UEFA Skualifikon sulmuesin e Arsenalit

redi-

Anëtar i Respektuar
Skualifikohet Eduardo

Komisioni disiplinor i kontrollit te UEFA vendosi sot te skualifikoje per dy ndeshje sulmuesin e Arsenalit |Eduardo da Silva. Ai u denua pasi mashtroi arbitrin gjate ndeshjes se kthimit per turin para-eliminator te liges se Kampioneve, me 26 gusht kunder Selltikut.
Eduardo siguroi nje penallti duke simuluar ate ndeshje e cila u fitua 3-1 nga Arsenali.


Burimi: TCH
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
UEFA spari duhe ta denoj vetveten per ket gjest, sepse ne mbar boten ka simulime e mashtrime kur eshte fjala tek penaltite, e duke mar parasysh sa liga profesionale ekzistojne, kta vendosen ta denojne nje futbollist te vetem, sulmuesin e Arsenalit.
Mos harroni se kjo ska lidhje me komisionin diciplinor, e as me kontrolle e pallavra, pas ksaj mshifet si kunder ai presidenti i uefa-s Platini qe kurrsesi nuk do ta lejoj futbollin anglez te perparoj. Kete e ka vertetu dhe shpreh ne shume menyra duke kercenu edhe federaten e futbollit anglez, jo vetem nje klub apo nje futbollist.
 
Top