Ujësjellësi i Tiranës

“Mira Kazhani e Bieta Sulo rrogë 830 mijë e 550 mijë nga Ujësjellësi i Tiranës si këshilltare e specialiste” – Denoncimi

1588346724839.jpeg

Gazetaret Mira Kazhani e Bieta Sulo rezultojnë se paguhen me rrogë nga ndërmarrja e Ujësjellë-Kanalizimeve, që është nën varësinë e Bashkisë së Tiranës.

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar dy listëpagesa të UKT-ku rezulton se Mira Kazhani mbulon pozicionin e këshilltares Ekonomike dhe merr një pagë prej 830 mijë lekësh në muaj.

Ndërsa Bieta Sulo, moderatore në Top Channel, mbulon pozicionin e specialistes dhe paguhet me 550 mijë lekë të vjetra në muaj.

“I shifni keto Zj/znj! Në emër të pavarësisë së shtypit, gazetare të teleblushit, Kazhani dhe Sulo marrin rroga nga paratë e takspaguesve në UK e Lal Plehut! Turp dhe krim!Vjedhje publike! Sb.”– shkruan Berisha.
1588346823100.jpeg

1588346845825.jpeg
hashtag.al
 
Sa vite?
Kto jane skema berishiane qe ne 1992.
Specialistet (socialistet) thjesht i kane sofistiku cik me paga shume here me t'larta seç jepnin demokratet kur ishin n'pushtet.

Pranaj u shkely ajo Mira Kazhani tu mbrojt socialistet ke gazeta tema. ?
Me kane rene ne duar librat e Don Winslow.
Pavarsisht se libra( romane) flitet aq sh per kartelot meksikane...per menyren se si menaxhohet cdo gje..per mediat..per burokracite dhe korrupsion.

Dhe te gjitha keto kane ekzistuar e do ekzistojne,njerezit e thjeshte e hane.
 
Wxp edhe ti ke te drejten e autorit per pjataformen qe i ofron, duhet vene me shpatulla pas muri :p
 
Cudia me e madhe 3 zgjat per delet popullin dmth. Kane ndodh gjera me te medhaja dhe i kane harruar. Nuk habitem fare qe mediat jane te shitura te politika.

Prandaj thone populli meriton qeverisjen qe ka.

Ne zgjedhjet parlamentare te 2017 pjesemarrja ne zgjedhje ishte vetem 45%. Jane shume pak per te perfaqesu popullin.
Jam i bindur qe meritojme me shume se kaq.
 
Derisa partia tj sdo nxjerre nje te palare te pales tjerer..dhe te dyja partine do thone..ok me mire e mbyllim ketu

Nuk e kuptoni qe keta qe jane tani kane nje lloj arrogance dhe fodulliku edhe kur i kapin ne gabim. As duan tja dijne, vazhdojne te vjedhin te bejne ligjet si duan madje dhe te vejne gjoba.

Ky vend me keqardhje e them ska shprese te behet me mire.
 
Ka publikuar bledi mane nje liste te te afermeve te politikaneve shqipetare
nje nder to ishte argita berisha me disa rroga

TIRANE- Në deklarimin e pasurisë për vitin 2011, Argita Berisha, vajza e kryeministrit shënoi se fitoi nga mësimdhënia në shkollat e vendit, publike apo private rreth 146 mijë dollarë.

Nga një kërkim i thjeshtë nëpër sajte universitetet të njohura në botë, Argita Berisha ka një rrogë, të përafërt me profesorët më të mirëpaguar amerikanë, në universitetet me të njohur të botës. Nëse i referohesh, ranglistës botërore të bërë nga Pak kohë më parë, gazeta prestigjoze "Neë York Times" publikoi pagat më të larta për profesorët në universitetet amerikane dhe lista kryesohej nga Harvardi, ku një profesor me kohë të plotë fitonte mesatarisht 191 mijë e 200 dollarë në vit, ndërsa në atë Pensilvanisë, një pedagog me kohë të plotë fiton mesatarisht 170 mijë dollarë në vit. Në universitet publike, në Institutin e teknologjisë së Nju Xhersit, një profesor me kohë të plotë fiton rreth 151 mijë dollarë në vit, ndërsa në vendin e dhjetë është universiti i Ratxhersit në Kamden, ku paga vjetore e pedagogëve është 137 mijë dollarë.

Argita Berisha, por edhe bashkëshorti i saj, Jamarbër Malltezi japin mësim në disa universitete private. Vajza e kryeministrit të vendit, Argita Berisha është një lektore e kërkuar nga privatët dhe ajo jep leksione në tre universitete private. Ajo figuron si pjesë e stafit akademik seniorë te universiteti Europian i Tiranës, është gjithashtu edhe pedagoge e jashtme te departamenti i Shkencave Juridike pranë universitetit "Kristal" dhe gjen kohë të japë leksione edhe për studentët e drejtësisë të universitetit "Luarasi". Ndërkohë që bashkëshorti i saj, Jamarbër Malltezi është pedagog i brendshëm tek departamenti i Arkitekturës i universitetit "UFO" dhe te "Kristal".

Sipas llogarive që ka bërë deputeti i PS-së, Taulant Balla paratë e fituara nga mësimdhënia e Argitës prej 146 milionë lekësh në vit ose 12 milionë lekë në muaj, janë sa rroga e përbashkët e 20 drejtorëve të shkollave në Tiranë. Këtyre u shtohen edhe 70 milionë lekë të vjetra nga i shoqi, Jamarbër Malltezi, sipas deklaratës së tij të pasurisë, të fituara nga mësimdhënia, në 2011, që në total shkojnë në 216 milionë lekë. Sipas përllogaritjeve, nëse çdo orë mësimi në fakultetet shtetërore paguhet maksimumi 10 mijë lekë dhe në fakultetet private paguhet maksimumi 30 mijë lekë, Jamarbër Malltezi ka bërë në 2011 2333 orë mësim, ndërsa Argita 4867 orë mësim në vit, ose në 223 ditë shkollore në total, nga 22 orë mësimi në ditë.

Shkrimi u publikua ne shqiptarja.com
(sg/shqiptarja.com)
 
Ne zgjedhjet parlamentare te 2017 pjesemarrja ne zgjedhje ishte vetem 45%. Jane shume pak per te perfaqesu popullin.
Jam i bindur qe meritojme me shume se kaq.

Dhe indiferenca mos shkuarje ne votime do te thote qe pajtohesh me ata qe do vijne ne pushtet. Pra dalim ke ajo qe thashe meritojne ate qeverisje sepse sdonin te ndryshonin gje me vote te lire.

Gjithesesi jam e sigurt qe zgjedhjet e 2021 do kete me shume se aq. Ju ka ardh ne maje te hundes njerezve.
 
Ka publikuar bledi mane nje liste te te afermeve te politikaneve shqipetare
nje nder to ishte argita berisha me disa rroga

TIRANE- Në deklarimin e pasurisë për vitin 2011, Argita Berisha, vajza e kryeministrit shënoi se fitoi nga mësimdhënia në shkollat e vendit, publike apo private rreth 146 mijë dollarë.

Nga një kërkim i thjeshtë nëpër sajte universitetet të njohura në botë, Argita Berisha ka një rrogë, të përafërt me profesorët më të mirëpaguar amerikanë, në universitetet me të njohur të botës. Nëse i referohesh, ranglistës botërore të bërë nga Pak kohë më parë, gazeta prestigjoze "Neë York Times" publikoi pagat më të larta për profesorët në universitetet amerikane dhe lista kryesohej nga Harvardi, ku një profesor me kohë të plotë fitonte mesatarisht 191 mijë e 200 dollarë në vit, ndërsa në atë Pensilvanisë, një pedagog me kohë të plotë fiton mesatarisht 170 mijë dollarë në vit. Në universitet publike, në Institutin e teknologjisë së Nju Xhersit, një profesor me kohë të plotë fiton rreth 151 mijë dollarë në vit, ndërsa në vendin e dhjetë është universiti i Ratxhersit në Kamden, ku paga vjetore e pedagogëve është 137 mijë dollarë.

Argita Berisha, por edhe bashkëshorti i saj, Jamarbër Malltezi japin mësim në disa universitete private. Vajza e kryeministrit të vendit, Argita Berisha është një lektore e kërkuar nga privatët dhe ajo jep leksione në tre universitete private. Ajo figuron si pjesë e stafit akademik seniorë te universiteti Europian i Tiranës, është gjithashtu edhe pedagoge e jashtme te departamenti i Shkencave Juridike pranë universitetit "Kristal" dhe gjen kohë të japë leksione edhe për studentët e drejtësisë të universitetit "Luarasi". Ndërkohë që bashkëshorti i saj, Jamarbër Malltezi është pedagog i brendshëm tek departamenti i Arkitekturës i universitetit "UFO" dhe te "Kristal".

Sipas llogarive që ka bërë deputeti i PS-së, Taulant Balla paratë e fituara nga mësimdhënia e Argitës prej 146 milionë lekësh në vit ose 12 milionë lekë në muaj, janë sa rroga e përbashkët e 20 drejtorëve të shkollave në Tiranë. Këtyre u shtohen edhe 70 milionë lekë të vjetra nga i shoqi, Jamarbër Malltezi, sipas deklaratës së tij të pasurisë, të fituara nga mësimdhënia, në 2011, që në total shkojnë në 216 milionë lekë. Sipas përllogaritjeve, nëse çdo orë mësimi në fakultetet shtetërore paguhet maksimumi 10 mijë lekë dhe në fakultetet private paguhet maksimumi 30 mijë lekë, Jamarbër Malltezi ka bërë në 2011 2333 orë mësim, ndërsa Argita 4867 orë mësim në vit, ose në 223 ditë shkollore në total, nga 22 orë mësimi në ditë.

Shkrimi u publikua ne shqiptarja.com
(sg/shqiptarja.com)


Mua Bledi me pelqen shume me pjesen me te madhe te analizave te tij. Ka 1 pene te fuqishme. Por prap eshte i paguar edhe ky.
 
Une mendoj se i gjith fai eshte te perceptimi qe kemi ne si popull.

Sa me shume meremi me politiken aq me keq behet situata. Nese cdokush merret kaq sejozisht me punet e veta politika do jet me e ngathet ne zhvillimin e pislliqeve.
 
Une mendoj se i gjith fai eshte te perceptimi qe kemi ne si popull.

Sa me shume meremi me politiken aq me keq behet situata. Nese cdokush merret kaq sejozisht me punet e veta politika do jet me e ngathet ne zhvillimin e pislliqeve.
Po me cfare do merremi tjeter, ka vende pune? Ke mireqenje? Ke siguri? Ke drejtesine? Ke barazine ne taksa? ..ke shprese???
Asgje ska ai popull ndaj i mbetet te flas, boll kemi heshtur 45 vite tani kemi 30 qe flasim ja dhe 15 e pastaj fo vdesin ca nga mosha e mbase ndryshon dicka ...
Dio sa optimiste jam 15 vite :)
 
Dhe indiferenca mos shkuarje ne votime do te thote qe pajtohesh me ata qe do vijne ne pushtet. Pra dalim ke ajo qe thashe meritojne ate qeverisje sepse sdonin te ndryshonin gje me vote te lire.

Gjithesesi jam e sigurt qe zgjedhjet e 2021 do kete me shume se aq. Ju ka ardh ne maje te hundes njerezve.

Indiferenca tregon mungese alternativash. Njerzit jane te lodhur duke votuar te njejtat ftyra dhe te njejtat emra. Premtime boshe, pa programe konkrete, pa asgje.
 
Top