U desh te fluturonim per te kuptuar qe qiejt nuk egzistojne ...

Po pikerisht kjo .
Pa shume fjale , shpjegime.
Dikur del nga ajo veze e mbrojtur , dicka mes kerkeses qe pritet nga ty dhe deshires qe ti te behesh dikushi .
Askush sme pyeti ku dua te ik apo dua te iki ..
Ashtu me dhane nje te shtyre ne syte e mi , e nje ceremoni gjith kujdes , ne syte e tyre .
Disi do behet thane.. do behet me mire thane..
Madje me mire ske ku vete .
DHE fluturuam ashtu shkujdesshem , duke imituar ca e duke improvizuar shume ..
Here perballeshim me nje shpat mali e her me vetetetim ne mes te veres...
Kish momente qe magjepsemi nga ylberi dhe qiejt i kerkojme ne syte e njerzve qe duam apo si kemi prane.. sepse qiejt nuk egzistojne. IMG_20200813_194750_683.jpg
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Sa shume ne pak vargje.
Jeta kjo 'hipokrite' e pafajshme.
Qe luna gjithmone mes labirinthave te saj te erret. E kur dielli ja ndricon venat e gjakut,behet uji i pishem , keshtu ushqehemi.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
@NeVertiti ai momenti kur te hane duart te heqesh pantoflen e ti bish kres .. qe ti dale gjysma teper 😌
Kapacitet njerzore jane nje art i veshtir ne te kuptuar.
Jo cdo kapacitet eshte i kuptushem dhe njerzor,ndaj shapken e veshim shkojme ne plazh,dhe shapka ben punen e saj mesemiri.
A`e thash mire-aaa!? :p
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Ëndrra nuk du ti "vjedh" fjalët Nev' por ka vërtet shumë në pak rreshta (pikërisht këtë art unë nuk e kom, madje e kam të huaj fare 😅) shumë emocion shumë fare!

Metaforat super.

Veza... Apo tjetra duke imituar ca e duke improvizuar shumë..

S'di por më pëlqeu shumë shumë!

👍👏👏👏👏👏
 
Top