un nuk kuptoj

isha duke menduar dicka...
shof shpesh ne filma qe kur 1 nen eshte e ndar nga burri ose burri nuk jeton mo njerzit fillojn ta shofin me sy tjeter nese kjo frekuqenton dike qe te rifilloj nga e para...
shpesh her kjo nen ka fmi ... nje...dy...ose 3...
deri dje sja veja shum veshim ktyre gjerave...
por i ndodhi dicka te till 1 personit qe un du.
akoma nuk e di se cfar mund ti ket than engjellit tim per babin e vet....
eshte e vertet qe nuk eshte shum qe ka ndodh ajo qe nuk duhet te ndodhte.... por pse kjo nen nese perpiqet te rifilloj nga e para duhet te kritikohet direkt per ket gje ?
nje nen smund te perballoj vet rritjen e 2 fmi....
pse njerzit ne vend te ndihmojn vetem kritikojn ? ca i mungon atyre ?
me vjen shum inat kur degjoj kto gjera.
ajo ben sakrifica per krijesen e saj ... pranon qe te prishi " imazhin e saj " ne ket bot injorante vetem per te.

madre.jpg
 
Sa lomsh kam pas shkruajtur.
Besoj e kam pas nga emocionet kur mora vesh qe babai, nuk pranoi ndarjen dhe vari veten te dhoma e vajzes me te vogel... ku te gjith ishin ne shtepi.

Xhest ekstrem hakmarres thonte ajo duke pire duhan ne menyre nervoze.
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Edhe mo lomsh e bone me kte komentin lol
Pertej shakase ngjarje sh tragjike...
Por sidoqofte ktu e 11 vjet gjonat kan ndryshu besoj (ne pergjithesi flas)
 
Edhe mo lomsh e bone me kte komentin lol
Pertej shakase ngjarje sh tragjike...
Por sidoqofte ktu e 11 vjet gjonat kan ndryshu besoj (ne pergjithesi flas)

Lol
You're right.

Raporti mes tyre ishte skandal dhe nuk shtyhej me as per hater te femijeve. Ajo e kishte perzan dhe mes tyre kishte mbaruar cdo gje me kohe.
Nderkoh kishte njohur dike dhe per ket u gjykua pavarsisht se te gjith ja dinin historine... (ktu e kisha llafin kur hapa temen. Besoj e kam pas nga merzitja.. )
Plus ndodhi kjo dhe ajo mori femijet dhe u zhduk nga qyteti.

Nuk i kam takuar me qe ktu e 11 vit para...
Vajzen e vogel e mbaja un pothuajse cdo mbazdite kur kthehesha nga shkolla deri ne dark deri kur nisesha per pune... ishte princesha ime e vogel dhe un e bukra e saj. Nuk isha babysitter por gjithmon kam pas shum dashuri per femijet dhe me vinin nga pas. Vetem embelsira sa e sa i jepja mceftas 😂
 
Top