U ta hongsha piii...e ti ma honksh mu kaaa...

Vetëm 4 ditë nga publikimi, kënga “Madonna” e Mozzik ka arritur të grumbullojë mbi 5,6 milionë klikime. Një “sukses” i tillë të bën kurioz ta dëgjosh. Por që kur dëgjon fjalët e para të këngës, pendohesh për klikimin që i ke shtuar.
1593772765033.png

Që t’jua bëjmë paksa më të qartë nëse nuk e keni dëgjuar, ose nëse e keni dëgjuar, por s’keni kuptuar asgjë, Mozzik thotë:

U ta hongsha piii, raki deri sa sen s’di mo, oh


E ti ma hongsh mu kaaa-tastrof


Uh shit jom pi bro

Veç te fjala karakter për ty janë veç tri shkronja

Besojmë se mjafton që të kuptoni si vazhdon teksti.Pas kësaj kënge ka reaguar edhe Elton Deda, i cili nënvizon faktin se shumica e këngëve që qarkullojnë janë vulgare dhe se duhet të ndryshojmë modelin që po ndjekim.

“Ne kemi shumë pak këngë që kanë një poezi të mirë, shumica e atyre që qarkullojnë janë tepër vulgare. Është e frikshme sepse kur flasim për artin, flasim për formën më të lartë të estetikës njerëzore. Shumë pak synojnë për të pasur këngët e tyre origjinale, të kompozuara për ata. Në përgjithësi këndojë covera, hiq dy-tre prej tyre.

Tregu është i mbingopur. Përditë vijnë dhe përditë ikin, duket se jemi një komb që na pëlqen të këndojmë. Gjejnë një model dhe i qepen atij modeli. Duhet hequr kjo gjë. Rrimë ngjitur me një model dhe vetëm përsëritet e përsëritet. Artistë me A të madhe kemi pasur goxha dhe nga viti në vit fillojnë e pakësohen. Është fenomen shqetësues. Duhet të ndryshojmë mentalitet, të ndërgjegjësohemi se ka gjëra të reja në këtë botë. Kemi gjetur model shumë të keq ky është problem. Këngët që dëgjojmë në radio kanë të njëjtin beet, të njëjtin tekst, të njëjtën muzikë, është si turke e përzier me ottoman. Nuk është e mirë nëse duam shohim civilizimin perëndimor,”- u shpreh këngëtari.Nëse jeni kuriozë si vazhdon teksti i këngës “Madonna”, ja ku e keni. Por mos prisni të kuptoni ndonjë gjë të madhe, e as të nxirrini ndonjë mesazh.

U ta hongsha piii, raki deri sa sen s’di mo, oh

E ti ma hongsh mu kaaa-tastrof

Uh shit jom pi bro

Veç te fjala karakter për ty janë veç tri shkronja

Bad daddy, yeah me mu nuk ka lojna

Qa osht mu bo e din e bojna

E për nesër kurgjo s’lojna

Ajo sa n’Prishtinë, sa n’Tiranë, ajo

M’jep gji (ajo) e thirri nanë ajo

Nji ditë kesh (ajo), nji ditë kan ajo

Mu m’zhvesh (ajo) edhe m’lan

Me to luj si llastik-stik, thoba saj si jastik-stik

E kom besnike e m’ka besnik-snik

Sum bon snitch, yeah kurrë si bona snitch-snitch

Mapo.al
 
Last edited by a moderator:
Kush tha qe nuk i pelqej negres? Ajo mka shpirt por distanca sna le te shijojme dashurine ???
E Di me lale po ene unë për t'a ngacmu thash po i mushet menja ja kërcet në kom malit ashtu siç ka ik e mo bo trikallase vjetër ??? ktu yyyyy që në dhjetor të 2019 ?

Edhe po vjen ke ty lol
 
E Di me lale po ene unë për t'a ngacmu thash po i mushet menja ja kërcet në kom malit ashtu siç ka ik e mo bo trikallase vjetër ??? ktu yyyyy që në dhjetor të 2019 ?

Edhe po vjen ke ty lol
Une e negra jena vetem per qef kadal kadal punt e mira ????????
 
Ndjenjat janë fenomen i çuditshëm dhe jo të gjithë i shprehin njëjtë, përmes këngës pra. Personalisht mbetem akoma adhuruese e flaktë e Metallit dhe Rockut. Mirëpo, pse fjalët vullgare qenkan më të pa pranueshme se sharjet, mallkimet, ofendimet, etj.?
Shembull ca vargje nga kënga e Trix-it: të mbuloftë reja, moj të vraftë rufeja, moj të martë djalli....
Dakord deri diku me Eltonin, sepse vërtetë veshët për muzikën e “mirëfilltë” disi janë shurdhuar. Megjithatë, brezat e ri kanë shijet e veta, na pëlqeu neve kjo apo jo.
 
lool vallaj edhe unë ja kom nis me u bo se më dukej vetja, si shpellar ?

Po vallaj kur vje puna ke pula....
Ose ke Pi ca i luj fenë laparosem keq ??????
Nenforumi i kuzhines eshte tjeter vend ?
5 milion klikime ne youtube,por dhe ketu vajten 5 faqe aktivitet ?
 
Ndjenjat janë fenomen i çuditshëm dhe jo të gjithë i shprehin njëjtë, përmes këngës pra. Personalisht mbetem akoma adhuruese e flaktë e Metallit dhe Rockut. Mirëpo, pse fjalët vullgare qenkan më të pa pranueshme se sharjet, mallkimet, ofendimet, etj.?
Shembull ca vargje nga kënga e Trix-it: të mbuloftë reja, moj të vraftë rufeja, moj të martë djalli....
Dakord deri diku me Eltonin, sepse vërtetë veshët për muzikën e “mirëfilltë” disi janë shurdhuar. Megjithatë, brezat e ri kanë shijet e veta, na pëlqeu neve kjo apo jo.
Perfundimisht Ska t'pagum ???
 
Mos e ke edhe gje me radar?
Te gjejme ndonje pus me nafte te pakten ?
Me sonar natural si delfini, ?
Ça nafte nuk jom nga Patosi lol kërkoj materiale jo kaq ordinary të zakonshme dmth ?

Por gjona të veçanta.... Madje sekrete...
??

P.S se harrova dakort për pusin ?
 
Me sonar natural si delfini, ?
Ça nafte nuk jom nga Patosi lol kërkoj materiale jo kaq ordinary të zakonshme dmth ?

Por gjona të veçanta.... Madje sekrete...
??
Ti qenke mashtrues si Ali Baba me 40 hajdutet gjasma thesare ,shpella,sekrete
?
 
Top