Ujësjellësi i Tiranës

“Mira Kazhani e Bieta Sulo rrogë 830 mijë e 550 mijë nga Ujësjellësi i Tiranës si këshilltare e specialiste” – Denoncimi

1588346724839.jpeg

Gazetaret Mira Kazhani e Bieta Sulo rezultojnë se paguhen me rrogë nga ndërmarrja e Ujësjellë-Kanalizimeve, që është nën varësinë e Bashkisë së Tiranës.

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar dy listëpagesa të UKT-ku rezulton se Mira Kazhani mbulon pozicionin e këshilltares Ekonomike dhe merr një pagë prej 830 mijë lekësh në muaj.

Ndërsa Bieta Sulo, moderatore në Top Channel, mbulon pozicionin e specialistes dhe paguhet me 550 mijë lekë të vjetra në muaj.

“I shifni keto Zj/znj! Në emër të pavarësisë së shtypit, gazetare të teleblushit, Kazhani dhe Sulo marrin rroga nga paratë e takspaguesve në UK e Lal Plehut! Turp dhe krim!Vjedhje publike! Sb.”– shkruan Berisha.
1588346823100.jpeg

1588346845825.jpeg
hashtag.al
 
Po me cfare do merremi tjeter, ka vende pune? Ke mireqenje? Ke siguri? Ke drejtesine? Ke barazine ne taksa? ..ke shprese???
Asgje ska ai popull ndaj i mbetet te flas, boll kemi heshtur 45 vite tani kemi 30 qe flasim ja dhe 15 e pastaj fo vdesin ca nga mosha e mbase ndryshon dicka ...
Dio sa optimiste jam 15 vite :)
Une them kshu, nese merresh vetem me punen tende e beson dhe e vlerson ta siguroj qe do fitosh gjithmone sado i varfer apo e vogel...
 
Cfare zgjidhje jep ti Jana?
Tomka sikur jana te kishte patur zgjidhje do e zbatoja, sikur te kisha pare nje vizjon do isha aty...
Nuk e di cmund te behet por ne rinin time te pakten dilnim ne rruge, ngrinim zerin kot edhe pse e pohoj as qe dija 0se beja demostrata se isha e erresuar nga e djeshmja.
Problemi yne eshte qe me te shkuaren demtojme te ardhmen...
Mbi te gjitha duhen mbledhur peticione,firma edhe noline mund te behen, te denoncohet cdo fakt te mblidjen prova te dergohen ne ente me te larta, duhet te kene frik te gjithe nga mekatet qe kan bere e aty ..vetem aty do lind dicka e paster ...pasi do kete frik te vej si te tjeret...ndryshe kushdo te narre kolltukun do bej si paraardhesit me forma te ndryshme por gjithmone te korruptuar dhe gjakpiresa
 
Une mendoj se i gjith fai eshte te perceptimi qe kemi ne si popull.

Sa me shume meremi me politiken aq me keq behet situata. Nese cdokush merret kaq sejozisht me punet e veta politika do jet me e ngathet ne zhvillimin e pislliqeve.


Jam dakort me ty por problemi eshte qe dashur padashur ti je i lidhur me politiken per sa kohe ke pune me zyrat e shtetit apo me punonjesin e shtetit qe vjen te kontrrollon ne punen tende kur me merr para nen dore dhe me kercenon qe do me gjobise edhe kur nuk shkel ligjin por nga mungesa e informacionit qe shteti ineficent nuk ta jap. Jam e prekur nga politika per sa kohe me vjedh nepermjet PPPrave dhe per sa kohe me kufizon lirite e mija si individ apo si biznes.

Problemi eshte qe mbas 90es u mendua qe ndryshoj sistemi erdhi demokracia. Faktikisht nuk na ndryshuar asgje pasi ata qe qeverisin janw po te njejtet komuniste apo bij komunistash dhe deri sa te jene keta Shqiperia do jete njejte sdo ndryshoje asnjehere. Prandaj dhe njerezit largohen nga ketu sepse skane spitale skane shkolla skane rend siguri. Edhe covid ju desh shqiptareve, do shifni ca te keqijash te tjera do pjelle varferia!
 
Une them kshu, nese merresh vetem me punen tende e beson dhe e vlerson ta siguroj qe do fitosh gjithmone sado i varfer apo e vogel...
Nuk ke pune... cpune mund te besh.... ke dhene voten per ate pune se ta kan premtuar...si mund te mos e flasesh pastaj?
 
Problemi ne shqiperi eshte se keta jane per burg te gjithe! si shpjegohet qe keta jane pasuruar te gjithe?

1588349018165.png

Ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani ka bërë një padi në Strasburg ndaj Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë dhe parlamentit për shkarkimin e tij nga detyra në vitin 2014.

Sipas “Report Tv”, padia është regjistruar dhe me 22 nëntor Strasburgu ka ngritur pyetjet nëse janë respektuar procedurat ligjore për shkarkimin e tij.

Pyetjet:

1. Në lidhje me gjetjet e gjykatave vendase, aplikanti mund të pretendojë se është viktimë e një shkeljeje të Konventës në kuptimin e nenit 34 (shih, për shembull, Kurić dhe të tjerët kundër Sllovenisë [GC], nr. 26828 / 06, 259-62, ECHR 2012 (ekstrakte), dhe Konstantin Markin kundër Rusisë [GC], nr 30078/06, § 82, KEDNJ 2012 (ekstrakte)?

2. A i ka shteruar aplikanti të gjitha mjetet juridike efektive siç kërkohen nga neni 35 1 i Konventës në lidhje me ankesën e tij për nenin 8?

Në veçanti, kërkuesi kërkohej të paraqiste një ankesë kushtetuese në Gjykatën Kushtetuese, në përputhje me nenin 131 (f) të Kushtetutës dhe nenet 71, 71 / a, 76 dhe dispozitat e tjera përkatëse të Ligjit të Gjykatës Kushtetuese, të ndryshuar me ligj . nr. 99/2016?

Skandali në Bankën e Shqipërisë:

Në vitin 2014 Banka e Shqipërisë u përfshi në një skandal, pasi në bilancet e saj mungonin jo pak por 713 milon lekë të reja.

Pas një hetimit mes të arrestuarve ishte edhe ish-Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Por Fullani u la i lirë me vendim të Gjykatës së Tiranës, edhe pse Prokuroria kërkoi 5 vite burg për të me akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Më 2017 për këtë çështje Gjykata e Tiranës dënoi si autorë të zhdukjes së 713 milion lekëve, 13 ish-punonjës të Thesarit të BSH, mes të cilëve edhe dy të pandehurit kryesorë për vjedhjen, Ardian Bitraj dhe Mimoza Bruzia, të dënuar përkatësisht 13 vjet dhe 10 vjet burg. Me 2 vite burg u dënua kryeinspektorja e Thesarit të BSH, Elivar Golemi.

Më vonë Ardian Fullani, fitoi pafajësinë nga Gjykata e Tiranës dhe mori si dëmshpërblim 56 paga, me një vlerë prej rreth 42 milion lekë të reja.
 
Problemi ne shqiperi eshte se keta jane per burg te gjithe! si shpjegohet qe keta jane pasuruar te gjithe?

Shiko fotografinë 1736509

Ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani ka bërë një padi në Strasburg ndaj Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë dhe parlamentit për shkarkimin e tij nga detyra në vitin 2014.

Sipas “Report Tv”, padia është regjistruar dhe me 22 nëntor Strasburgu ka ngritur pyetjet nëse janë respektuar procedurat ligjore për shkarkimin e tij.

Pyetjet:

1. Në lidhje me gjetjet e gjykatave vendase, aplikanti mund të pretendojë se është viktimë e një shkeljeje të Konventës në kuptimin e nenit 34 (shih, për shembull, Kurić dhe të tjerët kundër Sllovenisë [GC], nr. 26828 / 06, 259-62, ECHR 2012 (ekstrakte), dhe Konstantin Markin kundër Rusisë [GC], nr 30078/06, § 82, KEDNJ 2012 (ekstrakte)?

2. A i ka shteruar aplikanti të gjitha mjetet juridike efektive siç kërkohen nga neni 35 1 i Konventës në lidhje me ankesën e tij për nenin 8?

Në veçanti, kërkuesi kërkohej të paraqiste një ankesë kushtetuese në Gjykatën Kushtetuese, në përputhje me nenin 131 (f) të Kushtetutës dhe nenet 71, 71 / a, 76 dhe dispozitat e tjera përkatëse të Ligjit të Gjykatës Kushtetuese, të ndryshuar me ligj . nr. 99/2016?

Skandali në Bankën e Shqipërisë:

Në vitin 2014 Banka e Shqipërisë u përfshi në një skandal, pasi në bilancet e saj mungonin jo pak por 713 milon lekë të reja.

Pas një hetimit mes të arrestuarve ishte edhe ish-Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Por Fullani u la i lirë me vendim të Gjykatës së Tiranës, edhe pse Prokuroria kërkoi 5 vite burg për të me akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Më 2017 për këtë çështje Gjykata e Tiranës dënoi si autorë të zhdukjes së 713 milion lekëve, 13 ish-punonjës të Thesarit të BSH, mes të cilëve edhe dy të pandehurit kryesorë për vjedhjen, Ardian Bitraj dhe Mimoza Bruzia, të dënuar përkatësisht 13 vjet dhe 10 vjet burg. Me 2 vite burg u dënua kryeinspektorja e Thesarit të BSH, Elivar Golemi.

Më vonë Ardian Fullani, fitoi pafajësinë nga Gjykata e Tiranës dhe mori si dëmshpërblim 56 paga, me një vlerë prej rreth 42 milion lekë të reja.
Nuk me kujtohet por jo shume kohe me pare kam lexuar nje lajm di nuk mund te konkuronin per prokuror ne alb se nuk mund te justifikonin pasurite...
Kur them une duhen denuncuar te gjithee... duhet nje pastrim radikal!keto rrogat jan asgje ne krahasim me cbehet vertet ne alb..
E di si e imagjinoj shqiperine une..
Si nje vend ne ankand ku gjithcka eshte e hipotekizuar cdo pasuri e shitur dhe e e mbytur ne borxhe qe i kan vene lakun ne fyt dhe e terheqin zvarre si tju doje qefi borxhdhenesve!!
 
Kam idene se nese iken nje qeveri,te rinjte jane thjeshte marioneta e te vjeterve ?

Ate mundohem tu shpjegoj gjithe miqve te mi qe jetojne jashte. U them, o budallenj, nuk jeni ne Angli e Gjermani ktu qe gjerat te zgjidhen me nje llaf goje.
Ktu ke t'besh me nje Mafie te fuqishme. Nje mafie qe zhduku sindikatat (zeri kryesor per hallet e njerzve), nje mafie qe vrau pavarsine e gjygjsorit nga ku zhduku gjithe gjygjtaret e ndershem dhe i zevendesuan me njerzit e tyre, nje mafie qe bleu gjithe mediat..etj
Dhe ju mendoni se rrezohen kaq kollaj sepse ti nuk shtyn dot muajin me thesin tat te miellit? Pfff

Rama ben 8 vjet ne pushtet vitin tjeter dhe ka pas me dhjetera raste per ta rrezuar. Por eshte PD me LSI qe sa here eshte ne veshtiresi i japin nje dore. Jane dhe nderkombetaret qe e mbeshtesin per interesat e tyre dhe hajde preki kta.
Ishin nderkombetaret qe certifikuan zgjedhjet lokale te 2019 me 15% pjesmarrje, e kuptoni ca luhet.
 
Nuk me kujtohet por jo shume kohe me pare kam lexuar nje lajm di nuk mund te konkuronin per prokuror ne alb se nuk mund te justifikonin pasurite...
Kur them une duhen denuncuar te gjithee... duhet nje pastrim radikal!keto rrogat jan asgje ne krahasim me cbehet vertet ne alb..
E di si e imagjinoj shqiperine une..
Si nje vend ne ankand ku gjithcka eshte e hipotekizuar cdo pasuri e shitur dhe e e mbytur ne borxhe qe i kan vene lakun ne fyt dhe e terheqin zvarre si tju doje qefi borxhdhenesve!!
Ne shqiperi shumica e njerze jane te varfer
disa i shef neper koshat e plerave
te tjere me ferrari! e kupton dot jana qe ne shqiperi nuk merr dot as 1€ oren ne pune?
vetem klasa e politikes ka te drejte te bej pasuri nepermjet korrupsionit pa u dergjur burgjeve sepse sakrifikojne ndonje hallexhi duke e paguajtur .
 
@jana80 kjo eshte arsyeja, bashkangjitur edhe filozofine qe citon Marla, çudia tre dit zgjat, pastaj merre me leng, arsyeja se pse largohen intelektualet nga Shqiperia.

Per rastin ne fjale, nuk kam çte them, fatkeqesisht ka ekzistuar ne kohen e PDs, akoma me thelle me Socialistet. Keta kane edhe ate arrogancen sikur eshte diçka normale apo fajin e ka edhe Saliu, sepse edhe ne kohen e tij ekzistonte.

Me pak fjale, popull dele ne çdo aspekt.
 
@jana80 kjo eshte arsyeja, bashkangjitur edhe filozofine qe citon Marla, çudia tre dit zgjat, pastaj merre me leng, arsyeja se pse largohen intelektualet nga Shqiperia.

Per rastin ne fjale, nuk kam çte them, fatkeqesisht ka ekzistuar ne kohen e PDs, akoma me thelle me Socialistet. Keta kane edhe ate arrogancen sikur eshte diçka normale apo fajin e ka edhe Saliu, sepse edhe ne kohen e tij ekzistonte.

Me pak fjale, popull dele ne çdo aspekt.
A do ikim o Darius? Nuk ja vlen te humbim ne vend delesh pa kope :p
 
Ne shqiperi shumica e njerze jane te varfer
disa i shef neper koshat e plerave
te tjere me ferrari! e kupton dot jana qe ne shqiperi nuk merr dot as 1€ oren ne pune?
vetem klasa e politikes ka te drejte te bej pasuri nepermjet korrupsionit pa u dergjur burgjeve sepse sakrifikojne ndonje hallexhi duke e paguajtur .
Ngaqe i di jana keto behem agresive me te rinjet e shqiperise si e pse i durojne...
Pse nuk doli nje te mbledh firma ti denuncoje te gjithe wofte edhe i paparti...
Sa per deke skemi faj ne e kemi ne adn partine na eshte mesuar si nena parti ... e cthone,cbejne ato nenshtrohet populli se gjithmone jemi qene te neshtruar...popull dele pa bari !
 
Si fiksoheni ju populli, populli.
Populli si unitetit i padiskutueshëm nuk ekziston , ekzistojnë vetëm grupe të përkohshme subjektesh që i bashkon interesit i përbashkët. Këto përsona po veprojnë si të tjerët . Vetëm ajo që vjen për të vjell është modaliteti (me të vërtetë lugeter) sepse në fund të fundit janë më të korruptuar gjermanët apo danezët por ato e bëjnë pa bujë.
 
Po ike shiti vllait tat noi dylim toke aty nfarke ?
Hahahaa une ta fal sa per te ndertu 1 shpi. Per ca e do? Kisha 1 ide biznesi e per ketu... me ca do e mbush me katunaret. Ik aman sbehet ky vend

Ne ke para investoji ne prona te patundshme dhe jepi me qera. Merr qerane shko jeto ku te doje kokrra e qejfit. As ja vlen me te merresh me gjera te tjera.

Btw tani live lol

Shiko fotografinë 1736533
 
Si fiksoheni ju populli, populli.
Populli si unitetit i padiskutueshëm nuk ekziston , ekzistojnë vetëm grupe të përkohshme subjektesh që i bashkon interesit i përbashkët. Këto përsona po veprojnë si të tjerët . Vetëm ajo që vjen për të vjell është modaliteti (me të vërtetë lugeter) sepse në fund të fundit janë më të korruptuar gjermanët apo danezët por ato e bëjnë pa bujë.

Me kto danezet dhe gjermanet me kujtove skandalin e danske bank me 200 miliard eur pastrim parash. Tre dite zgjati dhe u harrua.
 
Top