vende , ti ke qene e okupuar nga bizantet , sllave ne pergjethsi ! dhe kete duke e "falenderuar" lidhje familjare te familjes kastriote qe kishte me shkiet.. sic duket te ka humb kjo flete e historise. keshtu qe ne ate koh ske pas as pellazk as ilir asgje ! ke pas thjeshte shqiptare.

Keshtu qe te gjitha i ke pas te ZHDUKURA ato qe ke permend , por me ardhjen e perandoris Osmane te jan rikthy disa :D
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Ado ke bere histori te Shqiperise ne shkolle ti ?
Ata atdhetar si Cercizit Topulli, Isa Boletini, Ismail Qemali, etj apo ata rilindas si Noli, Naim Frasheri, Faik Konica, etj, i njef? i ke degjuar ndonjehere ? Per cfare luftuan e shkruajten ata? Po Skenderbeun e njef...?

Na doli Turku me na mbrojt, si sju vjen turp qe shkruani keshtu? TI NUK JE SHQIPTAR ME KE BINDUR, kete ta them seriozisht pa figurina e buzqeshje pas .

Shqiperine e mori Turku i vu zjarr,
Shqipetar mos rri po duku Shqipetar

Keto vargje i kam mesuar ne letersi

Di te te them vetem kaq: turqia ka qene faktori me madhor per prapambetjen arsimore social dhe politike.

Hyri shkurti doli marsi ne Gjirokaster u vra bimbashi...

Une nuk e di ca moshe ke ! por njera eshte , ose ke mosh te madhe qe je rrit me frym komuniste dhe te popave grek e te vatikanit pra ate histori ke mesu ose je shum i ri qe vetem historin e fundit te asaj periudhe e din pra e din shum pak histori dhe kur ne dore e kan marre perandorin Osmane grupe te ndryshme dmth dobesimi i tyre , pastaj sic duket nuk e dike , qe te gjith ata qe ke permend shumica ishin te lidhur ngusht me perandorin Osmane. Isa Boletini nese nuk e din kur nje prei udh'heqesave te Perandoris Osmane spo me kujtohet emri eshte arrestuar nga sllavet , ai ka mbledh burrat dhe eshte nis per te luftuar kunder tyre pra per ta liruar ate udh'heqes , nese nuk e din Ismail Qemali ishte deputet biles edhe me pozit ne parlamentin Osman , edhe pse fshehet nga historianet prifat grek komunist te vatikanit etj ai thuhet qe ka ardh me shpall pavaresine me urdherat e vet perandoris Osmane , pastaj pse disa pseodo shqiptare si qifti ndoshta edhe i joti por si qifiti i laurit , qe ne ate kohe nen emrin e perandoris Osmane per interesa personale ka kundershtu eshte muhabet tjeter.

Sidoqoft per fund se nuk shkruaj me se po pritoj , une at historin komuniste te mbjellur ne trurin e juaj smundem me jua ndryshu as nuk provoj , se ata qe kan koken BOSH si qifti i laurit edhe X personave tjere kot ju flet ose ju tregon diqka.

Por kete qe po them une tash qe e shkruajta se kam qit nga mendja ime por historian te ndryshem qe e thojne :D
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Ani de, fundja kemi nevoj për armatim falas, veç mos të jenë me tendenca edhe prapavijë të caktume. Edhe diçka na nuk duhet me e ngaterru Turqinë me Perandorinë Osmane, të dyten e kemi pasur pushtues, të paren e kemi aleat në kohen kur gjeostrategjia të imponon diçka si kjo, pse mos të i vjelim të u marim diçka :p
Sa i perket termave kosovar e shqiptar, kjo nuk është tema ku po flasim por duhet pasur parasysh se ne në Kosovë jemi shqiptar të ndarë pa vullnetin tonë , jemi po aq shqiptar sa një shqiptar i gjeografisë së sotme të Shqipërisë londineze.

Të fala , nga Prizreni, Shqipëri :)
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Gjithashtu dhe për juve respekte :)
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Ado ke bere histori te Shqiperise ne shkolle ti ?
Ata atdhetar si Cercizit Topulli, Isa Boletini, Ismail Qemali, etj apo ata rilindas si Noli, Naim Frasheri, Faik Konica, etj, i njef? i ke degjuar ndonjehere ? Per cfare luftuan e shkruajten ata? Po Skenderbeun e njef...?

Na doli Turku me na mbrojt, si sju vjen turp qe shkruani keshtu? TI NUK JE SHQIPTAR ME KE BINDUR, kete ta them seriozisht pa figurina e buzqeshje pas .

Shqiperine e mori Turku i vu zjarr,
Shqipetar mos rri po duku Shqipetar

Keto vargje i kam mesuar ne letersi

Di te te them vetem kaq: turqia ka qene faktori me madhor per prapambetjen arsimore social dhe politike.

Hyri shkurti doli marsi ne Gjirokaster u vra bimbashi...



normal qe s'jan shqiptar lal, jane kosovar, duhet t'filloni t'beni dallimin
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Mos i ngatro gjera tani poet!! nuk jemi te tema e skenderbeut e ase e isa boletinit se ai eshte tjeter muhabet ..se gjith e dim kush ishte Skenderbeu dhe Kush Isa boletini.
Edhe italjani edhe shum popuj tjera e kan shkel token shqiptar dhe sot jemi aletat te mir me te gjith, kjo eshte normale sikur se po ndodhe ne shtet tjera siq eshte usa se zotroj shum vende krej me luft i muar,, e sot eshte super fuqi.Edhe me serbin nje dit do bashkpunojm!! ndoshta jo tani ,, por ne nje te kaluar pak me te larget do bien dakort per nje bashkpunim vendesh. edhe ashtu ne sot po punojm cdo dit e me shum me gjet nje rruge te perbashket me serbi jemi ne kunder apo jo!!!!kemi shum shqiptar se tregtin atje bejn ndryshe evropa nuk te pranon.

ps; na mbytet me ket rolin e atdhetarve permes pc:lol:


ku e shef aleance ti moj? ik vazhdo lexo kuranin mos na u hap si e ndritur ne tera fushta ktu
cdo gje ne jeten tuaj rrotullohet nga feja, si do beje alence shqiperia nje shtet mysliman, me shtetet e perparuara europiane qe jane dhe te fese tjeter? ha ha

p.s hap fjalorin e gjuhes SHQIPE, lexo kuptimin e fjales atdhetari
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

historiaepopullitshqiptdh8.png


اfarë dallimi paska një shqiptar i Kosovës me të Shqipërisë ? :fiu:

kot flet me persona qe per 200 lek penzion marrin passaport greke , nderrojn emra dhe mbiemra nderrojn nenshtetsi e te gjitha :D
 

cent

...Lontano
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

kot flet me persona qe per 200 lek penzion marrin passaport greke , nderrojn emra dhe mbiemra nderrojn nenshtetsi e te gjitha :D

Ja dhe Kosovaret qe nderrojn emer dhe martohen me serb. ;)
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Ja dhe Kosovaret qe nderrojn emer dhe martohen me serb. ;)

qe kur shkodra eshte ne kosove une nuk e di ! :D
 

cent

...Lontano
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

qe kur shkodra eshte ne kosove une nuk e di ! :D

Tek video vajza e par esht Kosovare, e dyta esht shkodra ;)
Ta solla si video te kuptosh qe ska te bej ajo qe the siper se cdokush i ben per arsye te ndryshme, esht diskutuar 100 here neper forum kjo tem po nejse :)
 

Sirius.

Sapiosexual!
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

kot flet me persona qe per 200 lek penzion marrin passaport greke , nderrojn emra dhe mbiemra nderrojn nenshtetsi e te gjitha :D

E kemi ne gen ne shqiptaret qe shitemi kollaj, jo me kot po flasim per turqit sepse i beri qe shqiptaret te ndronin fe vetem per 2 dynym toke,
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

E kemi ne gen ne shqiptaret qe shitemi kollaj, jo me kot po flasim per turqit sepse i beri qe shqiptaret te ndronin fe vetem per 2 dynym toke,

epo si katolik-krishter ishin frikacak :D sepse shkaun ne kosove e kishim qe 100 vite nuk mundi te na ndrroj asgje. pastaj ne maqedoni , katolikt jan ba maqedon nuk gjen shqiptare katolik ne maqedoni kurse ata te besimit Islam jan te gjith shqiptare pra nuk jan asimilu ne sllav :D
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

Tek video vajza e par esht Kosovare, e dyta esht shkodra ;)
Ta solla si video te kuptosh qe ska te bej ajo qe the siper se cdokush i ben per arsye te ndryshme, esht diskutuar 100 here neper forum kjo tem po nejse :)

asnjera nga ato nuk eshte nga kosova. e kam pa une ate video ne tv.. me gjersisht.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Turqia i dhuron 3 milionë dollarë pajisje ushtarake Shqipërisë

hej valla prej teje o turku i bekuar , me te rrumbullakuar !
 
Top