U rrah brutalisht sepse lavderoi PS-ne, nderron jete 57 vjeçari

-640-0-601f8d5cc1a53.jpg

Pelivan Sinorrapaj nga Ballshi, i cili u dhunuar brutalisht nga shokët para 9 ditësh ka humbur jetën në moshën 57-vjeçare.

Pas plagëve të marra au u shtrua menjëherë në spitalin e Traumës në Tiranë, por fatkeqësisht pas 9 ditësh përpjekje të mjekëve për ta shpëtuar Sinorrapaj nuk ia doli dot.


E gjithë ngjarja nisi si pasojë e partisë socialiste, ku mbrëmjen e 29 janarit Sinorrapaj ishte ulur në lokalin e lagjes në Ballsh së bashku me tre shokë.


Pasi kaluan disa orë duke konsumuar alkool, 57-vjeçari me tre shokët u konfliktuan për politikë. Në bisedë 57-vjeçari kishte lavdëruar Partinë Socialiste se i kishin futur bashkëshorten në punë.

Nisur nga kjo shokët e tjerë me të cilën ishte i shoqëruar i ishin kundërvënë ku dhe më pas nisën konfliktet, që degraduan deri në dhunë.


Sherri vazhdoi edhe jashtë lokalit, ku Pelivan Sinorrapaj u godit dhe u gjakos. Tre shokët e lanë në mes të rrugës dhe u larguan.


Babai i tre fëmijëve u dërgua për mjekim të specializuar në spitalin e Traumës në Tiranë por mesditën e sotme ka ndërruar jetë. Ai do të përcillet nesër për në banesën e fundit.


Ndërkohë, policia ka lënë në arrest shtëpie dhe detyrim paraqitje tre personat të cilët dhunuan fizikisht për motive të dobëta 57-vjeçarin në Ballsh.

Sot.com.al
 
Top