“U çova prej vorri”, kënga e re e Unikkatilit

xhebrail1

INTERIST
Reperi legjendar shqiptar, Unikkatili, ka publikuar këngën e tij të re, të titulluar “U çova prej vorri”.
Kënga e shumëpritur nga fansat shqiptarë të reperit është lansuar saktësisht në mesnatën e 15 qershorit, ashtu si ishte paralajmëruar dhe për shumë mund t’ia ketë vlejtur pritja.

Viktori edhe një herë u shfaq në një nivel jashtëzakonisht të lartë, duke mbajtur stilin e tij ikonik të lyricizmit, për të cilin edhe njihet ndryshe nga shumë si një prej ‘poetëve’ më të mirë shqiptar.

Në këtë këngë, që është lansuar në audio version (pasi Unikkatili kurrë nuk ka lansuar videoklip) Unikkatili interpreton fuqishëm, me tekst që flet kryesisht për vizitën që ai ka bërë vitin e kaluar në vendlindje dhe se si kjo e ka motivuar atë që të rikthehet më fuqishëm.

Ai po ashtu edhe elaboron mbi realitetin politik të Kosovës, duke goditur edhe një herë në shenjë burrështetasit, ashtu si ka bërë edhe në projektet e kaluara.

ثshtë kjo kënga e parë e Unikkatilit pas koncertit të tij madhështor të mbajtur në Prishtinë para 25 mijë fansave. Ai qëndroi për rreth dy muaj në vendlindje ndërsa tani vazhdon të jetojë dhe veprojë në Amerikë. /Telegrafi/


 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: “U çova prej vorri”, kënga e re e Unikkatilit

Reper i pist eshte ky.......tekstet e tij permbajn vetem banalizem
 

AppleCrisp

Anëtar i ri
Titulli: “U çova prej vorri”, kënga e re e Unikkatilit

i mir i keq biles ti ja paske vu i vesh me ngju :p lol
KY ESHTE LEGEND
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: “U çova prej vorri”, kënga e re e Unikkatilit

po repist nuk o asi qe shkrun poezi per klase te pare as asi qe zbukuron realitetin po ta servon ashtu qysh osht
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: “U çova prej vorri”, kënga e re e Unikkatilit

po repist nuk o asi qe shkrun poezi per klase te pare as asi qe zbukuron realitetin po ta servon ashtu qysh osht

lere ama se ka tekste shum koti, nuk behet kenga duke shah e duke perdor fjalor palidhje.

ps kila jo se e ndegjoj nga kureshtja por shum her i ke ne vargje tekste e ti te publikuar ne shum rrjete te ndryshem .

legen nese thu pajtohem:008:
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: “U çova prej vorri”, kënga e re e Unikkatilit

Realiteti so i bukur andaj nisja mu qu prej gjumi eshte i eger vulgar e smundesh me i thon legen nje njeri qe ti bjen ne stadium 25 000 veta kur ta gjesh nje kengetar shqiptar qe ka performu nje koncert ekzluzive per te jan shit 25000 bileta

Edhe ku ma e lira bilet ka qen 15 euro atehere folim ...
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: “U çova prej vorri”, kënga e re e Unikkatilit

Realiteti so i bukur andaj nisja mu qu prej gjumi eshte i eger vulgar e smundesh me i thon legen nje njeri qe ti bjen ne stadium 25 000 veta kur ta gjesh nje kengetar shqiptar qe ka performu nje koncert ekzluzive per te jan shit 25000 bileta

Edhe ku ma e lira bilet ka qen 15 euro atehere folim ...
Po per shqiptaret keto gjer shiten ne treg ,se po te kishin ardhe studjues nga jasht per ndonje zbulim te ri ishin ik shqiptaret edhe nga shtepia e tyre.

ps ky nuk kendon ky shan hapur.
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: “U çova prej vorri”, kënga e re e Unikkatilit

Lype ne Youtube Kongen Qendro e merr vesh se edhe kendon jo veq shan ,edhe rep muzike e rruges e djemve qe jeta sjav ka jep mundesin ti ken te gjitha sendet ne jete te jen me kulture te merren me studime ,ky djali kendon per ata qe ndihen si ai per ata qe skan pas mundesi me i pas keto sende ...kampion i karates ne kosove o kon dikur e u dasht me emigru per pune gjakmarrje....


Krejt shkenctar smuj bohem /..
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: “U çova prej vorri”, kënga e re e Unikkatilit

Lype ne Youtube Kongen Qendro e merr vesh se edhe kendon jo veq shan ,edhe rep muzike e rruges e djemve qe jeta sjav ka jep mundesin ti ken te gjitha sendet ne jete te jen me kulture te merren me studime ,ky djali kendon per ata qe ndihen si ai per ata qe skan pas mundesi me i pas keto sende ...kampion i karates ne kosove o kon dikur e u dasht me emigru per pune gjakmarrje....


Krejt shkenctar smuj bohem /..

Xhebrail nuk thash se ka ze jo te mir,por kenget e ti permbajn fjal shum banale, tamam si serjalet latin !! mos te vie inat tani ty se je fans i tyre hahahha
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: “U çova prej vorri”, kënga e re e Unikkatilit

sjam fan i tij por e vleresoj per kontributin qe ka dhone per muziken rep shqip po banaliteti edhe realiteti nje fije e holle i ndan
 

Zana1

Braveheart
Titulli: “U çova prej vorri”, kënga e re e Unikkatilit

eshte I preferuari im nga rrepi Shqiptar... :)

kjo kenge eshte gjithmone e preferuara ime....

 
Titulli: “U çova prej vorri”, kënga e re e Unikkatilit

Une kam nje foto me viktorin,eshte 1-sh :)
 
Top