U ta hongsha piii...e ti ma honksh mu kaaa...

Vetëm 4 ditë nga publikimi, kënga “Madonna” e Mozzik ka arritur të grumbullojë mbi 5,6 milionë klikime. Një “sukses” i tillë të bën kurioz ta dëgjosh. Por që kur dëgjon fjalët e para të këngës, pendohesh për klikimin që i ke shtuar.
1593772765033.png

Që t’jua bëjmë paksa më të qartë nëse nuk e keni dëgjuar, ose nëse e keni dëgjuar, por s’keni kuptuar asgjë, Mozzik thotë:

U ta hongsha piii, raki deri sa sen s’di mo, oh


E ti ma hongsh mu kaaa-tastrof


Uh shit jom pi bro

Veç te fjala karakter për ty janë veç tri shkronja

Besojmë se mjafton që të kuptoni si vazhdon teksti.Pas kësaj kënge ka reaguar edhe Elton Deda, i cili nënvizon faktin se shumica e këngëve që qarkullojnë janë vulgare dhe se duhet të ndryshojmë modelin që po ndjekim.

“Ne kemi shumë pak këngë që kanë një poezi të mirë, shumica e atyre që qarkullojnë janë tepër vulgare. Është e frikshme sepse kur flasim për artin, flasim për formën më të lartë të estetikës njerëzore. Shumë pak synojnë për të pasur këngët e tyre origjinale, të kompozuara për ata. Në përgjithësi këndojë covera, hiq dy-tre prej tyre.

Tregu është i mbingopur. Përditë vijnë dhe përditë ikin, duket se jemi një komb që na pëlqen të këndojmë. Gjejnë një model dhe i qepen atij modeli. Duhet hequr kjo gjë. Rrimë ngjitur me një model dhe vetëm përsëritet e përsëritet. Artistë me A të madhe kemi pasur goxha dhe nga viti në vit fillojnë e pakësohen. Është fenomen shqetësues. Duhet të ndryshojmë mentalitet, të ndërgjegjësohemi se ka gjëra të reja në këtë botë. Kemi gjetur model shumë të keq ky është problem. Këngët që dëgjojmë në radio kanë të njëjtin beet, të njëjtin tekst, të njëjtën muzikë, është si turke e përzier me ottoman. Nuk është e mirë nëse duam shohim civilizimin perëndimor,”- u shpreh këngëtari.Nëse jeni kuriozë si vazhdon teksti i këngës “Madonna”, ja ku e keni. Por mos prisni të kuptoni ndonjë gjë të madhe, e as të nxirrini ndonjë mesazh.

U ta hongsha piii, raki deri sa sen s’di mo, oh

E ti ma hongsh mu kaaa-tastrof

Uh shit jom pi bro

Veç te fjala karakter për ty janë veç tri shkronja

Bad daddy, yeah me mu nuk ka lojna

Qa osht mu bo e din e bojna

E për nesër kurgjo s’lojna

Ajo sa n’Prishtinë, sa n’Tiranë, ajo

M’jep gji (ajo) e thirri nanë ajo

Nji ditë kesh (ajo), nji ditë kan ajo

Mu m’zhvesh (ajo) edhe m’lan

Me to luj si llastik-stik, thoba saj si jastik-stik

E kom besnike e m’ka besnik-snik

Sum bon snitch, yeah kurrë si bona snitch-snitch

Mapo.al
 
Last edited by a moderator:
Mos mthuj midhjet kur Po I haje ishe te kjo tema ma hongsh pi.... ?????????
e ku tjetër unë kom 2 orë tu me Ka lem në dorë tu majt shënime sondazhe për dietën....
????

Po ty s'të s'po të pys se e di që s'ma dietë në si unë që laparosem kur ha, e kur sngopem tavës në llap....

Ene lej rradhë naj herë robëve të lepinje kockat shtrigë jo veç për vete
Narciste ?????????
 
Redaktimi i fundit:
Po dhe ti per ka...q ànkohesh?
nga darka thash un jo tani.:p

p.s faleminderit dhe ti si shalqi je .....mjalt qeka Ky qe po ha lool
Jo jo Nuk ndërroj gjo mo shije midhje forever lool e di negra, ajo biles e ka fajin... Se më mesoj ti hedh limon unë si katunar i zijsha me krip ???

E di e di që jom Karpuz, ??
po për të omel nuk jom fort i sigurtë....
 
e ku tjetër unë kom 2 orë tu me Ka lënë në dorë tu majt shënime sondazhe për dietën....
????

Po ty s'të s'po të pys se e di që s'ma dietë në si unë që laparosem kur ha, e kur sngopem tavës në llap....

Ene lej rradhë naj herë robëve të lepinje kockat shtrigë jo veç për vete
Narciste ?????????
U te Des Po hajde mo se per ty ka... Me te madh do te gjej negra( karamele per mendjet kak pis ) edhe pse mka shku mendja per ko.. ( koka kola ) ????????
 
Jo jo Nuk ndërroj gjo mo shije midhje forever lool e di negra, ajo biles e ka fajin... Se më mesoj ti hedh limon unë si katunar i zijsha me krip ???

E di e di që jom Karpuz, ??
po për të omel nuk jom fort i sigurtë....
Ti je karpuz I lezetshem nga ata qe kur ke farat ne goje I peshtyn si pleshta bubqi ?????????
 
U te Des Po hajde mo se per ty ka... Me te madh do te gjej negra( karamele per mendjet kak pis ) edhe pse mka shku mendja per ko.. ( koka kola ) ????????
Shif si e lli muhabetin ti, kom një orë me
ka lem thash mi tu majt shënime,
ç'a ka rramelesh më thu nuk jom rim saçi unë pastaj Midhjeve forver!!! Guaskes në llap nuk kom të ngop lol ti e ke fajin që më mësove ti ha krudo me limon ??????
 
Ti je karpuz I lezetshem nga ata qe kur ke farat ne goje I peshtyn si pleshta bubqi ?????????
Po tashi mjaft jom i lezetshëm me farat nuk jam aq fanatik sa ti ndjek fatin ç'bëhet me to ?????

Mu hiq tashi se mu ma skuqin lol thash unë qenkena cu keq sot ne ?????
 
Shif si e lli muhabetin ti, kom një orë me
ka lem thash mi tu majt shënime,
ç'a ka rramelesh më thu nuk jom rim saçi unë pastaj Midhjeve forver!!! Guaskes në llap nuk kom të ngop lol ti e ke fajin që më mësove ti ha krudo me limon ??????
Leri midhjet Po na keto( se di si I thoni ju nga albanstajni) pasi kur I hedh Limon sa e fut ne goje te leviz edhe te duket sikur eshte prej verteti ?????????IMG_20200702_174246.jpg
 
Leri midhjet Po na keto( se di si I thoni ju nga albanstajni) pasi kur I hedh Limon sa e fut ne goje te leviz edhe te duket sikur eshte prej verteti ?????????Shiko fotografinë 1746163
shshshsh mos spiuno shoqet e tua që pak a sh I perkasin perlave por jo si ty ????

Se tu turrën me matrapik t'a shkelyn guasken e të vjedhin perlën ?????


Ej ik mi pra se do ha noj banane nga nga stafi lol e nuk kom qef bananet ene pse jom majmun jam kanibal ????
 
shshshsh mos spiuno shoqet e tua që pak a sh I perkasin perlave por jo si ty ????

Se tu turrën me matrapik t'a shkelyn guasken e të vjedhin perlën ?????


Ej ik mi pra se do ha noj banane nga nga stafi lol e nuk kom qef bananet ene pse jom majmun jam kanibal ????
Ty t' hongshin plakat e bubqit jarebi edhe pse ska white roads vl noigjo do e gjesh x te shuar urine ?
 
Ty t' hongshin plakat e bubqit jarebi edhe pse ska white roads vl noigjo do e gjesh x te shuar urine ?
Vetëm i uritur nuk rri unë ahahaha nuk jam katil, s'ja boj me hile vetes + po nuk e shujta urinë kom hall se terbohem plas e jom i rrezikshëm për njerëzimin ??????? dal në origjinë baboon pastaj

Po jo aq poshtë lool kom filtra madje i updetoj vazhdimisht ????
 
Top