U prezantuan si policë dhe grabitën shtëpinë, identifikohen 3 autorët, momenti i arrestimit

legjenda

Tetova
arrestim-polic-800x445.jpg

Rajoni


Zbardhen emrat e tre të arrestuar për grabitjen e banesës në fshatin Qinam të Zall Herrit.
Ata janë Jani Uruçi, 29 vjeç si dhe dy vëllezërit Ndriçim e Durim Bami, përkatësisht 20 dhe 26 vjeç. Policia publikoi edhe pamjet e momentit të arrestimit të grabitësve, të cilët u prangosën në fshatrat Grec dhe Tapizë.
Të maskuar dhe nën kërcënimin e ar*mëve, ata grabitën mbrëmjen e 30 majit një banesë private. Fillimisht ata u prezantuan si punonjës policie. Pasi lidhën familjarët, autorët kanë grabitur disa sende me vlerë si dhe 40 mijë lekë të reja.
Policia njoftoi sot se identifikoi dhe arrestoi autorët e dyshuar, duke sekuestruar në cilësinë e provës materiale automjetin e përdorur për realizimin e vjedhjes dhe njëra nga ar*mët e zjarrit kalla*shnikov, me një krehër me fishekë. Ende nuk është gjetur ar*ma tjetëHome
 

Attachments

  • arrestim-polic-800x445.jpg
    arrestim-polic-800x445.jpg
    27.1 KB · Shikime: 0
  • arrestim-polic-800x445.jpg
    arrestim-polic-800x445.jpg
    27.1 KB · Shikime: 0

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
ti kalbin burg tani ordinieret,per 400 mije leke te vjetra.
 
Top