Uefa prezanton logon e "Mynih 2012"

erjonz

Antarë i ri
UEFA ka bërë publike në faqen e saj në internet logon që i dedikohet Finales në Champions League për sezonin 2011-2012 që do të zhvillohet në stadiumin "Allianz Arena", në Mynih.

Logoja është pereceptuar dhe realizuar nga Agjencia angleze, "The Works" dhe do të ndihmojë ne promovimin dhe rritjen e famës të një prej kompeticioneve më të rëndësishëm futbollistik në Europë dhe më gjerë, shkruan siti zyrtar i Uefa-s, "uefa.com".

Sipas Qeverisë së Futbollit në Europë, finalja e sezonit të kaluar Barcelona-Manchester United u ndoq mesatarisht nga 179 milion tifozë dhe logoja e re synon të rrisë akoma më shumë këtë shifër.
 
Top