Une jam kjo.

Te flasim pak per veten,kush jemi si jemi,cfare pelqejm cfare nuk pelqejm,cfare duam ,cfare nuk duam...cfare synojm ne jet te kemi etj etj..

Un jam Arfenilla .( ktu ne forum kam zgjedh ket nofk,marr nga emri i nje fshati tek ni roman)kete emer dot deshiroja ta kisha me te vertet,por mendoi nje dite vajzen time ta pagzoi po me kete emer.
E dua jeten me me pak sfida,nuk i friksohem shum sfidave ,po me shum panikut se ja krijoi vetes.Jam e hapur dhe shum e cilter.ndihem mir kur ndimoj tjeret edhe nese nuk i njoh por vetem hallet e tyre me prekin shpirtrisht.
Jam transparente,ju besoi njerzve deri ne ate pik kur dua ti vlersoi.nese me zhgenjejn njhere mbyll kapitull me ta.E kam ne gjak humanizmin.
I dua dhe bej shum per femijet...kujdesem dhe jap shum meshir dhe dashuri per te moshuarit.
Me merzit vetja kur e kuptoj se kam fol shum,(pa lendu dike,por vetem pse nuk me plq te flas shum)jam temperamente here pas here,mvaret ne raste kte mundohem ta largoi tek vetja,I vlersoi dhe i kam zili njerzit e qet,te matur dhe qe meson shum nga ta.
E dua leximin...me plq te mesoi gjuh te huaja.mendoi nje dite te marr nje udhtim per ne shum vende dhe ate dua me tren.
dhe kembe kam deshir ti kaloj bjeshket.sa qef te bej gjumin ne kampingje☺️
mbaje shenim per cdo gje(ktu e kemi me gjene nga gjyshi,babi ,vllezerit , motra dhe tani une.
Koh te lir thujse nuk kam fare.jo se nuk munde te
kem, me pelqen jeta ne levizje..dhe punen
Plq dokumentar te shikoj me terheq historit e popujve te ndryshem..dhe filmat aksion romantik dhe nga pak humoristik..tenisin kam hobi gjerat krative , ngapak skulptur dhe te shkruaj tek tuk kur me vjen inspirimi☺️Jam “manjake” ne higjen🥶
Fotografija me ben shum pershtypje dhe nuk ka dite se nuk nxer diqka ne foto..
Me fascionon pa mas natyra ..me terheq fotografija pa korniz.
Mendoj nje dite te hap ni biznes personal,siq kishte babi im.(kte e kam deshir qysh femij)
Kerkoi shum falje te zoti..jam shpirt besimtarje
Lutem shum ,jap shum nga vetja po nuk marr aq.
Me gjith njerzit mund te gjej nje gjuh komunikim, perveq me injorantin.
Pranoi kerkim falje..ama vet e kam te veshtir te kerkoi falje..jo per gje,por mundohem te mos i sjell gjerat ne ate pik,sa te trokas tek porta e tjetrit per kerkim falje..
me shum me plq te me lendojn se un ti lendoi.
I vlersoi njerzit e sinqert .
E urrej veten pse jam me komplekse,perfek nuk ka, dhe kte ja them vetes shum here ..por 😔
Bej shum per miq.. jam komunikative por nuk plq te familjarizohem me njerz se nuk i njoh ne jeten reale..i dua i vlersoi por dua ta ruaj privatsin te te dy palve.merzitem kur humbas miq .edhe pse kudo se shkoj bej miq😄
E kam te veshtir te bind veten pse nuk jan me?! me kote kerkoi shume Psehe!?!?
Merzitem shum kur vdekja me rremben njerzt e afert..kohen e fundit vdekja muar djalin e halles time,me te iku dhe nje pjes e babit tim dhe kjo me ka merzit aq shum saqe akoma nuk e kam marr veten mir.
Sa shum dhemb ndarja fizike..

E dua te bukuren kudo.por nuk e nenqmoj ase te dopten..nuk beje diskriminime per klasa .
Nuk kam ndonje ushqim te preferuar(edhe pse me njohin per kuzhinjere te mir)
Asnje pije nuk me shijon me shum se uji.
Pranvera me plqen jashte mase..dimri vetem kur ka bore.
Pelqej familjen e madhe dhe me shum femije..
Nuk mendoi asnjhere te jem e barabart 100%me gjinin e kunder..
Qetsin shpirtrore e gjej vetem te Zoti.shum gjera ne veten tim kan ndryshu nga koha kur jam udhzuar..tani i shoh gabimet dhe merzitem per ndonje gabim te pa menduar mir..jo se nuk bej tani gabime por tani mesoi shum nga gabimet..
Kam dy dhurata nga dy mike njera polake dhe tjetra gjermank se i ruaj me shum dashuri..
Bej shum dhurata dhe mundohem ne max ti knaq coft edhe me nje shenim.

Pra ,kjo jam un pak a shum🙂

Po ti cili/cila Je?
 
Redaktimi i fundit:
Top