U ta hongsha piii...e ti ma honksh mu kaaa...

Vetëm 4 ditë nga publikimi, kënga “Madonna” e Mozzik ka arritur të grumbullojë mbi 5,6 milionë klikime. Një “sukses” i tillë të bën kurioz ta dëgjosh. Por që kur dëgjon fjalët e para të këngës, pendohesh për klikimin që i ke shtuar.
1593772765033.png

Që t’jua bëjmë paksa më të qartë nëse nuk e keni dëgjuar, ose nëse e keni dëgjuar, por s’keni kuptuar asgjë, Mozzik thotë:

U ta hongsha piii, raki deri sa sen s’di mo, oh


E ti ma hongsh mu kaaa-tastrof


Uh shit jom pi bro

Veç te fjala karakter për ty janë veç tri shkronja

Besojmë se mjafton që të kuptoni si vazhdon teksti.Pas kësaj kënge ka reaguar edhe Elton Deda, i cili nënvizon faktin se shumica e këngëve që qarkullojnë janë vulgare dhe se duhet të ndryshojmë modelin që po ndjekim.

“Ne kemi shumë pak këngë që kanë një poezi të mirë, shumica e atyre që qarkullojnë janë tepër vulgare. Është e frikshme sepse kur flasim për artin, flasim për formën më të lartë të estetikës njerëzore. Shumë pak synojnë për të pasur këngët e tyre origjinale, të kompozuara për ata. Në përgjithësi këndojë covera, hiq dy-tre prej tyre.

Tregu është i mbingopur. Përditë vijnë dhe përditë ikin, duket se jemi një komb që na pëlqen të këndojmë. Gjejnë një model dhe i qepen atij modeli. Duhet hequr kjo gjë. Rrimë ngjitur me një model dhe vetëm përsëritet e përsëritet. Artistë me A të madhe kemi pasur goxha dhe nga viti në vit fillojnë e pakësohen. Është fenomen shqetësues. Duhet të ndryshojmë mentalitet, të ndërgjegjësohemi se ka gjëra të reja në këtë botë. Kemi gjetur model shumë të keq ky është problem. Këngët që dëgjojmë në radio kanë të njëjtin beet, të njëjtin tekst, të njëjtën muzikë, është si turke e përzier me ottoman. Nuk është e mirë nëse duam shohim civilizimin perëndimor,”- u shpreh këngëtari.Nëse jeni kuriozë si vazhdon teksti i këngës “Madonna”, ja ku e keni. Por mos prisni të kuptoni ndonjë gjë të madhe, e as të nxirrini ndonjë mesazh.

U ta hongsha piii, raki deri sa sen s’di mo, oh

E ti ma hongsh mu kaaa-tastrof

Uh shit jom pi bro

Veç te fjala karakter për ty janë veç tri shkronja

Bad daddy, yeah me mu nuk ka lojna

Qa osht mu bo e din e bojna

E për nesër kurgjo s’lojna

Ajo sa n’Prishtinë, sa n’Tiranë, ajo

M’jep gji (ajo) e thirri nanë ajo

Nji ditë kesh (ajo), nji ditë kan ajo

Mu m’zhvesh (ajo) edhe m’lan

Me to luj si llastik-stik, thoba saj si jastik-stik

E kom besnike e m’ka besnik-snik

Sum bon snitch, yeah kurrë si bona snitch-snitch

Mapo.al
 
Last edited by a moderator:
U ta hongsha piiiiii...
raki deri sa sen zdi mo
ti ma hongsh muuu kaaaaa......tastrof
U shit jam pi bro
Vec te fjala karakter per ty
Jan vec tri shkronja
Bad daddy je me mu nuk ka lojnaJalla kjo ishte kenga qe po thoni?

Ohhhhhhh ja kur te jem ne darke do e nigjoj me mire lool lool
 
Co doren jam me djete ?
Sipas sondazhit ke komenti jot vetëm @Desa qenka me dietë....

lool prandaj mu hallakska ke ajo tema egër kjo ?

Desa ta kuptova hilen frekuentoke kto restorantet e reja ku pagu qimet e kokës për pjatë bosh etj ????

Kan i emër kta dmth po spo më vje në mënd jo vegjetarian as vegan po new trend asgjo pjat bosh lol
 
Sipas sondazhit ke komenti jot vetëm @Desa qenka me dietë....

lool prandaj mu hallakska ke ajo tema egër kjo ?

Desa ta kuptova hilen frekuentoke kto restorantet e reja ku pagu qimet e kokës për pjatë bosh etj ????

Kan i emër kta dmth po spo më vje në mënd jo vegjetarian as vegan po new trend asgjo pjat bosh lol
Porosit pjatën bosh , mundësisht të sheshtë ??
 
Nje kerkese per stafin

A mund ta zhvendosni tek 1 nenforum tjeter ket temen se ma perdhoset rende analize opinion me pi.. laf edhe me ka...stravec

Denkju.
Do zhvendosim vetëm komentin tënd qe ska lidhje me temën. Analizën të Letërsia ti ??
 
U ta hongsha piiiiii...
raki deri sa sen zdi mo
ti ma hongsh muuu kaaaaa......tastrof
U shit jam pi bro
Vec te fjala karakter per ty
Jan vec tri shkronja
Bad daddy je me mu nuk ka lojnaJalla kjo ishte kenga qe po thoni?

Ohhhhhhh ja kur te jem ne darke do e nigjoj me mire lool lool
As me rrimu nuk dine . Ky dreqi sikur o katnar tirone ene kno kengen

buke me shalqi ene pi.. ene raki lol
 
Serioze tani

Pervec teksit idiot shikoni pak videoklipin.
Te besohet që se kam dëgjuar as e kam ne plan fare ?
1 e para nk degjoj shume shqip aq me shume hip hop rap gangsta lagjesh .
2 habitem si e dëgjojnë mosha madhe me makina luxoze , sa vl jane , ata ne rruge me kte muzikën edhe ato me taka qe vdesin te bëjnë xhiro , pffff
Mentalitet tallavaje
 
Te besohet që se kam dëgjuar as e kam ne plan fare ?
1 e para nk degjoj shume shqip aq me shume hip hop rap gangsta lagjesh .
2 habitem si e dëgjojnë mosha madhe me makina luxoze , sa vl jane , ata ne rruge me kte muzikën edhe ato me taka qe vdesin te bëjnë xhiro , pffff
Mentalitet tallavaje


Ah ata kane adoleshence te vonuar e para dhe e dyta duan te kapib noj dashnore si puna e asaj madones dmth prandaj. Mentalitet Toni Montana the world is mine me pak fjale pabuksa deri dje dhe qe sot kane ra ne 2 pare crendesi ka si e kane bere
 
Vetëm 4 ditë nga publikimi, kënga “Madonna” e Mozzik ka arritur të grumbullojë mbi 5,6 milionë klikime. Një “sukses” i tillë të bën kurioz ta dëgjosh. Por që kur dëgjon fjalët e para të këngës, pendohesh për klikimin që i ke shtuar.


Që t’jua bëjmë paksa më të qartë nëse nuk e keni dëgjuar, ose nëse e keni dëgjuar, por s’keni kuptuar asgjë, Mozzik thotë:

U ta hongsha piii, raki deri sa sen s’di mo, oh


E ti ma hongsh mu kaaa-tastrof


Uh shit jom pi bro

Veç te fjala karakter për ty janë veç tri shkronja

Besojmë se mjafton që të kuptoni si vazhdon teksti.Pas kësaj kënge ka reaguar edhe Elton Deda, i cili nënvizon faktin se shumica e këngëve që qarkullojnë janë vulgare dhe se duhet të ndryshojmë modelin që po ndjekim.

“Ne kemi shumë pak këngë që kanë një poezi të mirë, shumica e atyre që qarkullojnë janë tepër vulgare. Është e frikshme sepse kur flasim për artin, flasim për formën më të lartë të estetikës njerëzore. Shumë pak synojnë për të pasur këngët e tyre origjinale, të kompozuara për ata. Në përgjithësi këndojë covera, hiq dy-tre prej tyre.

Tregu është i mbingopur. Përditë vijnë dhe përditë ikin, duket se jemi një komb që na pëlqen të këndojmë. Gjejnë një model dhe i qepen atij modeli. Duhet hequr kjo gjë. Rrimë ngjitur me një model dhe vetëm përsëritet e përsëritet. Artistë me A të madhe kemi pasur goxha dhe nga viti në vit fillojnë e pakësohen. Është fenomen shqetësues. Duhet të ndryshojmë mentalitet, të ndërgjegjësohemi se ka gjëra të reja në këtë botë. Kemi gjetur model shumë të keq ky është problem. Këngët që dëgjojmë në radio kanë të njëjtin beet, të njëjtin tekst, të njëjtën muzikë, është si turke e përzier me ottoman. Nuk është e mirë nëse duam shohim civilizimin perëndimor,”- u shpreh këngëtari.Nëse jeni kuriozë si vazhdon teksti i këngës “Madonna”, ja ku e keni. Por mos prisni të kuptoni ndonjë gjë të madhe, e as të nxirrini ndonjë mesazh.

U ta hongsha piii, raki deri sa sen s’di mo, oh

E ti ma hongsh mu kaaa-tastrof

Uh shit jom pi bro

Veç te fjala karakter për ty janë veç tri shkronja

Bad daddy, yeah me mu nuk ka lojna

Qa osht mu bo e din e bojna

E për nesër kurgjo s’lojna

Ajo sa n’Prishtinë, sa n’Tiranë, ajo

M’jep gji (ajo) e thirri nanë ajo

Nji ditë kesh (ajo), nji ditë kan ajo

Mu m’zhvesh (ajo) edhe m’lan

Me to luj si llastik-stik, thoba saj si jastik-stik

E kom besnike e m’ka besnik-snik

Sum bon snitch, yeah kurrë si bona snitch-snitch

Mapo.al
Keta i rregullon enveri lol
 
Keta i rregullon enveri lol

Ska lidhje , muzika është art , edhe kjo lloj.muzike për kta artiste quhet art , te vras te marr peng , los ma shif femrën, jena bosa jena kshu ashtu prap kshu , ken fam vetura bla bla ??
Po flasim për demokraci, Enveri i preu veshin francesk radit pse dëgjonte italisht, mozaikun e interrnonte në Spaç me gjith fisin e farën ??
 
Ska lidhje , muzika është art , edhe kjo lloj.muzike për kta artiste quhet art , te vras te marr peng , los ma shif femrën, jena bosa jena kshu ashtu prap kshu , ken fam vetura bla bla ??
Po flasim për demokraci, Enveri i preu veshin francesk radit pse dëgjonte italisht, mozaikun e interrnonte në Spaç me gjith fisin e farën ??
Duhet enver por jo idiot :p ketyre tu presi gjuhen, kompanite ti mbylli nese nuk nxjerin art shqiptar, po njesoj edhe tv

Demokraci e art eshte edhe kjo. :)
 
Sipas sondazhit ke komenti jot vetëm @Desa qenka me dietë....

lool prandaj mu hallakska ke ajo tema egër kjo ?

Desa ta kuptova hilen frekuentoke kto restorantet e reja ku pagu qimet e kokës për pjatë bosh etj ????

Kan i emër kta dmth po spo më vje në mënd jo vegjetarian as vegan po new trend asgjo pjat bosh lol
Shshhshshshh mos mi ndjell abstinencat e kanibalizmit ??
 
Si beni si te habitur se mendja atje rri Edhe pse cik e moderuar sidomos per ne moshat e treta qe kemi femije per te rritur.????

Muzika eshte art!
Ne vendin tone ka kalu tek bizenesi me nipt!
Vari qillon me pak fjale.
 
Top